Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
70 میلیارد ریال عواید موقوفات مازندران طبق نیت واقفان هزینه شد - شبکه نیوز
چهار شنبه، 25 مهر 97 ساعت 04:56 ب.ظ / Wed, 2018 October 17

- مازندران - 70 میلیارد ریال عواید موقوفات مازندران طبق نیت واقفان هزینه شد

استان‌ها
تبلیغات
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران:

70 میلیارد ریال عواید موقوفات مازندران طبق نیت واقفان هزینه شد

تاریخ 16 اسفند 1396 ساعت 13:57:40
کد خبر: 056008
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران از هزینه کردن 70 میلیارد ریال از عواید و درآمدهای موقوفات مازندران از ابتدای امسال تاکنون خبر داد/ رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر اجرای دقیق نیت واقفان تاکید بسیار زیادی دارند و سازمان اوقاف و امور خیریه موظف است موقوفاتی را که به عنوان امانت در اختیار دارد طبق نیات واقفین نیک اندیش عمل کند.
70 میلیارد ریال عواید موقوفات مازندران طبق نیت واقفان هزینه شد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران از هزینه کردن 70 میلیارد ریال از عواید و درآمدهای موقوفات مازندران از ابتدای امسال تاکنون خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی در گفت وگو با ما اظهار کرد: عواید و درآمدهای موقوفه های مازندران طبق نیت واقفان در اموراتی چون حفظ و نگهداری موقوفات، نیات مذهبی، خیریه، مساجد ، نیات خیریه، اجتماعی و... هزینه شده است.


وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر اجرای دقیق نیت واقفان تاکید بسیار زیادی دارند و سازمان اوقاف و امور خیریه موظف است موقوفاتی را که به عنوان امانت در اختیار دارد طبق نیات واقفین نیک اندیش عمل کند.


حجت الاسلام حیدری گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران در حوزه نیات مذهبی مبلغ 41 میلیاردو 605 میلیون و 888 هزارو 858 ریال، در حوزه نیات خیریه مبلغ 13 میلیارد و 299 میلیون و 248 هزار و 259 ریال هزینه نموده است.
وی هزینه کرد اجرای نیات واقفین در حوزه اجتماعی را مبلغ 5 میلیاردو 824 میلیون و 253 هزار و 463 ریال و در حوزه مدارس علوم دینی مبلغ 2 میلیاردو 884 میلیون و 903 هزار و 614 ریال برشمرد.


مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران برگزاری طرح مهر تحصیلی در راستای اجرای امینانه نیات واقفین با موضوع توزیع 260 بسته لوازم التحریر از محل عوائد موقوفه محمد اسماعیل رحمانی بابل و توزیع 187 بسته لوازم التحریر از محل موقوفه میرزا مهدی اشرفی در بهشهر از جمله هدیه واقفان به دانش آموزان در سال جاری برشمرد.
وی توزیع بیش از 3هزار سبد کالا در ماه مبارک رمضان، اعزام 28 مازندرانی بعه عتبات عالیات و 51 زائر بار اولی به حرم رضوی، اجرای نیت موقوفه علینقی کنی قائمشهر با موضوع ترخیص بیماران و هزینه دارو و درمان بیماران و تجهیز هنرستان حرفه ای بمبلغ 7 میلیارد ریال را از دیگر مصادیق شاخص اجرای امینانه نیات واقفین برشمرد.


حجت الاسلام حیدری خرید دستگاه بیهوشی بمبلغ 1 میلیارد ریال برای بیمارستان حضرت امام خمینی (ره) ساری را در راستای اجرای نیت موقوفه تاجر ساروی در سال جاری عنوان کرد و گفت: این موقوفه برای تجهیز بیمارستان امام خمینی(ره) وقف شده که در سال های گذشته خرید آمبولانس، خرید دستگاه برای نوزادان نارس، ساخت مرکزmri و ...اجرای هزینه شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از مستاجران و کسانی که متصرف موقوفات هستند خواست تا همسو با اجرای دقیق نیت واقفان خیراندیش و نیکوکار حقوق موقوفات را پرداخت کنند تا در اجر و پاداش آن شریک باشند.


حجت الاسلام حیدری با بیان اینکه زمینه‌های لازم برای تحقق نیت واقف به‌خوبی فراهم شده است گفت: این امر راهی برای اعتمادسازی بیشتر مردم به عملکرد اداره‌کل اوقاف و به تبع آن افزایش موقوفات طی سال‌های اخیر شده است.
وی افزود: راهکار احیای فرهنگ وقف در جامعه این است که نیت واقفان ملموس بوده و در جامعه انعکاس یابد بنابراین اعتمادسازی اداره اوقاف و امور خیریه میان مردم برای احیای فرهنگ وقف نیز بسیار مهم است.
وی تصریح کرد: ما باید به مردم بگویم به هر شکلی و هر نیت و مبلغی می‌شود وقف کرد و این باعث می‌شود مردم آشنایی بیشتری با آن پیدا کنند و نیات خیر خود را در قالب وقف عملی نمایند به طوری که از وقف یک کتاب تا وقف یک ملک می‌توان انجام داد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: افرادی که علاقمند به وقف هستند می‌توانند با یک نیت یا نیات متعدد این کار را انجام دهند و ما نیازهای وقف جدید را به مردم اعلام می‌کنیم که اکنون جامعه چه چیزهایی را نیاز دارد.
حجت الاسلام حیدری تصریح کرد: وقف برای امور قرآنی،‌ اشتغال جوانان، زوج‌های جوان، پژوهش، آموزش و امور فرهنگی از مهمترین نیازهای امروز جامعه ما است که مردم می‌توانند برای این نیازها وقف کنند.


وی همچنین با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری روی موقوفات نیز خدمت به موقوفات است افزود: ما از سرمایه‌گذاران دعوت می‌کنیم بیایند در این کار خیر شریک شوند و سرمایه خود را برای به روز کردن و بهره‌ور کردن یک موقوفه که اکنون بلاانتفاع است مشارکت دهند.


حجت الاسلام حیدری گفت: وقف یکی از شاه ‌‌کلیدهایی است که سبب می‌شود انسان پس از مرگ قفل جاویدان داشته باشد.
وی اظهارکرد :ترویج فرهنگ وقف از وظایف ما است و معتقدیم اقدامات ما در این رابطه برجسته بوده اما به طور حتم با نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.