Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
جلوه بیرونی زندگی به مهارت است - شبکه نیوز
پنج شنبه، 22 آذر 97 ساعت 09:53 ق.ظ / Thu, 2018 December 13

- مازندران - جلوه بیرونی زندگی به مهارت است

استان‌ها
تبلیغات
سید علی قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران؛

جلوه بیرونی زندگی به مهارت است

تاریخ 19 اسفند 1396 ساعت 10:13:10
کد خبر: 056012
مازندران در شمار استان‌هایی است که پرونده دعوا،درگیری و پرخاشگری در آن زیاد است و این به این دلیل است که ما مهارت زندگی را یاد نگرفتیم و از همه شما مدیران عزیز می‌خواهم طرح ایران مهارت را با دقت و به‌درستی اجرا کنید/ مهارت‌های مورد نظر براساس نیازسنجی که کمیته انجام خواهد داد و همچنین براساس علایق دانش‌آموزان در مدارس آموزش داده خواهد شد و به این صورت نیست که کمیته، دانش‌آموزان را مجبور به یادگیری مهارتی خاص کند.
جلوه بیرونی زندگی به مهارت است

 

 

جلوه بیرونی زندگی به مهارت است

                         

 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه جلوه بیرونی زندگی به مهارت است گفت؛ در دنیای امروز آموختن مهارت ها لازمه زندگی است.

سید علی قاسمی  در جلسه  طرح ملی«ایران مهارت» که با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای، معاون آموزشی، مدیران ادارات آموزش و پرورش فنی و حرفه ای ۹ شهرستان از شهر های پر جمعیت که اجرای این طرح در نظر گرفته شد، برگزار شد اظهار داشت: جلسه کمیته اجرایی این طرح که متشکل از مدیران ادارات آموزش و پرورش و آموزش فنی و حرفه‌ای 9 شهرستان، کانون انجمن‌های صنفی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای و مدیران ستادی این دو اداره تشکیل شد تا درخصوص ساماندهی و کیفیت اجرای این طرح، تصمیم‌گیری کنند.

قاسمی افزود: مهارت‌های مورد نظر براساس نیازسنجی که کمیته انجام خواهد داد و همچنین براساس علایق دانش‌آموزان در مدارس آموزش داده خواهد شد و به این صورت نیست که کمیته، دانش‌آموزان را مجبور به یادگیری مهارتی خاص کند.

مدیرکل آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: درحال حاضر مدارس سمپاد، نمونه دولتی، هیات امنایی و مدارس شاهد در مقطع متوسطه اول به عنوان جامعه هدف این طرح درنظرگرفته شدند همچنین طرح قرار است در داخل مدرسه، خارج از ساعت آموزشی و در ساعت فوق برنامه اجرا شود.

سیدعلی قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران  در ادامه این جلسه با تاکید بر ضرورت آموزش مهارت‌آموزی گفت: مازندران در شمار استان‌هایی است که پرونده دعوا،درگیری و پرخاشگری در آن زیاد است و این به این دلیل است که ما مهارت زندگی را یاد نگرفتیم و از همه شما مدیران عزیز می‌خواهم طرح ایران مهارت را با دقت و به‌درستی اجرا کنید.

وی با تاکید بر اینکه زندگی انسان به عقل اوست گفت: احساسات و عواطف همانند موتوری است که انسان را به جلو حرکت می‌دهد اما عقل فرمان زندگی است همچنین جلوه بیرونی زندگی به مهارت است خواه مهارت‌های زندگی خواه مهارت‌های شغلی که مازندران در شمار استان‌هایی است که نیاز به تقویت دارد و طرح ایران مهارت یکی از همان طرح‌ها است.

قاسمی خاطرنشان کرد: مازندران در ابتدا جزء استان‌های مشمول اجرای طرح نبود و ما به دلیل ضرورتی که در مازندران احساس کردیم پیشنهاد دادیم ما را هم به این طرح اضافه کنند بنابراین از همکارانم می‌خواهم طرح را با جدیت و با باور به ضرورت این مسئله اجرا کنند.

دکتر گرزین مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در ابتدای جلسه گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی جامعه، بیسوادی مهارتی است و لازم می‌دانم صادقانه بگویم علیرغم اینکه در حوزه آموزش‌های نظری و تئوری خوب کار کردیم اما در آموزش‌های مهارتی، خوب کار نکردیم.

*  نیازمند  مهارت آموزی هستیم

رضا گرزین  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای نیز در این جلسه با اشاره به تجربه ارزنده نهضت سوادآموزی که همزمان با پیروزی انقلاب در کشور به‌راه افتاد تصریح کرد: امروز به یک نهضت مهارت‌آموزی هم داریم و از نظر من این نهضت از آن مهم‌تر است.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: در گذشته بسیاری از کارها با دست انجام می‌شد و امروزه با ماشین انجام می‌گیرد و لازم است ما هم خودمان را با شرایط روز وفق دهیم و طرح «ایران مهارت» یکی از همان طرح‌هایی است که با اهتمام دو وزیر کار و امور اجتماعی و وزیر آموزش و پرورش کلید خورد و  این دو وزیر خودشان ورود پیدا کردند و تفاهم‌نامه مورد نظر را امضا کردند و براساس آن، هدف این است که دانش‌آموزان را از همان سنین پایین که انرژی و قابلیت زیادی دارند، به آنان جهت بدهیم.به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  آموزش و پرورش مازندران ، گرزین خطاب به حاضران در جلسه گفت برای خانواده‌ها روشن کنید که به فرزندان خود بگویند در آینده قرارنیست شما چشم به جیب پدرومادر داشته باشید و یا به دولت وابسته باشید، بلکه شما باید انسان‌های موفق و ماهری باشید.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای افزود: خوشبختانه به‌خاطرپتانسیلی که در مازندران بود به عنوان یکی از استان‌های پایلوت انتخاب شد و گروه‌های هدف ما نیز در این طرح، دانش‌آموزان مقطع اول متوسطه هستند که قرار است در هرپایه، 20 ساعت آموزش مهارتی می‌بینند تا اینکه در پایه نهم، 60  ساعت مهارت می‌بینند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.