Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
سخنان زاویه دار زلیکانی نائب رئیس شورای شهرساری در جمع خبرنگاران - شبکه نیوز
سه شنبه، 20 آذر 97 ساعت 10:28 ب.ظ / Tue, 2018 December 11

- مازندران - سخنان زاویه دار زلیکانی نائب رئیس شورای شهرساری در جمع خبرنگاران

استان‌ها
تبلیغات
مهدی‌عبوری شخصی است که پای حق و حقوق شهرداری ایستاد / رسانه‌ها باید صدای ما باشند !؟!!

سخنان زاویه دار زلیکانی نائب رئیس شورای شهرساری در جمع خبرنگاران

تاریخ 07 مهر 1396 ساعت 18:57:01
کد خبر: 055640
سخنان خواندنی زلیکانی درخصوص پرداخت بدهی‌های شهرداری و مساعدت شهرداری و شورای شهر ساری به هیات مذهبی/ برخورد زننده‌ی برخی رسانه‌ها با شهردار ساری/ رسانه‌ها باید صدای ما باشند! / شهرداری به کسبه‌های سال گذشته بدهکار است و... /با ارتباط بیشتر مردم با نماینده‌هایشان می‌توان جلوی برخی فسادها را گرفت / تصمیمات جزیره‌ای نمی‌تواند راه‌ مناسبی در حل مشکلات زباله‌ و پسماند ساری باشد/ مظلوم واقع شدن مهدی‌عبوری و جنگیدن وی در جبهه‌های مختلفش را نباید نادیده گرفت.
سخنان زاویه دار زلیکانی نائب رئیس شورای شهرساری در جمع خبرنگاران

 

 

نائب رئیس شورای شهر ساری در جمع اصحاب رسانه بیان کرد:

مهدی‌عبوری شخصی است که پای حق و حقوق شهرداری ایستاده است

 

 

شبکه نیوز | shabakenews ؛ / شورا با خبرنگاران که نمایندگان افکار عمومی هستند معنا پیدا می‌کند و بدون خبرنگاران معنایی ندارد. نیاز به داشتن چنین فضای مناسبی برای انتقال اطلاعات بین شورا و مردم می‌ باشد و برای اثربخشی بیشتر شورا رسانه‌ها باید صدای ما باشند. برخورد زننده‌ی برخی رسانه‌ها با شهردار در کمک به هیات ها و زیر سؤال بردن شهرداری ظلم در حق عبوری است.

* رسانه‌ها باید صدای ما باشند / برخورد زننده‌ی برخی رسانه‌ها با شهردار ساری

علی اکبر زلیکانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری در نشستی با اصحاب رسانه‌ شرکت کرد و در خصوص موضوعات و مشکلات مختلف مدیریت شهری مواردی را مطرح نمود.

توجه ویژه مدیریت شهری در ساری به توسعه گردشگری، مشکلات و موانع پیش روی احداث فاز دوم بوستان عظیم ملل و نیروگاه زباله‌سوز، پرداخت بموقع حقوق و مزایای پرسنل شهرداری، پرداخت بدهی‌های شهرداری، درآمدهای پایدار، فضای سبز و مبلمان شهری، ترافیک شهری و حمل و نقل عمومی و چگونگی مساعدت شهرداری و شورای شهر ساری به هیات مذهبی مرکز استان از جمله محورهای صحبت های علی اکبر زلیکانی بود.

* شورا با خبرنگاران که نمایندگان افکار عمومی هستند معنا پیدا می‌کند

در ابتدای این نشست نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری با اشاره به تصمیم هیأت رئیسه شورای پنجم مرکز استان مبنی بر دعوت خبرنگاران به جلسات علنی این نهاد گفت: شورا با خبرنگاران که نمایندگان افکار عمومی هستند معنا پیدا می‌کند و بدون خبرنگاران معنایی ندارد. نیاز به داشتن چنین فضای مناسبی برای انتقال اطلاعات بین شورا و مردم می‌ باشد و برای اثربخشی بیشتر شورا رسانه‌ها باید صدای ما باشند. وی حضور دائمی اصحاب رسانه در جلسات شورا را گامی در جهت میسر نمودن حضور شهروندان مرکز استان در جلسات علنی این نهاد دانست و افزود: این حقی است که باید به شهروندان اختصاص یابد و باید مردم خودشان ناظر بر جلسات باشند.

* فاز دوم بوستان ملل به لحاظ توسعه‌ ارزش محل‌های سکونت غیررسمی نیز بسیار موثر است

زلیکانی با اشاره به مشکلات و موانع پیش روی احداث فاز دوم بوستان ملل گفت: فاز ‌دوم بوستان ملل با صنعت گردشگری گره خورده و به عنوان یکی از مهم‌ترین رکن‌های پیشرفت اقتصاد استان مازندران و شهر ساری مطرح است. وی با تأکید بر اهمیت احداث فاز دوم بوستان ملل افزود: این پروژه علاوه‌ بر اینکه ماهیت گردشگری و ترافیکی دارد به لحاظ توسعه‌ ارزش محل‌های سکونت غیر رسمی نیز بسیار موثر است و به نوعی به آبادانی مناطق ضعیف ساری کمک خواهد کرد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری گفت: برخلاف فاز اول که بیشترین همکاری‌ها صورت گرفت اما در فاز دوم از جانب دستگاه‌های متولی همانند شرکت آب منطقه‌ای استان، استانداری، فرمانداری، جهاد کشاورزی و ... مخالفت‌هایی صورت گرفت که باعث به تأخیرافتادن ادامه‌ی پروژه شده است و ان شاالله با پیگیری‌های شورا، شهردار، بقیه دستگاه‌ها و نماینده محترم ولی‌فقیه در مازندران فاز دوم به بهره‌برداری خواهد رسید.

