Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
اولویت امسال آموزش و فرهنگ سازی در حوزه ترافیک است - شبکه نیوز
چهار شنبه، 25 مهر 97 ساعت 06:26 ب.ظ / Wed, 2018 October 17

- مازندران - اولویت امسال آموزش و فرهنگ سازی در حوزه ترافیک است

استان‌ها
تبلیغات
مهندس گوران مدیرعامل سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری ساری عنوان کرد:

اولویت امسال آموزش و فرهنگ سازی در حوزه ترافیک است

تاریخ 01 اردیبهشت 1397 ساعت 10:16:59
کد خبر: 056154
جانمایی و نصب چراغ های راهنمایی در خیابانها و میادین مانند میدان هلال احمر برای نظارت بر روان سازی ترافیک، احداث زیرگذرهای بلوار داراب در راستای تسهیل در عبور ومرور شهروندان، یک طرفه کردن برخی خیابانها، رنگ آمیزی جداول، نصب تابلوهای روان و پل های عابر پیاده از اقدامات سازمان حمل و نقل ترافیک در سال گذشته میباشد.
اولویت امسال آموزش و فرهنگ سازی در حوزه ترافیک است

 

 

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری ساری خبر داد:

اولویت امسال آموزش و فرهنگ سازی در حوزه ترافیک است 

 

 به برنامه های سازمان حمل و نقل و ترافیک در سال جدید اشاره نموده و گفت: آموزش و فرهنگ سازی در حوزه روان سازی ترافیک شهری اولویت برنامه های این سازمان در سال جدید است

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری ، گوران مدیرعامل سازمان حمل نقل و ترافیک شهرداری مرکز استان در گفتگویی با تشریح اقدامات این سازمان در سال گذشته اظهار داشت: در راستای آموزش شهروندی و با همکاری سازمان های مردم نهاد "کمپین من پارک دوبل نمی کنم " در سطح مدارس اجرایی گردید.

 

وی به اجرای طرح های ترافیک در سطح شهر اشاره نموده و ادامه داد: جانمایی و نصب چراغ های راهنمایی در خیابانها و میادین مانند میدان هلال احمر برای نظارت بر روان سازی ترافیک ، احداث زیرگذرهای بلوار داراب در راستای تسهیل در عبور و مرور شهروندان ، یک طرفه کردن برخی خیابانها ، رنگ آمیزی جداول ، نصب تابلوهای روان و پل های عابر پیاده از اقدامات سازمان حمل و نقل ترافیک در سال گذشته می باشد.

 

گوران برنامه های سازمان حمل و نقل و ترافیک در مناطق الحاقی را مورد توجه قرار داد و افزود: جانمایی ، نصب و تعویض تابلوهای تعیین مسیر در محلات الحاقی و نقاط مختلف شهر ، اصلاح هندسی ورودی های این محلات و تابلوهای راهنمایی و رانندگی از دیگر پروژه های این سازمان بوده است.

 

*آموزش و فرهنگ سازی در حوزه ترافیک اولویت برنامه های سال 97

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اولویت برنامه های این سازمان در سال 97 را آموزش و فرهنگ سازی شهروندی عنوان کرد و گفت: با توجه به تاکید شهردار مرکز استان در زمینه روان سازی ترافیک ، این سازمان آموزش ویژه کارکنان مجموعه شهرداری را در دستور کار قرار داده و اجرایی خواهد نمود .

 

وی افزود: آموزش و فرهنگ سازی در مدارس نیز مانند سال گذشته و با همکاری پلیس راهور استمرار خواهد یافت و در این راستا آموزش های لازم در زمینه کاهش استفاده از خودروهای تک سرنشین ارائه خواهد شد.

 

گوران تکمیل مرکز کنترل ترافیک و بهره برداری از مرکز معاینه فنی در جاده ساری به قائمشهر را از دیگر پروژه های سازمان حمل و نقل و ترافیک در سال جاری برشمرد و ادامه داد: تکمیل پارکینگ طبقاتی در بلوار ارتش ، اصلاحات هندسی در برخی نقاط، احداث دوربرگردان در بلوارهای کشاورز و امام رضا ، ایمن سازی مسیر جاده گلما ، اجرای زیرگذر هلال احمر از برنامه هایی است که با اجرای آن در سالجاری ضمن روان سازی ترافیک در سطح شهر ، کاهش حوادث و تصادفات را نیز شاهد خواهیم بود.

 

این مسئول نصب پل عابر پیاده در ششصد دستگاه ، روبروی گارد جنگل ، بلوار کشاورز و ضلع غربی میدان امام را گامی موثر در راستای تسهیل در عبور و مرور شهروندان دانست و تصریح کرد: برای نصب این پل ها زیرساخت های مناسب آماده بوده و در سال جدید این پروژه نیز اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری به ساماندهی پارکینگها اشاره نموده و افزود: بیش از 40 پارکینگ در سطح شهر برای شهروندان در نظر گرفته شده که استفاده از آنها و همراهی رانندگان در زمینه عدم پارک دوبل در معابر ، کاهش ترافیک شهری و تسهیل در عبور و مرور شهروندان را در پی خواهد داشت.

 

گوران به خودروهای ثبت تخلف اشاره نموده و ادامه داد: برای در اختیار گرفتن این خودروها پیگیری های مستمر خواهیم داشت تا بتوانیم با استفاده از آنها گره های تخلفات رانندگی به حداقل خواهد رسید و به ظرفیت جاده ها نیز افزوده خواهد شد.

این مسئول همکاری و تعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری و پلیس راهور را مورد توجه قرار داد و گفت: این همکاری تاکنون توانسته در زمینه فرهنگ سازی و اموزش ، روان سازی ترافیک و نیز کاهش حجم تخلفات سهم موثری داشته باشد.

 

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری ساری خاطر نشان کرد: فرهنگ سازی و آموزش شهروندی حلقه مفقوده ترافیک در شهر ساری بوده که در سال جاری با برنامه ریزی صورت گرفته نسبت به اجرای آن بیش از پیش تلاش خواهد شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.