Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
قاسم قاسمی خواستار توزیع عادلانه امکانات شهری در سطح شهر شد - شبکه نیوز
سه شنبه، 24 مهر 97 ساعت 01:19 ق.ظ / Tue, 2018 October 16

- مازندران - قاسم قاسمی خواستار توزیع عادلانه امکانات شهری در سطح شهر شد

استان‌ها
تبلیغات
زلیکانی و نجاریان تنها کسانی بودند که در راستای حذف عوارض کسب و پیشه حمایت کردند

قاسم قاسمی خواستار توزیع عادلانه امکانات شهری در سطح شهر شد

تاریخ 13 اردیبهشت 1397 ساعت 21:02:06
کد خبر: 056228
باید  131 واحد تجاری و مسکونی بطول کمتر از 2 کیلومتر تملک شود / بودجه عمرانی شهرداری ابهاماتی دارد/ بودجه عمرانی شهرداری ابهاماتی دارد که به عنوان امانتدار مردم نمیتوانم به آن رای دهم/ قاسم قاسمی خواستار توزیع عادلانه امکانات شهری در سطح شهر شد/ مهندس زلیکانی و دکتر سعید نجاریان تنها کسانی بودند که در راستای حمایت از مردم رای به حذف عوارض کسب و پیشه دادند؛ هرچند این طرح حداکثر آرا را به خود اختصاص نداد.
قاسم قاسمی خواستار توزیع عادلانه امکانات شهری در سطح شهر شد

 

نائب رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر ساری قاسم قاسمی :

 زلیکانی و نجاریان تنها کسانی بودند که در راستای حذف عوارض کسب و پیشه رای دادند و حمایت کردند.

در جلسات بررسی لایحه بودجه سال 97 شهرداری ساری که در شورای اسلامی شهر ساری برگزار شد، قاسم قاسمی رئیس کمیسیون طرح و برنامه و نائب رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر ساری از روشن نبودن توضیحات نمایندگان شهرداری پیرامون برنامه های پیوستی بودجه سال آتی انتقاد کرد.


*.بودجه عمرانی شهرداری ابهاماتی دارد

وی با بیان اینکه فرمت بودجه عملیاتی آنی نیست که ارائه شده، افزود: در بودجه عملیاتی، ریز برنامه ها باید در پیوست روشن شود در غیر اینصورت به عنوان عضو شورا و امانتدار مردم نمی توانم به مبهمات رای بدهم.

قاسمی در ادامه بر لزوم تعیین ردیف جداگانه در بودجه سال 97 جهت ساماندهی مناطق الحاقی تاکید کرد. وی همچنین خواستار پیش بینی برخی طرح های ضروری در بودجه سال آینده شهرداری شد و بر تحقق آنها به منظور استمرار روند توسعه شهری تاکید کرد.

 

* 131 واحد تجاری و مسکونی بطول کمتر از 2 کیلومتر تملک شود

دبیر هیات رئیسه شورای شهر ساری در همین راستا بازگشایی مسیر پل تا پل تا پایان سال 97 را خواستار شد و افزود: برای این منظور لازم است 131 واحد تجاری و مسکونی بطول کمتر از 2 کیلومتر تملک شود.

وی مدیریت اصولی و هدفمند هزینه را جزء مهم استراتژی توسعه عنوان کرد و با اشاره به لزوم کسر هزینه اجرای پروژه های ملی و منطقه ای از ردیف بودجه مناطق شهری بر ضرورت اجرای فاز 2 پارک ملل ، پارک بانوان و سنگفرش کردن امتداد خیابان قارن تاکید کرد.

 

*بودجه عمرانی شهرداری ابهاماتی دارد که به عنوان امانتدار مردم نمیتوانم به آن رای دهم

قاسمی ضرورت و اهمیت نگاه ویژه به رفاه عمومی ساکنین منطقه 22 بهمن در بودجه 97 را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: در این راستا پل 22 بهمن باید بسرعت اجرا شده و زمین های انتهای شهید آملی نیز جهت ساماندهی مسیر عبور آبهای سطحی تملک شود.