*تصمیمات جزیره‌ای نمی‌تواند راه‌ مناسبی در حل مشکلات زباله‌ و پسماند ساری باشد

وی همچنین با انتقاد از عدم تدوین طرح جامع مدیریت پسماند در استان مازندران گفت: تصمیمات جزیره‌ای نمی‌تواند راه‌ مناسبی در حل مشکلات زباله‌ و پسماند ساری باشد. در این راستا باید بررسی‌های گسترده‌ای همچون ارزیابی‌های زیستی صورت گیرد.

زلیکانی وجود نگاه های تبعیض آمیز در تخصیص اعتبارات را مورد توجه قرار داد و اذعان داشت: میزان اعتبار تخصیص داده شده به نیروگاه زباله سوز نوشهر بسیار بیشتر از ساری می‌باشد درحالی که ساری در این راه پیشقدم بوده است و به علت میزان قابل توجهی از زباله‌های تولیدی باید از اولویت برخوردار باشد.به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری،وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه حقوق پرسنل شهرداری با تاخیر پرداخت می شود، گفت: حقوق پرسنل شهرداری طبق قانون پرداخت شده است البته ممکن است در پرداخت حقوق ها تأخیر اتفاق افتاده باشد.

 

 نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری همچنین در پاسخ به این پرسش که وضعیت تحقق بودجه و پیشرفت پروژه ها در شهرداری چگونه است، بیان داشت: شهرداری در شش ماهه اول سال کمترین و در سه ماهه سوم سال بیشترین درآمد را دارد. شهرداری‌ها در شهرهایی مانند ساری، شش ماه اول سال بیشترین پروژه ها را دارند.وی با بیان اینکه میزان مطالبات شهرداری ساری از بدهکاری‌ هایش بیشتر است، گفت: همه‌ی شهرداری‌های کشور در بحث درآمد‌های پایدار مشکل دارند. شهرداری‌ها به علت خودگردان بودن برای درآمدزایی پایدار با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند و متأسفانه منابع درآمدی شهرداری‌ها در چندسال اخیر به شدت محدود شده است.

زلیکانی در خصوص اینکه شهرداری و شورای شهر در راستای بهبود وضعیت مدیریت پسماند ساری چه اقداماتی انجام داده اند، اظهار داشت: بدلیل عدم وجود طرح جامع زیست محیطی در استان، نمی شود به شهرداری‌ها خرده‌ای گرفت. بیش از ۲۵ میلیارد تومان هزینه حمل زباله‌های شهری به مناطق دفن زباله در چهاردانگه پرداخت نموده ایم. وی اضافه کرد: ما برای اولین بار با دانشگاه صنعتی نوشیروانی قرارداد بستیم تا با آخرین روش های فناوری نانو شیرابه های زباله را به آب قابل استفاده در حوزه کشاورزی تبدیل کنند.

* با ارتباط بیشتر مردم با نماینده‌هایشان می‌توان جلوی برخی فسادها را گرفت

 نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری در واکنش به وجود فساد مالی و اداری در بدنه شهرداری نیز گفت: با ارتباط بیشتر مردم با نماینده‌هایشان می‌توان جلوی برخی فسادها را گرفت. سخت‌ترین دستگاه اداری در کشور شهرداری‌ها هستند. البته شهروندان می توانند با مراجعه به نهادهای امنیتی، انتظامی و قضایی گزارشات خود را ارائه دهند که قطعاً مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

 وی به دشواری مدیریت منابع در شهرداری اشاره و خاطرنشان کرد: در شهرداری علاوه‌بر بحث پرداخت‌ها، بحث درآمد نیز در میان است. مهدی‌عبوری با استفاده از ردیف هایی در بودجه‌‌ی سنواتی که مصوب مجلس شورای اسلامی است، استفاده نموده و ذکاوت شخص ایشان باعث اخذ بودجه‌های کلان برای شهرداری ساری شده است.

* مطالبات شهرداری ساری بعد از انقلاب

 زلیکانی با تمجید از اقدامات و تلاش های عبوری در زنده‌کردن منابع مالی شهرداری که با تلاش در چند حوزه و با حمایت اعضای شورا به درآمدهای ناپایدار کوششی منجر شده است، افزود: بطور مثال از شرکت‌های دولتی که بصورت بازرگانی اداره می‌شوند مثل یک ساختمان تجاری با آن‌ها برخورد می‌شود و عبوری توانست تمامی مطالبات شهرداری بعد از انقلاب را بدست آورد.

