Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
آقای استاندار من هم گَلیَنی ام - شبکه نیوز
پنج شنبه، 22 آذر 97 ساعت 11:04 ق.ظ / Thu, 2018 December 13

- مازندران - آقای استاندار من هم گَلیَنی ام

استان‌ها
تبلیغات

آقای استاندار من هم گَلیَنی ام

تاریخ 03 آذر 1396 ساعت 20:25:17
منبع: علی اصغر زارع مرسی فعال رسانه ای
کد خبر: 055790
مردم مازندران انتظار دارند که با پیگیری استاندار مازندران و بهبود مستمر فضای کسب و کار با بهره گیری مناسب از ظرفیت های فعالان غیر دولتی شاهد کاهش بیکاری و بالا رفتن اشتغال در استان باشند.
 آقای استاندار من هم گَلیَنی ام

 

 

همه ی ما استانداریم,

کارشناسی آری, لابی گری نه

آقای استاندار من هم گَلیَنی ام
به گزارش شبکه نیوز "shabakenews "،، سرانجام پس از ماه ها تلاش و گمانی زنی های گروه ها و افراد فعال ستاد دکتر روحانی ، استاندار مازندران معرفی شد برخلاف و انتظار حامیان دولت در استان مدیر ارشد غیر بومی انتصاب شد

و این عمل نه به دلیل اجماع نرسیدن حامیان در معرفی نمودن فردی واحد بوده بلکه دولت دکتر روحانی سیاست گزینش استاندار غیر بومی را در دستور کار خود دارد و مدیریت اکثر استان ها را به افراد غیر بومی داده است در واقع با این حرکت دولت ،اقتدار و قدرت که لازمه هر مدیر ارشدی در استان هست به آنها داده شد و آنها وام دار کسی،جریانی و هیچ دینی به شخص و جناح وگروهی و حتی ناظرین ندارند ،دکتر روحانی با این کار شجاعت تصمیم گیری و فشار ناپذیر بودن استانداران را تضمین نموده است.

 

اما پاشنه آشیل استاندار غیر بومی عدم شناخت او از موقعیت ها و استعدادها و پتانسیل های موجود استان است در این راستا مدیر ارشد استان بهتر است گوش شنوایی برای همه و نخبگان داشته باشد و تنها به مشاوران خود اکتفا نکند و در انتخاب مشاوران بسیار دقت نماید مرحله ی بعد ی کار او برای شناخت بهتر وظایف سازمان ها ، دستور تهیه طرح جامع براساس برنامه ی توسعه ششم را بدهد مخصوصا در زمینه های وضعیت آب ،کشاورزی ،سلامت ،پسماند ، محیط زیست و تصویه فاضلاب شهری و…. طرح تهیه گردد. در زمینه ی آب استان تا آنجایی که اطلاع دارم طرح بسیار خوبی توسط یکی از شرکت های مشاور استان تهیه شده است.


برای توسعه مناطق بالادست و محروم استان باتوجه به حمایت دولت در قالب طرح اقتصاد مقاومتی ،متاسفانه در این بخش بسیار ضعیف عمل شد ، برنامه ریزی برای تثبیت جمعیت و تشویق مهاجرت معکوس به مناطق روستایی کانون تولید و ایجاد فرصت های جدید اقتصادی و حمایت های ویژه از فعالیت های کارآفرینی و اشتغال زایی بومی، باید بطور ویژه در دستور کار استاندار باشد.

در بحث اقتصاد دریا و توسعه ی بندری باتوجه به تجربه ای که استاندار محترم در توسعه ی سواحل مکران داشتند انتظار داریم بزودی شاهد شکوفاهی در سازماندهی سواحل وبنادر و همچنین شناسایی مشکلات صادرات و رفع آن باشیم .

 

متاسفانه وضعیت کشاورزی استان رضایت بخش نیست ، یکی از تهدید های مهم در این بخش دیوار بلند بی اعتمادی بین کشاورزان وباغداران باکارشناسان کشاورزی است که نتیجه ی آن چند برابر بودن تعداد بیماران سرطانی در استان مازندران نسبت به سایر استان ها است که منشا اصلی آن استفاده ی بی رویه و چند برابر از کود ها و سموم کشاورزی استاندارد و غیر استاندارد در استان مازندران است.

