Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
بی تفاوتی مدیر کل کار یا نیازکارگران باعث تهدید جانشان شده است ؟! - شبکه نیوز
پنج شنبه، 22 آذر 97 ساعت 09:16 ق.ظ / Thu, 2018 December 13

- مازندران - بی تفاوتی مدیر کل کار یا نیازکارگران باعث تهدید جانشان شده است ؟!

استان‌ها
تبلیغات
فقط می‌توانیم با صنف کارگران مکاتبه داشته باشیم

بی تفاوتی مدیر کل کار یا نیازکارگران باعث تهدید جانشان شده است ؟!

تاریخ 07 آذر 1396 ساعت 20:25:25
منبع: fars
کد خبر: 055811
 امسال هم به روال معمول سال‌های گذشته کارگران باغ با وانت نیسان برای حضور در باغات مرکبات حمل می‌شوند،جدای از مشکلات سرما خطر تصادف راکبان و سرنشینان این خودرو را تهدید می‌کند/ کارگرانی که از مزیت بیمه‌ای برخودار نبوده و هزینه زندگی آنها به صورت روزمزد تامین می‌شود، با خطر تهدید تصادف روی وانت نیسان هم مواجه هستند/ مشکلات این قشر به صورت کلی زیاد است با توجه به فصلی بودن کار متولیان و نداشتن متولی خاص  .
بی تفاوتی مدیر کل کار یا نیازکارگران باعث تهدید جانشان شده است ؟!

 


بی تفاوتی مدیر کل کار یا نیازکارگران باعث تهدید جانشان شده است !؟!

با واحدهای صنفی مکاتبه می‌کنیم !؟

 


کامران اصغری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تنها گزینه پیشنهادی خویش برای جلوگیری از انتقال کارگران باغ را مکاتبه با واحدهای صنفی عنوان کرد. با شروع فصل برداشت مرکبات بحث حمل و نقل کارگران باغ یکی از دغدغه‌های جدی این فصل برای فعالان این بخش است.

 

به گزارش شبکه نیوز "shabakenews "، به نقل از خبرگزاری فارس؛ امسال هم به روال معمول سال‌های گذشته کارگران باغ با وانت نیسان برای حضور در باغات مرکبات حمل می‌شوند، جدای از مشکلات سرما خطر تصادف راکبان و سرنشینان این خودرو را تهدید می‌کند.

 
* انتقال نامناسب کارگران باغ در مازندران

سال گذشته دو مورد پرونده تصادف سرنشنیان نیسان که برای برداشت مرکبات اعزام می‌شدند، روی میز رسانه‌ها قرار گرفت، در سال جاری با وجود شروع تازه فصل برداشت مرکبات،چند روز گذشته در اثر سانحه تصادف نیسان چندین نفر از کارگران باغ دچار سانحه شدند.

کامران اصغری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران

 

کارگرانی که از مزیت بیمه‌ای برخودار نبوده و هزینه زندگی آنها به صورت روزمزد تامین می‌شود، با خطر تهدید تصادف روی وانت نیسان هم مواجه هستند.

به نظر می‌رسد که متولیان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به لحاظ قانونی تکلیفی برای جلوگیری از انتقال نامناسب آنها ندارند و فقط می‌توانند با واحدهای کارگری مکاتبه داشته باشند که حساسیت بیشتری نسبت به حمل کارگران این قشر داشته باشند.

در همین ارتباط با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت و گو کردیم ; نتایج این تهدید تنها در مکاتبه مدیرکل خلاصه شد !!!؟؟؟

 

کامران اصغری اظهار کرد: در قانون برای حمل کارگران در واحدهای تولیدی سرویس ایاب و ذهاب و یک وعده غذای گرم پیش‌بینی کرد که باید توسط کارفرما در اختیار آنها قرار گیرد.

 وی با اعلام اینکه حمل کارگران روز مزد با وانت نیسان یا خودرو که مسقف نیست با قانون مغایرت دارد، بیان کرد: پلیس راه که وظیفه نظارت بر حمل و نقل را برعهده دارد، می‌تواند نقش مهمی را جهت پیگیری داشته باشد.

 

* می‌توانیم با صنف کارگران مکاتبه داشته باشیم

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران درادامه خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه کارگر هستند می‌توانیم با صنف آنها مکاتبه داشته باشیم.

 

* پلیس راه بهترین گزینه برای برخورد با حمل و نقل غیر قانونی کارگران باغی است

وی اضافه کرد: برای برخورد با حمل و نقل غیر قانونی کارگران باغ؛ پلیس راه بهترین گزینه است. اصغری ادامه داد: اخلاق هم قبول داریم که  شیوه انتقال کارگران باغ به رویه که در حال حاضر انجام می‌شود نامناسب است و انتظار داریم که خودور مسقف برای حمل کارگران این قشر در نظر گرفته شود.

 

*  شیوه انتقال کارگران باغ به رویه که در حال حاضر انجام می‌شود نامناسب است

جدای از مشکلات و بیماری‌های که ممکن است در آینده گریبانگیر این افراد شود، بحث تصادف یکی از تهدیدات پیش روی فعالان این قشر است، چه جایی اینکه برخی از کارگران مجبور هستند در فصل سرد سال در تاریکی شب به محل کار اعزام شده و گاهی در روزهای بارانی هم مجبور به برداشت محصول باشند، البته مشکلات این قشر به صورت کلی زیاد است با توجه به فصلی بودن کار متولیان و نداشتن متولی خاص امکان اینکه تمهیدات قانونی خاصی برای این قشر تدوین شود وجود ندارد ولی انتقال نامناسب کارگران باغ حداقل کاری است که می‌توان برای این قشر انجام داد. / کد 110

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.