 وی با اشاره به تلاش های گسترده ای که مدیریت شهری در مرکز استان برای توسعه سرانه فضاهای سبز انجام داده تصریح کرد: با وجود این اقدامات اما هنوز از استانداردها فاصله داریم و تمام تلاش مان این است که سرانه‌ی فضای سبز در شهر را به رقم استاندارد نزدیک کنیم.

 

 زلیکانی به انتقاد از نگاه های تبعیض آمیز در مساعدت به تیم های ورزشی مرکز استان پرداخت و اذعان داشت: تیم والیبال سازمان عمران که متعلق به شهرداری است از کمترین کمک مالی شهرداری برخوردار شده است اما به تیم های دیگری که در همین شهر هستند بیشترین مساعدت مالی صورت گرفته است.

* سرانه‌ی فضای سبز در شهر را به رقم استاندارد نزدیک کنیم

وی با اشاره به اینکه شهرداری تنها بر اساس مواد ۱۶ و ۱۷ هزینه جاری بودجه سالانه خود می‌تواند این مساعدت ها را انجام دهد، تأکید کرد: این مساعدت ها نیز در شهرداری باید دارای اسناد مثبته باشد که من در جلسه اخیر شورا به آن اشاره کرده بودم و به عضوی که بر این موضوع پافشاری می کرد گفتم نظر شما درست نیست.

* از نام امام حسین نباید استفاده ابزاری کرد

 نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری در مورد موضوع مساعدت به هیئت‌های مذهبی که روزهای اخیر در فضای رسانه‌ای حاشیه‌ساز شده بود، اظهار داشت: خوشحالیم از اینکه شور حسینی روزبه‌روز درحال افزایش است. از نام امام حسین نباید استفاده ابزاری کرد زیرا این دستگاه شوخی ندارد.

وی افزود: در سال گذشته به برخی از هیئت‌های مذهبی کمک شد اما باید در نظر گرفت که هفت و نیم میلیارد تومان بودجه‌ی فرهنگی است و این بودجه باید به چندین بخش اختصاص یابد و بودجه‌ی مذهبی حدود یک میلیارد و نهصد میلیون تومان است که دوباره این مبلغ خود در چند حوزه‌ی مختلف باید هزینه شود.

 علی اکبر زلیکانی ادامه داد: چرا امسال شهرداری نتوانست این هزینه‌هارا پرداخت کند؟ این بودجه در اختیار شهرداری است و زمانی‌که شهرداری همچنان به کسبه‌های سال گذشته بدهکار است، چگونه می‌تواند دوباره هزینه کند؟ وی افزود: شهرداری به علت اولویت‌بندی‌هایی که دارد با این مقدار اندک بودجه‌ای که به آن‌ها اختصاص داده می‌شود، مجبور به هزینه کردن این مبالغ در حوزه‌های دیگر است.

* شهرداری به کسبه‌های سال گذشته بدهکار است

 نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری اظهار داشت: مهدی‌عبوری شخصی است که پای حق و حقوق شهرداری ایستاده است و به هر شکل ممکن در حال اخذ این منابع می‌باشد اما برخورد زننده‌ی برخی رسانه‌ها در این حوزه و زیر سؤال بردن شهرداری در این حوزه ظلم به اوست. وی با بیان اینکه نمی‌شود از جاهای مهم گذشت و به جای دیگری کمک کرد، اضافه کرد: عبوری با تمام قوت درحال اداره‌ی این شهر است ولی با وجود اختصاص یافتن بودجه‌های اندک نمی‌شود از او خرده‌ای گرفت و اوضاع امروز او همانند پدری است که جیبش خالیست و بچه‌اش از او وسیله‌ای می‌خواهد.

زلیکانی افزود: امروزه هیئت‌های مذهبی برای برخی افراد و رسانه‌ها تبدیل به ابزاری برای ایجاد فضای متشنج در ساری شده است اما از همه لحاظ چنین رفتاری به دور از آداب رسانه ‌ای است.

 نائب رئیس شورای شهر ساری در ادامه به انتقاد از دستاویز شدن هیأت های مذهبی برای برخی مسئولان پرداخت و اظهار داشت: اینگونه رفتارها پایه‌ریزی برخی اهداف انتخاباتی است. آیا کمبود بودجه در شهرداری ساری را باید به چنین جهتی سوق داد که شهرداری با برگزاری مراسمات در هئیت‌های مذهبی مخالف است؟! پس کمک‌های سال‌های گذشته چه بوده است؟

* مظلوم واقع شدن مهدی‌عبوری و جنگیدن وی در جبهه‌های مختلفش را نباید نادیده گرفت

 وی در پایان گفت: مظلوم واقع شدن مهدی‌عبوری و جنگیدن وی در جبهه‌های مختلفش را نباید نادیده گرفت و وظیفه‌ی ماست که برای عبوری تنشی ایجاد نکنیم. نادیده گرفتن تمامی فعالیت‌های وی در سال‌های قبل به دور از انصاف است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.