مردم مازندران انتظار دارند که با پیگیری استاندار مازندران و بهبود مستمر فضای کسب و کار با بهره گیری مناسب از ظرفیت های فعالان غیر دولتی شاهد کاهش بیکاری و بالا رفتن اشتغال در استان باشند.


 *  من هم گَلیَنی ام


نمی دانم نگاه مهندس محمد اسلامی استاندار مازندران به افکار عمومی و رسانه ها چگونه است آیا مطالبی که در رسانه ها عنوان می شود مورد توجه ایشان قرار می گیرد یا خیر؟ یک استاندار خوب باید در کنار توسعه اقتصادی و عمرانی به توسعه فرهنگی و اجتماعی نیز توجه کند و شناخت کافی از مسایل اجتماعی و مردم شناسی دقیق از شهر های استان داشته باشد ،مردمان مازندران در کارهای فردی بسیار توانمند هستند اگر تحقیقی از قوی ترین مردمان جهان مثلا در رشته های ورزشی تک نفره مثل کشتی داشته باشیم بیشتر این افراد به کناره های دریا ی مازندران مخصوصا در قسمت سواحل جنوبی آن تعلق دارند مردم مازندران ژنتیک در کارهای فردی قوی هستند و در خارج از استان قریب به اتفاق آنها در رشته های کاری خود سرآمد هستند اما تنها ضعف آنها در وحدت و کار گروهی است که در اینجا نمی خواهم به همه ی علل آن اشاره کنم.

 

آقای استاندار این هنر شما است که این مردمان و مسوولان و نخبگان را با خود همراه سازید و از توانایی های آنها در جهت توسعه استان استفاده نمایید شما باید اعتماد آنها را جلب کنید و این میسر نخواهد شد مگر اینکه با قدرت واقتدار کارهایتان را منطقی و کارشناسی شده و به دور از لابی گری انجام دهید موفقیت شما و پیشرفت استان در گرو وحدت و وفاق استان است که پیش نیازی برای اجرای تمام برنامه یتان است.

آن وقت است که شما هیچ وقت از مازندران نخواهید رفت شاید روزی از مازندران بروید اما از قلب مردم مازندران هرگز نخواهید رفت و ماندگار خواهید شد.

چند روز پیش به مناسبت روز مازندران کمینی به نام گَلیَن نماد وحدت و وفاق مردم و مسوولین ایجاد نموده ام اعتقاد دارم ابر چالش مازندران عدم وفاق و همدلی و همبستگی است تحقیق کنید ،مطالعه کنید و بررسی کنید اگر به حرف ما رسیدید ما را حمایت کنید و گَلیَنی شوید تا با کمک هم بتوانیم قوی ترین مردمان را در کنار هم به همدلی برسانیم که لازمه ی توسعه استان مازندران است.


شعار گَلیَن :

* گَلیَن نام روستای در رامسر دورترین شهرستان استان واقع شده است که با ۵۰خانوار در سال پنجاه و نه ۱۳شهید را تقدیم انقلاب و ایران کرده است ،خدمت رسانی یکسان باید به نقاط دور یا نزدیک توسط دولتمردان استان ارائه شود وصدای دورترین ها بهتر شنیده شود.

* پروژه ها و ایجاد زیر ساخت ها در استان ،اولین اولویت آن باید براساس مطالعه دقیق علمی و کارشناسی و بدون هیج دخالتی … انجام شود


* تبعیض بین دو منطقه و شهر ممنوع

* هیچ مسوول یا مدیری نباید براساس همشهری و فامیل بودن نسبت به گزینش و بکارگیری افراد زیر مجموعه خود عمل کند…(فقط براساس شایسته سالاری)

 

* لابی گری ممنوع

* تضیع حقوق دیگران و دادن تسهیلات ویژه به افراد یا شهری از طرف هر مسوول یا مدیری به شدت محکوم است

* تاکید بر وحدت و یکپارچگی میان مسوولین.و…که پیش نیازی برای توسعه و بهبود فضای کسب و کار استان است.

علی اصغر زارع مرسی
فعال رسانه ای

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.