Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
اجرای طرح استحقاق سنجی بیمه شدگان ازابتدای سال آینده در بیمارستان‌ها - شبکه نیوز
سه شنبه، 20 آذر 97 ساعت 11:29 ب.ظ / Tue, 2018 December 11

- مازندران - اجرای طرح استحقاق سنجی بیمه شدگان ازابتدای سال آینده در بیمارستان‌ها

استان‌ها
تبلیغات
تخفیف ۵۰درصدی حق بیمه با تصویب هیات + عکس

اجرای طرح استحقاق سنجی بیمه شدگان ازابتدای سال آینده در بیمارستان‌ها

تاریخ 28 اسفند 1396 ساعت 09:43:07
کد خبر: 056017
۸۰ درصد بیمه شدگان تحت پوشش بیمه سلامت ایران رایگان بیمه شده اند/با برنامه ریزی های صورت گرفته درراستای طرح استحقاق سنجی امیدواریم برای مراجعه بیماران سرپایی نیز این طرح اجرایی شود/ آئین نامه ارزیابی وسع برای تصویب به هیات دولت ارائه شده است . همه متقاضیان بیمه باید حداقل ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت کنند و
اجرای طرح استحقاق سنجی بیمه شدگان ازابتدای سال آینده در بیمارستان‌ها

 

همایش آموزشی سازمان بیمه سلامت کشور در رامسر


مدیر کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران:
اجرای طرح استحقاق سنجی بیمه شدگان ازابتدای سال آینده در بیمارستان‌ها


تخفیف ۵۰درصدی حق بیمه با تصویب هیاتشبکه نیوز /؛ به گزارش روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت مازندران : دولت مدیر کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت با اشاره به اجرای طرح استحقاق سنجی بیمه شدگان و ابلاغ آن به سراسر استانها گفت: طرح استحقاق سنجی بیمه شدگان از ابتدای سال آینده در بیمارستانهای سراسر کشور اجرایی خواهد شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت مازندران ، دکتر احمدرضا ریاضیات در حاشیه همایش آموزشی بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت در استان مازندران افزود: مرحله نخست اجرای طرح استحقاق سنجی بیمه شدگان شامل طرح بیمه گری است به این معنا که بیمه شده برای دریافت خدمت از مراکز درمانی از نظر جنسیت، هم پوشانی و تاریخ اعتبار دفترچه شناسایی و ارزیابی می شوند. بیمار با ارائه شماره ملی به دفتر پذیرش و اتصال به سامانه امید و دریافت کد رهگیری اجازه پذیرش را ازسوی بیمارستان دریافت می کند.


دکتر ریاضیات تاکید کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته درراستای طرح استحقاق سنجی امیدواریم برای مراجعه بیماران سرپایی نیز این طرح اجرایی شود.


وی همچنین به آئین نامه ارزیابی وسع که بعد از نهایی شدن درهیات دولت اجرایی می شود اشاره کرد و گفت: آئین نامه ارزیابی وسع برای تصویب به هیات دولت ارائه شده است . همه متقاضیان بیمه باید حداقل ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت کنند و مابقی آن پس از ارزیابی وسع که دستور العمل آن توسط سازمان بیمه سلامت ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت تعاون تدوین شده است پس از ارزیابی ها بیمه شده بتوانند از ۵۰ درصد مازاد حق بیمه تخفیف دریافت کنند.بنابراین ۵۰درصد حق بیمه باید از سوی بیمه شده پرداخت شود.


وی یادآور شد: ۸۰ درصد بیمه شدگان تحت پوشش بیمه سلامت ایران رایگان بیمه شده اند.
مدیر کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه هم اکنون سه میلیون و ۷۰۰هزار نفرهم پوشانی فعال بین سازمان بیمه سلامت ایران و سازمان تامین اجتماعی وجود دارد اظهار کرد: طرحی برای رفع هم پوشانی بیمه شدگان در دستور کار داریم که به زودی اجرایی خواهد شد. اجرای این طرح حدود یک تا سه سال به این دلیل اعتبار پنج ساله دفاتر روستایی ، یک ساله دفاتر همگانی زمان خواهد برد.


دکتر ریاضیات در ادامه به برگزاری همایش دو روزه آموزشی بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت که در استان مازندران در حال اجرا است اشاره کرد و گفت: در این همایش برنامه عملیاتی سال ۹۷ روش ها و اجرای آن ، طرح رفع هم پوشانی فعالی که توسط سازمانهای بیمه گروجود دارد ، پایش دفاتر پیشخوان ، حضانت و کفالت بیمه شدگان و تحلیل سامانه امید بررسی می شود.


گفتنی است، همایش آموزشی بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامتطی ۲ روز با هدف آموزش نحوه گزارش گیری، رفع مغایرت و هم پوشانی سایر صندوق های بیمه‌ای، توانمند سازی کارکنان اداره بیمه گری و درآمد با برگزاری کارگاه‌های مختلف آموزشی در استان مازندران شهرستان رامسر برگزار شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.