Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
تداوم توسعه سلامت مازندران با مدیریت جدیددانشگاه علوم پزشکی استان تحقق می یابد - شبکه نیوز
آدینه، 27 مهر 97 ساعت 03:37 ق.ظ / Fri, 2018 October 19

- مازندران - تداوم توسعه سلامت مازندران با مدیریت جدیددانشگاه علوم پزشکی استان تحقق می یابد

استان‌ها
تبلیغات
توسعه سلامت استان مرهون عملکرد و توانمندی مدیران است + تصاویر

تداوم توسعه سلامت مازندران با مدیریت جدیددانشگاه علوم پزشکی استان تحقق می یابد

تاریخ 13 شهریور 1396 ساعت 11:58:19
کد خبر: 055586
احداث 14 کلینیک ویژه ، 14 مرکز اورژانس بیمارستانی و 11 پایگاه اورژانس جاده ای، 18 کلینیک دندانپزشکی، افزوده شدن 200 تخت ویژه و 30 هزار متر مربع به فضای آموزشی و پژوهشی را می توان از دیگر خدمات دانشگاه علوم پزشکی مازندران دانست/ باهمت دانشگاه علوم پزشکی مازندران 230 خانه بهداشت در مناطق روستایی، 28 مرکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهری ، 127 مرکز بهداشتی شهری و روستایی احداث شده است و خوشبختانه امروز مرکز استیجاری و ساختمان هایی با قدمت بالا وجود ندارد.
تداوم توسعه سلامت مازندران با مدیریت جدیددانشگاه علوم پزشکی استان تحقق می یابد

 

 

تداوم توسعه سلامت مازندران با مدیریت جدیددانشگاه علوم پزشکی استان؛ تحقق میابد

 

 

دکتر هاشمی وزیر بهداشت و درمان در حکمی دکتر قاسم جان بابایی ، رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی مازندران را به عنوان معاون درمان وزارت بهداشت و درمان و دکتر سید عباس موسوی را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران منصوب کرد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شبکه نیوز/؛ دکتر قاسم جان بابایی که دارای فوق تخصص خون و سرطان بالغین است از شهریور ماه سال 92 با حکم دکتر هاشمی وزیر بهداشت و درمان ،مسئولیت ریاست دانشگاه علوم پزشکی مازندران را برعهده گرفت که تا زمان تصدی این مسئولیت (یعنی در طول 4 سال گذشته)، اقدامات زیادی را در حوزه درمانی و بهداشتی انجام داده و کارنامه خوبی از خود برجای گذاشت.

* کمبود امکانات بهداشتی و درمانی به ویژه در روستاهای مازندران
دکتر جان بابایی علاوه بر تبحر و تجربه در حوزه علمی و بالینی، در حوزه مدیریتی نیز به خوبی عمل کرد و موفق شد کمبود امکانات بهداشتی و درمانی به ویژه در روستاهای مازندران را که از سال های گذشته یکی از مشکلات استان بوده ، با پیگیری های فراوان یک بسیج همگانی را با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در سطح استان بوجود آورد که ثمره آن احداث خانه های بهداشت در دور افتاده ترین مناطق استان بوده است به گونه ای که دانشگاه علوم پزشکی مازندران حایز رتبه برتر عمران سلامت روستایی در مجموعه وزارت بهداشت و درمان کشور شد.

*  دانشگاه علوم پزشکی مازندران حایز رتبه برتر عمران سلامت روستایی کشور شد
بازدید های مستمر دکتر جان بابایی به عنوان رییس دانشگاه از بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و گفتگو با کارکنان و مردم ، فرصتی را فراهم کرد که ایشان همواره در جریان امور و مشکلات حوزه سلامت استان قرار گرفته و برای حل مسائل ، درخواست منابع و اعتبارات از وزارت بهداشت و تخصیص و تجهیز منابع تلاش بیشتری نمایند بر همین اساس مازندران امکانات بسیاری در اختیار گرفت از جمله تجهیز ناوگان اورژانس 115 ، احداث و تجهیز مرکز سرطان به عنوان قطب شمال کشور و اجرای موفق طرح تحول سلامت و بسیاری دیگر که باعث رضایت مردم از خدمات دانشگاه علوم پزشکی مازندران شده است.

 

*دانشگاه علوم پزشکی مازندران توانست یش از هزار میلیارد تومان در بخش عمرانی و خدماتی هزینه کند
دانشگاه علوم پزشکی مازندران در طول چهار سال اخیر توانسته بیش از هزار میلیارد تومان در بخش عمرانی و خدماتی هزینه کند که از این تعداد 600 میلیارد تومان در حوزه زیرساخت ها و بیش از 400 میلیارد تومان در حوزه خدمات هزینه شده است.
یکی از مشکلات مازندران کمبود فضای بهداشتی و درمانی و وجود مراکز استیجاری بوده که باهمت دانشگاه علوم پزشکی مازندران 230 خانه بهداشت در مناطق روستایی، 28 مرکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهری ، 127 مرکز بهداشتی شهری و روستایی احداث شده است و خوشبختانه امروز مرکز استیجاری و ساختمان هایی با قدمت بالا وجود ندارد.

 

* فضای آموزشی و پژوهشی
همچنین احداث 14 کلینیک ویژه ، 14 مرکز اورژانس بیمارستانی و 11 پایگاه اورژانس جاده ای، 18 کلینیک دندانپزشکی، افزوده شدن 200 تخت ویژه و 30 هزار متر مربع به فضای آموزشی و پژوهشی را می توان از دیگر خدمات دانشگاه علوم پزشکی مازندران دانست.

