Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
دین پوششی برای رسیدن مسئولین به ثروت - شبکه نیوز
سه شنبه، 20 آذر 97 ساعت 09:35 ب.ظ / Tue, 2018 December 11

- مازندران - دین پوششی برای رسیدن مسئولین به ثروت

استان‌ها
تبلیغات

دین پوششی برای رسیدن مسئولین به ثروت

تاریخ 25 شهریور 1396 ساعت 23:53:02
منبع: پایگاه خبری – تحلیلی مساجدنیوز
کد خبر: 055624
اگر مؤمنی سرمایه دار نباشد او را نمی پذیرند. بلکه ظاهر و ثروت افراد را ملاک قضاوت و رفت و آمد خود قرار می دهندعده ای خیال می کنند ساده زیستی یعنی زندگی فقیرانه. در حالی که زندگی ساده یعنی از ابزار به اندازه کافی استفاده کنیم /
دین پوششی برای رسیدن مسئولین به ثروت

 

 

حجت الاسلام هادی ابراهیمی، امام جماعت مسجد کمیل:
دین پوششی برای رسیدن مسئولین به ثروت/ تدین مسئولین و تجمل گرایی آنان

 


عده ای خیال می کنند ساده زیستی یعنی زندگی فقیرانه. در حالی که زندگی ساده یعنی از ابزار به اندازه کافی استفاده کنیم.

 

حجت الاسلام هادی ابراهیمی، امام جماعت مسجد کمیل در گفت وگویی اختصاصی، ساده زیستی را یکی از ویژگی های مؤمنان دانست و بیان داشت: ساده زیستی به معنای فقر نیست بلکه استفاده به اندازه از دنیا است. اگر استفاده از دنیا از حد نیاز عبور کرده و فرد بخواهد با ثروت و امور مادی نظر دیگران را جلب کند و دست به تفاخر بزند در این صورت گرفتار تجمل گرایی شد. تجمل گرایی و تفاخری که اعراب جاهلیت داشته اند.


این استاد حوزه با بیان این که اسلام تجمل گرایی و تفاخر فروشی با ثروت دنیوی را نمی پذیرد، تأکید کرد: افراد تجمل گرا حتی براساس ظاهر دیگران با آن ها تعامل می کنند. یعنی اگر مؤمنی سرمایه دار نباشد او را نمی پذیرند. بلکه ظاهر و ثروت افراد را ملاک قضاوت و رفت و آمد خود قرار می دهند. طایفه تجمل گرا در اختیار دنیا هستند نه دنیا در اختیارشان.

 


وی اضافه کرد: عده ای خیال می کنند ساده زیستی یعنی زندگی فقیرانه. در حالی که زندگی ساده یعنی از ابزار به اندازه کافی استفاده کنیم. البته بعضی ها می گویند درآمد داریم و دوست داریم خرج کنیم. اسلام با خرج کردن مشکلی ندارد بلکه مخالف تجملات، چشم هم چشمی و حب به دنیا است.

چون این ها حتی انسان متدین را به سمتی می کشانند که اولویت او منافع شخصی می شود نه منافع مردم. زندگی تجملی رغبت انسان را نسبت به زندگی پاک و سالم دور می کند، انسان را از اجتماع دور می کند و حب به دنیا را افزایش می دهد، بدین صورت آرام آرام دیدگاه افراد تغییر می کند که مسیر صحیح زندگی را تحت تأثیر قرار می دهد.


حجت الاسلام ابراهیمی، با اشاره به این که فردی که مسئولیت معاش مردم را بر عهده دارد باید نسبت به زندگی خود دقت نظر بیشتری داشته باشد، عنوان کرد: معاش مسئولین نباید از حد متوسط مردم خارج شود. چون زندگی ساده با زندگی پر مسئولیت متفاوت است. زندگی ساده هزینه ساده ای دارد ولی وقتی مسئولی گرفتار زندگی اشرافی می شود برای توسعه جایگاه و در اختیارشان احوالتش تغییر کرده و برای حفظ جایگاهش دست به هر کاری می زند.


امام جماعت مسجد کمیل، سخن عده ای از مسئولین که می گویند ما به عنوان یک کشور اسلامی شناخته می شویم باید بتوانیم مقداری زندگی تجملی داشته باشیم تا آبرویمان در برابر مسئولین دیگر کشورها از بین نرود را دیدگاه متوهمی عنوان کرد که می خواهند برای رسیدن به خواسته های خود توجیه بتراشند.


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مساجدنیوز؛ وی در پایات خاطرنشان ساخت: جایگاه و شخصیت امام راحل از همه مسئولین بالا بود ولی به سمت زندگی تجملی نرفتند. اکنون نیز مقام معظم رهبری شخصیت طراز اول مملکت هستند ولی زندگی ساده ای دارند و هیچ خدشه ای به شخصیت ایشان نزده است. چون شخصیتشان الهی بوده و تنها برای رضای خدا تلاش می کنند نه حب به دنیا

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.