Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
تصاویر از بنای مدوّر، آمفی تئاتر روباز بوستان ولایت - شبکه نیوز
سه شنبه، 20 آذر 97 ساعت 09:17 ب.ظ / Tue, 2018 December 11

- مازندران - تصاویر از بنای مدوّر، آمفی تئاتر روباز بوستان ولایت

استان‌ها
تبلیغات

تصاویر از بنای مدوّر، آمفی تئاتر روباز بوستان ولایت

تاریخ 18 شهریور 1396 ساعت 21:15:34
کد خبر: 055606
قدم به قدم در بوستان ولایت / در تعاریف علمی، آمفی تئاتر، یک تالار مدوّر، نیم‌دایره‌ای یا بیضوی است که در آن یک میدان نمایش مرکزی را ردیف‌های صندلی احاطه کرده‌اند و هرچه از مرکز میدان دور می‌شویم، ارتفاع ردیف‌ها بیشتر می‌شود.
تصاویر از  بنای مدوّر، آمفی تئاتر روباز بوستان ولایت

 

 

قدم به قدم در بوستان ولایت
 
قدم دوم: آمفی تئاتر روباز

در تعاریف علمی، آمفی تئاتر، یک تالار مدوّر، نیم‌دایره‌ای یا بیضوی است که در آن یک میدان نمایش مرکزی را ردیف‌های صندلی احاطه کرده‌اند و هرچه از مرکز میدان دور می‌شویم، ارتفاع ردیف‌ها بیشتر می‌شود.

 


پس از ورود به بوستان ولایت و گذر از عمارت سردرب -که در قدم اول این نوشتار معرفی شده است،- در سمت راست، ساختمان شورای اسلامی شهر را می بینیم که معماری آن متناسب با شیوه معماری قرن گذشته و همسان با دیگر ساختمان ها طراحی شده و بر تقویت زیبایی بصری مجموعه افزوده است. از آن که عبور کنیم، اولین بنایی که چشم نوازی می کند، ساختمانی دایره ای است که یک رسته دکّان، محیط آن را فرا گرفته است. این بنای مدوّر، آمفی تئاتر روباز بوستان ولایت است که با هدف ایجاد فضایی مناسب برای ارائه آثار فاخر هنری و نمایشی طراحی شده است.

 

 

از مولفه های موثر بر فکر و اندیشه مردم، مقوله هنر است. در این میان، سهم هنر ششم(تئاتر)، قابل توجه و انکارناپذیر است. تئاتر با استفاده از ابزار داستان و نقش آفرینی هنرمندان، مخاطب را وادار به واکنش درونی و در نهایت تأثیر بر رفتار بیرونی خویش می کند. به عنوان مثال، چنانچه موضوع یک نمایشنامه در قالب احساسات باشد، به یقین مخاطب را درگیر کرده و تأثیرپذیری او را در پی خواهد داشت. در داستانی که مهربانی، نوع‌دوستی، ایثار و فداکاری، احترام متقابل و... پررنگ باشد، به تبع و بدون نیاز به تبلیغات مستقیم، این روحیات رواج پیدا خواهدکرد و این نرم افزار مترقی، تأثیر بسیاری بر رشد و تعالی اندیشه شهری داشته و در نتیجه، تحول محسوس در منش شهروندی را نیز در پی خواهد داشت.

 

 

در تعاریف علمی، آمفی تئاتر، یک تالار مدوّر، نیم‌دایره‌ای یا بیضوی است که در آن یک میدان نمایش مرکزی را ردیف‌های صندلی احاطه کرده‌اند و هرچه از مرکز میدان دور می‌شویم، ارتفاع ردیف‌ها بیشتر می‌شود.

 

آمفی تئاتر در این مجموعه فضایی برای اجرای نمایش ها و آثار هنرهای نمایشی و نیز برگزاری همایش‌ها است که سه مسیر ورودی از همکف، ۴ ردیف پلکان دسترسی به سکوهای نشیمن، ۱۶ ردیف سکّو و ظرفیت حدود ۴۰۰۰ نفر را دارد. این بنا، فضای مناسبی برای گردهمایی‌های عمومی شهر است.

 
گفتنی است، آنچه در این میان مدّنظر تیم مدیریت شهری است، تاثیر بسزای پروژه بزرگ فرهنگی-هنری بوستان ولایت بر منش شهروندی و تأمین الگوهای سلامت شهری است که طراحی بخش های مختلف این مجموعه مبتنی بر همین اصل صورت گرفته است.


 

   ادامه دارد...

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.