سوابق درخشان دکتر سید عباس موسوی ، رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی شاهرود
هم اکنون به حمد و سپاس خداوند منان استان مازندران در حوزه سلامت در وضعیت مناسب و در بخشهایی دیگر عالی و قابل مقایسه با دانشگاههای علوم پزشکی درجه یک است و این درحالیست که همزمان با ابلاغ حکم معاون درمان وزارت بهداشت برای آقای دکتر جان بابایی ، طی حکمی دیگر دکتر سید عباس موسوی ، رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ، به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران منصوب شد. دکتر موسوی که همزمان با حفظ سمت ، مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی مازندران را بر عهده گرفت دارای دکتری تخصصی روانپزشکی می باشد که در اذر ماه سال 92 با حکم وزیر بهداشت و درمان فعلی به سمت رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود منصوب شد.


گزیده ای از سوابق اجرایی، مدیریتی ایشان نشاندهنده توانایی و ظرفیتهای بالای دکتر موسوی جهت تداوم مسیر پیشرفت و کاستن ضعف ها و و مشکلات حوزه سلامت استان است .

دکتر سید عباس موسوی پیش از ریاست دانشگاه شاهرود نیز به عنوان اولین سرپرست دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ،جانشین ریاست دانشگاه و معاون آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ،عضو هیات مدیره سازمان نظام پزشکی شاهرود ،سرپرست اداره بهزیستی شاهرود ، معاون پژوهشی مرکز تحقیقات روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان ،مسئول آموزش دستیاران تخصصی روان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز خدمات فراوانی ارایه کرده است.


وی همچنین عنوان پژوهشگر برتر بالینی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در سال 90-91 و استاد نمونه دانشگاه علوم پزشکی گلستان سال 91 را کسب نموده ودارای بیش از 5 فرآیند برتر کشوری در جشنواره آموزشی شهید مطهری و ده ها فرآیند برگزیده دانشگاهی بوده و طراحی دوره ریفرم آموزش پزشکی بر مبنای مفهوم و برگزیده کشوری ، طراحی ، تصویب و راه اندازی یک رشته جدید بین رشته ای در کشور در مقطع کارشناسی ارشد را نیز به انجام رسانده است. دکتر موسوی در کنار مسئولیت های اجرایی چندین کتاب دانشگاهی تالیف کرده و سوابق اموزشی و تدریس بسیاری را دارد.


دکتر موسوی در طی تصدی مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود دستاوردهای بسیاری برای مردم شاهرود در حوزه سلامت به ارمغان آورده است .از جمله افتتاح مرکز فوق تخصصی جراحی قلب و کسب رتبه اول برنامه سلامت نوروزی دربین دانشگاه های همتراز سراسر کشور،دریافت لوح زرین جشنواره عمران سلامت،دستگاه برگزیده کشوری در برنامه ملی کنترل دخانیات ،کسب رتبه اول کشوری در اجرای برنامه ارتقای هتلینگ بیمارستان ،کسب رتبه پیشتاز استقرار مدیریت عملکرد در سال ۹۴در بین قطب های دهگانه دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور و کسب عنوان دانشگاه برتر در زمینه ارائه خدمات مامایی در حیطه آموزش از نمونه اقدامات و افتخارات ایشان می باشد. همچنین از دیگر اقدامات ایشان می توان به کسب رتبه اول پایگاه اورژانس هوایی در کشور در تعداد ماموریت درسال ۹۳،کسب رتبه اول در ثبت جمعیت روستایی درسامانه یکپاچه بهداشت( سیب)در بین دانشگاههای علوم پزشکی کشور وکسب رتبه پویا توسط دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در بین دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور اشاره کرد.


کسب مجوز رشته های تحصیلی جدید از جمله رشته بیماریهای داخلی، روانپزشکی و طب اورژانس ،بهره برداری از دهها پروژه در حوزه بهداشت ، مراکز جامع سلامت شهری و روستایی ،خانه های بهداشت و پانسیون پزشکان و مرکز آموزش بهورزی ،راه اندازی کلینیک عمومی و تخصصی دندانپزشکی ، ارتقا بخشهای بیمارستانی ، طراحی و ساخت اولین خانه بهداشت سیار و بسیاری دیگر از مواردی است که در زمان تصدی مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود توسط دکتر عباس موسوی اتفاق داده است.

 

* اقدامات زیادی در حوزه عمرانی ، ارتقا ، تجهیز و توسعه بهداشت ودرمان ، آموزش و پژوهش
وی در طول سال های خدمت خود اقدامات زیادی در حوزه عمرانی ، ارتقا ، تجهیز و توسعه بهداشت ودرمان ، آموزش و پژوهش به انجام رسانده است و امیدواریم با همت مسولان استانی و همراهی رسانه ها و همکاری صمیمانه کارکنان با ایشان و نگاه فرا منطقه ای مسئولان، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و مردم شریف استان مبتنی بر شایسته سالاری و بهره گیری از مدیریت توانمند ، زمینه های لازم و مناسب جهت استفاده از توانمندیها و ظرفیتهای بالقوه و بالفعل ایشان به عنوان یک مدیر شایسته و قوی ایرانی در مسیر سازندگی ، توسعه و پیشرفت و کاهش مشکلات حوزه سلامت استان و ارائه خدمات به تمامی اقشار جامعه بالاخص قشر محروم گام های خوبی برداشته شود و شاهد ارائه خدمات مطلوب به مردم استان باشیم.

Bookmark and Share
علیزاده کارمند دانشگاه
16 شهریور 1396 ساعت 17:30:30
- 0
ارسال پاسخ
سلام و عرض ادب . .صمیمانه ترین تبریکات را تقدیم آقای موسوی می کنیم
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.