Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
گروه فکری ( رسا ) در آموزش و پرورش تشکیل شد - شبکه نیوز
آدینه، 30 شهریور 97 ساعت 08:44 ق.ظ / Fri, 2018 September 21

- مازندران - گروه فکری ( رسا ) در آموزش و پرورش تشکیل شد

استان‌ها
تبلیغات
عسکری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران// تدقیق و تعمیق در اجرا و ترسیم فرایندها ضروری است

گروه فکری ( رسا ) در آموزش و پرورش تشکیل شد

تاریخ 08 اردیبهشت 1397 ساعت 10:04:39
منبع: روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران
کد خبر: 056163
راهبری آمار و اطلاعات به عنوان یکی از قطعات اجرای این فرایند در دستور کار قرار گرفت/ گروه فکری راهبری سیستمی آموزش و پرورش (رسا) تشکیل شد/ تدقیق و تعمیق در اجرا و ترسیم فرایندها ضروری است/طراحی این سامانه تمرکز و توجه بیشتر به بهبود و برنامه‌ریزی برای عملکرد بهتر در آینده و شناسایی ظرفیت‌ها و نقاط ضعف و قدرت کارکنان و رفع نقاط ضعف آنان است.
گروه فکری ( رسا ) در آموزش و پرورش تشکیل شد

 

 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:عسکری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش  استان مازندرانگفت: یکی از شاخص‌های ارزیابی توسعه کشورها، برخورداری از نظام و فرایند کمی و کیفی فعالیت‌های آماری و به معنای اصلی «مدیریت دانش» است.


«عسکری نیکزاد» در نشست با اعضای گروه راهبری سیستمی و مشاوران اداره کل آموزش و پرورش مازندران، با اشاره به طراحیِ در دست اقدام «سامانه راهبری و آمار اطلاعات اداره کل آموزش و پرورش مازندران» اظهار کرد: به منظور اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های تدوین شده، در اداره کل آموزش و پرورش مازندران گروه فکری راهبری سیستمی آموزش و پرورش (رسا) تشکیل شد.


*گروه فکری راهبری سیستمی آموزش و پرورش (رسا) تشکیل شد

وی افزود: یکی از وظایف گروه فکری راهبری سیستمی آموزش و پرورش استقرار مدیریت دانش و تبدیل «دانش ضمنی» که در قلمرو دانش شخصی، شناختی و تجربی قرار دارد به «دانش صریح» که جنبه عینی‌تر، عقلانی‌تر و فنی‌تر دارد مانند داده ها، خط مشی ها، روش ها، نرم افزارها، اسناد و... است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: راهبری آمار و اطلاعات به عنوان یکی از قطعات اجرای این فرایند در دستور کار قرار گرفت تا آمار و اطلاعات به صورت سیستمی و تحلیلی راهبری شده و سامانه‌ای تحت همین عنوان در حال راه اندازی شود که می‌تواند اطلاعات توصیفی و تفسیری را در حداقل زمان ممکن برای تصمیم‌گیری در اختیار مدیریت قرار دهد.


نیکزاد سامانه رسا را بر پایه استقرار مدیریت دانش در سازمان و داشتن آمار و اطلاعات دانست و ادامه داد: طی فرایندی داده‌ها که می‌تواند مربوط به موضوعات مختلف باشد، به اطلاعات و اطلاعات به دانش تبدیل می‌شود و آنگاه بر اساس این دانش، تصمیم‌گیری می‌شود.


*مدیریت دانش زمینه‌ساز ایجاد تعالی سازمانی است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران افزود: به معنای دیگر تولید، ذخیره و عرضه دانش به همراه کاربردی شدن آن از مراحل اجرای این فرایند است و در اجرایی کردن آن الزاماتی مانند فرهنگ سازمانی، فرهنگ مشارکتی و ... مورد تاکید است.


نیکزاد ضمن بیان اینکه با داشتن آمار و اطلاعات درست، عملکرد واحدها و اداره‌ها ارزیابی خواهد شد، تصریح کرد: از اهداف نهایی طراحی این سامانه تمرکز و توجه بیشتر به بهبود و برنامه‌ریزی برای عملکرد بهتر در آینده و شناسایی ظرفیت‌ها و نقاط ضعف و قدرت کارکنان و رفع نقاط ضعف آنان است.


 
او در پایان تأکید کرد: با توجه به اینکه اداره کل آموزش و پرورش مازندران به عنوان یکی از اولین سازمان‌های پیشرو در استقرار این فرایند است، تدقیق و تعمیق در اجرا و ترسیم فرایندها ضروری است و طبیعتا زمان‌بر نیز خواهد بود.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.