Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
بهبود فضای کسب و کار در سایه حمایت از صنعت توریسم و صنایع دستی - شبکه نیوز
دو شنبه، 26 آذر 97 ساعت 08:20 ب.ظ / Mon, 2018 December 17

- مازندران - بهبود فضای کسب و کار در سایه حمایت از صنعت توریسم و صنایع دستی

استان‌ها
تبلیغات
معاونت مدیرکل و ریاست اداره میراث فرهنگی وگردشگری شهرستانهای تنکابن وعباس آباد:

بهبود فضای کسب و کار در سایه حمایت از صنعت توریسم و صنایع دستی

تاریخ 14 مهر 1396 ساعت 09:19:16
کد خبر: 055658
در شرایطی که استفاده از پتانسیل های بالقوه گردشگری غرب مازندران نظیر دریا، جنگل و کوه و نیز ظرفیتهای موجود در روستاها و مناطق بالادست میتواند زمینه و بستر مناسبی برای گسترش و رونق هرچه بیشتر این صنعت در منطقه باشد../ با وجود 5 دفتر مسافرتی در تنکابن ضمن گسترده خواندن فعالیت دفاتر سیاحتی و شرکتهای گردشگری Y متاسفانه اخیرا فعالیت این مراکز معطوف و محدود به خدمات بخصوص تورهای زیارتی شده است.
بهبود فضای کسب و کار در سایه حمایت از صنعت توریسم و صنایع دستی

 

 

بهبود فضای کسب و کار در سایه حمایت از صنعت توریسم و صنایع دستی

 


معاونت مدیر کل و ریاست اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستانهای تنکابن و عباس آباد مهمترین فعالیت سازمان را معرفی فرهنگ، رسوم، آداب و سنتهای قومی و مذهبی هر خطه و منطقه دانست.


شبکه نیوز /؛ نادر سحر خیز در روز جهانی گردشگری در گفتگو با اصحاب رسانه ، فعالیت سازمان گردشگری، شرکتها و دفاتر خدمات سیاحتی را متنوع توصیف و عنوان کرد: معرفی مراکز و مناطق گردشگری، معرفی هتل های برتر، معرفی خانه های بوم گردی و مکانهای ارائه صنایع دستی از جمله فعالیتهای متعدد در این حوزه بوده که مدیران خلاق و توانمند این مراکز می توانند از آن به عنوان ظرفیت های گردشگری و صنعت توریسم استفاده کنند.


وی با اشاره وجود 5 دفتر مسافرتی در تنکابن ضمن گسترده خواندن فعالیت دفاتر سیاحتی و شرکتهای گردشگری افزود: متاسفانه اخیرا فعالیت این مراکز معطوف و محدود به خدمات بخصوص تورهای زیارتی شده است.


در شرایطی که استفاده از پتانسیل های بالقوه گردشگری غرب مازندران نظیر دریا، جنگل و کوه و نیز ظرفیتهای موجود در روستاها و مناطق بالادست میتواند زمینه و بستر مناسبی برای گسترش و رونق هرچه بیشتر این صنعت در منطقه باشد..


معاونت مدیر کل و ریاست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تنکابن و عباس آباد تشکیل انجمن صنفی دفاتر گردشگری را نشان از نگرش مثبت دولت محترم تدبیر و امید به این صنعت برشمرد و خاطر نشان کرد: وجود 3 انجمن صنفی دراستان مازندران و جامعه واحدهای پذیرایی سبب تحکیم، گسترش و ضابطه مند شدن امور دفاتر و شرکتهای گردشگری شده و توانسته خدمات مناسب تری نسبت به سنوات گذشته به مسافرین ارائه نماید.


