Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
کدام یک از حرکات دست در دنیا توهین آمیزند؟ + تصاویر - شبکه نیوز
چهار شنبه، 25 مهر 97 ساعت 06:15 ب.ظ / Wed, 2018 October 17

- مازندران - کدام یک از حرکات دست در دنیا توهین آمیزند؟ + تصاویر

استان‌ها
تبلیغات

کدام یک از حرکات دست در دنیا توهین آمیزند؟ + تصاویر

تاریخ 21 مرداد 1396 ساعت 15:49:41
کد خبر: 055538
کدام یک از حرکات دست در دنیا توهین آمیزند؟ | حتی اگر شما همیشه کتاب فرهنگ لغات خود را همراه داشته باشید، باید بدانید که ارتباطات غیرکلامی هم به‌اندازه صحبت کردن اهمیت دارند. دانستن این نکته نیز بسیار بااهمیت است که اشارات دست در کشورهای مختلف معانی یکسانی ندارند.
کدام یک از حرکات دست در دنیا توهین آمیزند؟  + تصاویر

 

 

کدام یک از حرکات دست در دنیا توهین آمیزند؟ 

بعضی از حرکات دست در دنیا توهین آمیزند برای همین خیلی مهم است که قبل از سفر به کشور با معنای مختلف حرکات دست و زبان بدن بیشتر آشنا شویم. فرض کنید با خرید بلیط هواپیما به مقصد بلغارستان راهی این کشور شده‌اید. در فرودگاه مامور مربوط از شما می‌پرسد که آیا برای تفریح سفر کرده‌اید؟ و شما که قصدتان از سفر همین بوده با حرکت دادن سر خود از بالا به پایین تایید می‌کنید، اما باید به شما بگویم بعد از این واکنش باید منتظر این سوال مامور باشید که پس قصد شما از سفر به بلغارستان چیست؟ تازه اینجاست که متوجه می‌شود، تکان دادن و حرکت سر در بلغارستان معنایی کاملا معکوس آنچه در دیگر کشورها تجربه کرده‌اید دارد!
 یکی از مشکلات اصلی که مسافران با آن روبرو می‌شوند، برقراری ارتباط با مردم محلی است. حتی اگر شما همیشه کتاب فرهنگ لغات خود را همراه داشته باشید، باید بدانید که ارتباطات غیرکلامی هم به‌اندازه صحبت کردن اهمیت دارند. دانستن این نکته نیز بسیار بااهمیت است که اشارات دست در کشورهای مختلف معانی یکسانی ندارند. ممکن است حرکتی که شما در کشور خودتان برای بیان احساس مثبت یا تأیید استفاده می‌کنید، در یک کشور دیگر مفهومی کاملا توهین‌آمیز داشته باشد.
برای مثال علامت تأیید را بررسی می‌کنیم، یک حرکت ساده که با چسباندن نوک انگشت شست و انگشت اشاره به هم و ایجاد یک دایره کامل می‌شود. این حرکت در آمریکا به معنی تأیید و موافقت بکار می‌رود درحالی‌که در کشورهای یونان، اسپانیا و برزیل مفهومی کاملا توهین‌آمیز دارد. در ترکیه نیز از این حرکت برای توهین به هم‌جنس‌بازان استفاده می‌شود.
در ادامه به بررسی چند حرکت رایج دیگر می‌پردازیم.

1. ضربه زدن به چانه

تماس پشت دست و زیر چانه با حرکتی ضربه‌ای که در بلژیک، شمال ایتالیا و تونس به معنی "برو گم شو" است. در فرانسه این حرکت بانام la barbe یا "ریش" مشهور است و نمادی برای خودنمایی است.

01_Chin_Flick_00
 

2. حرکت فیگ

انگشتانی مشت شده درحالی‌که نوک انگشت شست از میان انگشت اول و دوم بیرون زده باشد. این حرکت در ترکیه، روسیه و اندونزی به معنی "لعنت به تو" است.

02_The_fig
02_The_Fig_Gestures_Around_The_World

 

3. حرکت تند بازو

این حرکت از کوبیدن مشت دست اول بر روی ساعد دست دوم درحالی‌که مشت دست دوم به سمت بالا و روبروی صورت حرکت می‌کند تشکیل می‌شود. شما با انجام این حرکت در جنوب اروپا و برزیل بازخورد مثبتی دریافت نخواهید کرد.

03_Forearm_jerk

 

4. حرکت موتزا

در این حرکت شما دست باز خود را بالا می‌آورید و کف دستتان را درحالی‌که انگشتان شما از هم فاصله‌دارند روبروی شخص دیگری نگه می‌دارید. این حرکت در یونان، مکزیک، خاورمیانه و آفریقا نشانه‌ای جدی از ناراحتی است.

04_The_moutza

The_Outward_Hand_Gestures_Around_The_World

 

5. حرکت کوتیس

در این حرکت، یک شخص، انگشت شست خود را با حرکتی تند از پشت دندان جلویی ردیف بالایی به سمت شخص دیگری به بیرون پرتاب می‌کند. این حرکت در هندوستان و پاکستان مفهومی بسیار زشت دارد.