وی تکمیل پروژه هایی همچون میانگذر شمالی در فازهای بعدی ، 30 متری اندرخورا و میدان علامه ابن شهرآشوب را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد : برای تداوم سازندگی در شهر لازم است برنامه بلند مدت 5 ساله بر اساس آئین نامه بودجه شهرداریها و دهیاریهای کشور تدوین گردد .

نائب رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر ساری گفت: جهت ارتقاء فرهنگ حمل و نقل عمومی و کاهش آلودگی محیط زیست و ترافیک ، پیاده سازی طرح لاین دوچرخه در مسیر خیابانهای شهری و جانمایی و نصب استیشن (ایستگاه) مربوطه و نیز تدوین ردیف بودجه ای برای ایستگاه تاکسی و اتوبوس در شهر ( پارک سوار ) باید انجام شود.


*  قاسم قاسمی خواستار توزیع عادلانه امکانات شهری در سطح شهر شد

وی با اشاره به هدفگذاری شورا مبنی بر توزیع عادلانه امکانات شهری خواستار افزایش بودجه سازمان آتش نشانی جهت افزایش یک ایستگاه دیگر در سطح شهر شد.

قاسمی تشکیل کمیته انتخاب مشاور بر اساس ماده 22 قانون برنامه و بودجه مصوب سال 51 و تبصره 3 ماده 15 آئین نامه معاملات شهرداری تهران را در راستای رویکرد تخصصی شورا پیشنهاد کرد. وی یادآور شد: با توجه به آغاز بکار مرکز پژوهش های شورای شهر ساری ، وجود ردیف بودجه ای برای اثربخشی و کارآیی بیشتر پروژه ها ضروری است.

گفتنی است ایجاد مراکز تخصصی و کلینیک ها در پارکها و فضاهای عمومی شهر (نظیر اتاق ماساژ و ...) ، برنامه ریزی جهت احداث 10 زمین ورزش چمن مصنوعی در سطح شهر به ارزش 10 میلیارد ریال ، افزایش 5 برابری ردیف بودجه ای احداث و تجهیز فرهنگسرا در سال 97 به میزان 5 میلیارد ریال و افزایش سه برابری ردیف بودجه احداث پارک آموزش شهروندی به میزان سه میلیارد ریال از دیگر مواردی بود که قاسم قاسمی در جلسه بررسی لایحه بودجه 97 شهرداری پی گرفت.

 

* زلیکانی و نجاریان تنها کسانی بودند که در راستای حذف عوارض کسب و پیشه حمایت کردند

یادآور می شود در جلسه بررسی لایحه عوارض و بهای خدمات شهرداری نیز قاسمی حذف عوارض کسب و پیشه را پیشنهاد کرده بود که البته رأی نیاورد با این حال وی از آقایان دکتر نجاریان و مهندس زلیکانی بخاطر حمایت شان از پیشنهاد مزبور تشکر کرد.

زلیکانی و نجاریان تنها کسانی بودند که در راستای حذف عوارض کسب و پیشه حمایت کردند

Bookmark and Share
داریوش کارمند استانداری
13 اردیبهشت 1397 ساعت 22:10:46
- 0
ارسال پاسخ
امید وارم در عمل به توافق برسید اینکه خبری کنید بدین سایت ها براتون کار کنن ؛ این کاری رو از پیش نمی بره / به عمل کار برآید نه به حرف

پاسخ‌ها

محمد
13 اردیبهشت 1397 ساعت 22:15:57
- 0
ارسال پاسخ
این ها فقط فقط حرف می زنند از عمل خبری نیست اینو همه می دونن
رضایی
15 اردیبهشت 1397 ساعت 09:04:06
- 0
ارسال پاسخ
قاسمی هم مقابل شهردار بلند شد جای تعجب داره
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.