Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
مشارکت نیروهای انتظامی بسیار راهگشا و مانع وقوع حوادث است - شبکه نیوز
آدینه، 29 تیر 97 ساعت 12:57 ب.ظ / Fri, 2018 July 20

- مازندران - مشارکت نیروهای انتظامی بسیار راهگشا و مانع وقوع حوادث است

استان‌ها
تبلیغات
اشاعه فرهنگ امنیت و آرامش از پایه ونقطه قوت آگاهی جامعه است

مشارکت نیروهای انتظامی بسیار راهگشا و مانع وقوع حوادث است

تاریخ 18 مهر 1396 ساعت 12:21:25
منبع: مهران خبرنگار تنکابن
کد خبر: 055668
مشارکت نیروهای انتظامی و راهنمایی و رانندگی بسیار راهگشا و مانع وقوع حوادث ناگواراست/ بیش از یک سوم جمعیت کشور تحت نهاد آموزش و پرورش قرار دارند و آشنایی این گروه بویژه دانش آموزان رده های مختلف تحصیلی با رفتارهای ترافیکی و آموزش فرهنگ رانندگی یقیناً مثمر ثمر خواهد بود و نگرانی ها را دراین خصوص مرتفع خواهد کرد.
مشارکت نیروهای انتظامی بسیار راهگشا و مانع وقوع حوادث است

 

 

به مناسبت هفته ناجا و با مشارکت آموزش و پرورش
برگزاری گردهمایی همیاران پلیس و فرهنگ ترافیک تنکابن

 


تنکابن - مهران /؛ به مناسبت هفته ناجا و در راستای شعار امسال نیروی انتظامی "پلیس برای امنیت و امنیت برای همه" گردهمایی دانش آموزان همیار پلیس برای آشنایی با رفتارهای ترافیکی با مشارکت اداره آموزش و پرورش شهرستان در میدان شهید شیرودی تنکابن برگزار گردید.


در این مراسم که برخی از دانش آموزان شهرستان، اولیا و مربیان و جمعی از رؤسای ادارات و سازمانها حضور داشتند معاون مدیرکل و ریاست اداره آموزش و پرورش تنکابن نیروی انتظامی را طلایه دار امنیت و آرامش کشور توصیف و عنوان کرد: همیاران پلیس در واقع مددکار پلیس محسوب شده و باید فرهنگ این همیاری که از دانش آموزان آغاز شده در کل جامعه، ساری و جاری شود.

 

*اشاعه فرهنگ امنیت و آرامش از پایه را نقطه قوت گسترش و آگاهی جامعه دانست
علیرضا سعدی پور اشاعه فرهنگ امنیت و آرامش از پایه را نقطه قوت گسترش و آگاهی جامعه دانست و خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش به عنوان یک مجموعه تولید کننده و بنیادی، نیازمند مساعدت، تعامل و هماهنگی با دستگاه های اجرایی دیگر جهت تعلیم و ترویج فرهنگ بویژه در بحث امنیت، آرامش و رفتارهای ترافیکی است.

 

*مشارکت نیروهای انتظامی و راهنمایی و رانندگی بسیار راهگشا و مانع وقوع حوادث ناگواراست
وی ضمن قدردانی از زحمات تمامی فعالان عرصه امنیت و آرامش بخصوص در زمان خروج دانش آموزان از مدارس در سطح شهر و تردد آنان به لحاظ ترافیکی و همچنین نظام‎مند کردن سرویس مدارس جهت تسهیل جابه جایی نوآموزان عرصه علم و دانش، یادآور شد: مشارکت نیروهای انتظامی و راهنمایی و رانندگی در این جوانب بسیار راهگشا بوده و مانع وقوع حوادث ناگوار در این زمینه نسبت به سنوات گذشته شده است.

 

*نهادینه کردن فرهنگ ترافیک از سنین کودکی
در ادامه مراسم ریاست نیروی انتظامی شهرستان تنکابن نهادینه کردن فرهنگ ترافیک از سنین کودکی را عامل موثر در پیشگیری از سوانح و تصادفات رانندگی خواند و گفت: اگر بخواهیم رانندگان خوب و تابع قوانین در جامعه داشته باشیم باید آموزش آنرا از سطوح پایه و دانش آموزان شروع کنیم.


سرهنگ رامین شمس با بیان این مطلب که سوانح رانندگی در کشور ما رو به افزایش است گفت: بیش از یک سوم جمعیت کشور تحت نهاد آموزش و پرورش قرار دارند و آشنایی این گروه بویژه دانش آموزان رده های مختلف تحصیلی با رفتارهای ترافیکی و آموزش فرهنگ رانندگی یقیناً مثمر ثمر خواهد بود و نگرانی ها را دراین خصوص مرتفع خواهد کرد.

 


وی با بیان اینکه لزوم داشتن گواهینامه شرط کافی برای رانندگی نیست افزود: عدم آشنایی کامل و دائم با مقررات راهنمایی و آشنا نبودن به رفتارهای ترافیکی و فرهنگ استفاده از خودرو از دیگر دلایل بروز آسیبهای این حوزه است که باید برای آن تدابیری راهبردی اندیشیده شود.


*داشتن گواهینامه شرط کافی برای رانندگی نیست
ریاست نیروی انتظامی تنکابن نبستن کمربند ایمنی، استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی و سرعت غیر مجاز را علل اکثر تصادفات شهرستان برشمرد و تصریح کرد: انسان، جاده و خودرو از عوامل بروز حادثه در رانندگی هستند که متاسفانه بیشترین آسیب از سوی عوامل انسانی مرتکب شده و این نشان از کم توجهی افراد و رانندگان به فرهنگ و رفتار ترافیکی است.


سرهنگ شمس همیاران پلیس را بهترین ظرفیت برای کمک به پلیس و جلوگیری از حوادث رانندگی اعلام و تاکید کرد: تذکرات همیاران پلیس نونهال و نوجوان ما به رانندگان متخلف بمراتب اثرگذارتر خواهد بود به شرطی که دوره های آموزشی لازم و آشنایی کامل به مقررات را داشته باشند.

 

* آمادگی خود و نیروی انتظامی شهرستان
ریاست نیروی انتظامی تنکابن در پایان ضمن اظهار آمادگی خود و نیروی انتظامی شهرستان برای برگزاری کلاس درس تحت عنوان مطالعه آزاد با محوریت آشنایی با فرهنگ ترافیک و راهنمایی رانندگی، برقراری اینگونه کلاسهای توجیهی با موضوعات خاص را گامی نوین برای آموزش و پرورش منطقه خواند.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.