سحرخیزهمچنین طراحی و ایجاد سامانه سایت خانه مسافر را خدمت ممتاز و متمایز از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خواند و تصریح کرد: این سایت توانسته با ارائه خدمات متنوع و کارآمد به مسافران و گردشگران و اطلاع رسانی درست، گامی بسیار ارزنده در جهت ساماندهی به اقامت و سفر گردشگران را فراهم بیاورد. در حال حاضرو با بهره گیری از این امکان بروز قریب به 250 مکان و اقامتگاه در شهرستان های تنکابن و عباس آباد را بازدید ،شناسایی و ثبت و شناسنامه دار شدند.


وی با اشاره به شعار امسال روز جهانی گردشگری با عنوان "گردشگری پایدار ، ابزاری برای توسعه" گفت: گردشگری از یک استراتژی و ثبات مدیریت که نماد دیپلماسی فرهنگی در سطح دنیاست باید برخوردار شود.
نادر سحرخیز لزوم تعامل بین میراث فرهنگی و ادارات و سازمانها را امری لاینفک توصیف و تاکید کرد: فعالیت گردشگری مرتبط به فعالیت بخش بزرگی از ارگانها و نهادها نظیر کشاورزی، محیط زیست، ارشاد، شهرداری ها و ... بوده و نمیتوان بدون تعامل و هماهنگی های مرتبط و سازنده گامی به جلو برداشت..
این مقام مسئول با بیان اینکه توجه ویژه به آثار فرهنگی و تاریخی کشور، نیاز به استفاده از تکنیک های تخصصی بازاریابی مربوط به میراث فرهنگی دارد، اظهار کرد: دنیای امروز در همه زمینه ها دنیایی پر از رقابت با گروه های حرفه ای با انواع ابزارها، تکنیک ها، مهارت ها، مدل ها و شیوه های کاملا تخصصی در امر بازاریابی است که در ترویج پدیده های گردشگری و جذب، حفظ و تقویت مخاطبان در میراث فرهنگی تاثیر بسزایی دارد. به عنوان یک صنعت بسیار مهم در جوامع توسعه یافته و متمدن یاد و عنوان کرد برگزاری و ایجاد کانترهای فروش بلیت و وجود راهنمای گردشگر در پایانه های مسافربری، فرودگاه‏ها و فروشگاه‎های بزرگ خرید (شاپینگ مال) می تواند کمک شایانی به توسعه فعالیتهای گردشگری وایجاد اشتغال نماید.


سحرخیز معاون مدیر کل و ریاست محترم اداره در بخش دیگری از سخنان خود به توان و ظرفیت بالایی هنرمندان بومی منطقه در خصوص تعمیم فرهنگ صنایع دستی اشاره داشته و افزود: آقای علی اعظم محبی هنرمند فعال رشته سفالگری از روستای سلیم آباد شهرستان تنکابن برای ساخت دو اثر اجاق سفالی و کلچال قدمتی کهن در فرهنگ این منطقه دارد موفق به کسب مهر اصالت کشوری گردید.


وی افزود : مهر اصالت درجه هنری ارزشمندی است که به طور معمول هر سال در کشور به هنرمندان صنایع دستی برای ساخت اثری که بر گرفته از قدیم باشد و طی زمان بروز شده و هنرمند نیز از آن اثر تولید مداوم داشته و دارای ارزش هنری باشد اهداء می شود که امسال هنرمند فعال و خلاق تنکابنی موفق به دریافت این رتبه هنری ارزنده شد . وی همچنین گفت : برادر بزرگتر این هنرمند آقای علی اکبر محبی نیز 2 سال پیش برای ساخت اثر هنری خمره مهر اصالت دریافت نمود.


وی ضمن تبریک به این هنرمند ارزنده و خانواده ایشان ابراز امیدواری کرد با توجه به توانمندی هنرمندان شهرستان در رشته های مختلف صنایع دستی بیشتر شاهد این نوع موفقیت باشیم.


سحرخیز در خاتمه خاطر نشان ساخت: برنامه بلندمدت در جهت معرفی و ترویج میراث فرهنگی باعث می شود فرهنگ غنی ایران بهتر به دنیا معرفی شود و میان عموم مردم دنیا زبانزد باشیم

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.