05_The_cutis

 

6. حرکت عدد شش

در کشورهای عربی و کشورهای محدوده کارائیب نگه‌داشتن انگشت اشاره دست راست در کنار مجموعه انگشتان دست چپ یک توهین بسیار زننده به‌حساب می‌آید.

06_Five_Fathers

 

7. حرکت تکان دادن سر

اکثر مردم بر این باورند که تکان دادن سر از بالا به پایین به معنی بله و تکان دادن سر به چپ و راست به معنی نه است. اما مفهوم این دو حرکت در یونان و بلغارستان کاملا برعکس است!

07_Head_shake

 

8. حرکت تقاطع انگشتان

این حرکت که با گره خوردن دو انگشت اشاره و انگشت وسط دست ایجاد می‌شود در آمریکا به معنی آرزوی خوشبختی و در ویتنام به‌عنوان یک توهین بزرگ استفاده می‌شود.

08_The_Crossed_Fingers_Gestures_Around_The_World

 

9. حرکت شاخ

این حرکت که با بالا نگه‌داشتن دو انگشت اشاره و انگشت کوچک و جمع شدن انگشتان وسطی ایجاد می‌شود در آمریکا و بخصوص بین دوستداران موسیقی راک به معنی "فوق‌العاده" بکار می‌رود اما در اسپانیا، یونان و ایتالیا یک توهین است.

09_The_Horn_Fingers_Gestures_Around_The_World

 

10. حرکت انگشت شست

این حرکت با بالا نگه‌داشتن انگشت شست و مشت شدن بقیه انگشتان شکل می‌گیرد که در بسیاری کشورها به معنی "عالی" بکار می‌رود اما در بعضی کشورها مثل استرالیا یک توهین زننده است.

10_The_Thumbs_Up_Gestures_Around_The_World

 

11. حرکت بیا اینجا

اگر در فیلیپین با حرکت دست خود و به‌صورت اشاره به کسی بگویید بیا اینجا، دست‌به‌کاری وحشتناک زده‌اید. این حرکت در فیلیپین به‌قدری بد است که ممکن است به خاطر انجام آن بازداشت شوید.

11_The_Come_Here_Gestures_Around_The_World

 

12. حرکت دست‌به‌سینه

در کشور فنلاند، دست‌به‌سینه ایستادن به معنی غرور بسیار زیاد است. اگر در یک بار این کار را انجام دهید ممکن است ناخواسته وارد یک دعوای شدید شوید.

12_angry_woman_arms_crossed_shutterstock

 

13. حرکت تکان دادن مشت‌ها

بعضی حرکات در برخی کشورها مفهومی منحصربه‌فرد دارند، برای مثال تکان دادن مشت دو دست به‌صورت همزمان و در جلوی سینه در کشور اتریش به معنی آرزوی خوش‌شانسی کردن برای فرد مقابل است.

13_Fist_shakes

 

14. حرکت سیلی زدن به مشت

در کشور فرانسه قرار دادن کف یک دست در مقابل مشت دست دیگر؛ چیزی شبیه به حرکت احترام در ورزش تایچی، به معنی پیشنهاد شروع یک دعواست. انجام این حرکت تقریبا مثل این است که به کسی بگویید برو بیرون.

14

 

15. دست دادن

در روسیه، دست دادن با شخصی در آستانه در ورودی یک مکان، مفهومی شدیدا شوم دارد.

15_hand_shakes

 

16. حرکت سه انگشت ایستاده

در تایلند بالا آمدن دست درحالی‌که سه انگشت آن در کنار هم ایستاده قرارگرفته باشند بعدازاینکه این حرکت به‌عنوان حرکتی برای تأیید کودتای نظامی سال 2012 بکار ‌رفت، ممنوع اعلام شد.

16_thailand_three_fingers_salute_hunger_games

16_The_Raised_Arm_Salute_Gestures_Around_The_World

 

17. حرکات پا

همیشه هم اشارات با دست انجام نمی‌شوند. در هندوستان یکی از بدترین حرکات اجتماعی این است که کف پای خود را به کسی نشان دهید یا با پا به چیزی اشاره‌کنید یا آن را لمس کنید. پا در هندوستان به‌عنوان یک عضو کثیف و پایین‌ترین عضو بدن شناخته می‌شود. پس با انجام ندادن این حرکات از ورود به یک جدال تمام‌عیار اجتناب کنید.

 

حرکت های توهین آمیز دیگر
The_Downward_Palm_Wave_Gestures_Around_The_World

The_Okay_Gestures_Around_The_World

The_Point_Gestures_Around_The_World

The_V_Sign_Gestures_Around_The_World

با معانی مختلف حرکات دست آشنا شدید؟ به نظرتان این مطلب مفید بود؟ یک پیشنهاد به شما دارم، آن هم اینکه خودتان معانی عکس‌های انتهایی این مطلب را حدس بزنید و همینجا و در قسمت کامنت‌ها به ما بگویید! فکر می‌کنید بتوانید؟

راستی اگر تصمیم به سفر گرفته‌اید و دوست دارید با سفر کردن به کشورهای مختلف با آداب و رسوم آن‌ها بیشتر آشنا شوید، حتما سری به صفحه تورهای کافه گردش بزنید! 

 


منبع: این جا و این جا
ترجمه و ویرایش: کافه گردش

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.