Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
مسیر و راه توسعه هیچ جایی جز آموزش و پرورش نمی شناسد - شبکه نیوز
سه شنبه، 01 آبان 97 ساعت 10:27 ق.ظ / Tue, 2018 October 23

- مازندران - مسیر و راه توسعه هیچ جایی جز آموزش و پرورش نمی شناسد

استان‌ها
تبلیغات
مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش:

مسیر و راه توسعه هیچ جایی جز آموزش و پرورش نمی شناسد

تاریخ 02 خرداد 1397 ساعت 22:56:48
کد خبر: 056563
مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مسیر و راه توسعه، هیچ جایی جز آموزش و پرورش را نمی شناسد، گفت: ما نیازمند تشکیل مدیریت جامع مشاوره در مدارس هستیم.
 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «مسعود شکوهی» در همایش مشترک مدیران دوره اول متوسطه و مشاوران مدارس که در کانون امام خمینی(ره) این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: رویکرد مشاوران در مدارس باید تغییر کند و مدیریت فضای مشاوره به مشاوران مدرسه واگذار شود.

وی افزود: باید نقشی که برای مربی تعریف شده بود، تغییر یابد و رویکرد ارائه مشاوره به تک‌تک دانش آموزان متحول شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: در وضع موجود لازم است این بار عظیم از دوش مربی و مشاور برداشته شود و به جای مشاوره تک تک به دانش‌آموزان، مسئولیت مدیریت این فضا به مشاور مدرسه سپرده شود.

شکوهی در خصوص «مهم‌ترین مشکل رفتاری در بین دانش‌آموزان»، متذکر شد: دانش آموزان یک پنجم وقت خود را در اختیار تعلیم و تربیت هستند و بهترین کار، آگاه سازی و مقاوم سازی در خصوص آسیب‌های اجتماعی در بین دانش‌آموزان است؛ ضمن اینکه مهمترین مشکل، عدم اطلاعات دانش‌آموزان در این خصوص است.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت: البته مشاوره انتخاب رشته در پایان سال موضوعی جداگانه است، اما رویکرد و نگرش کلی مشاوران به گونه‌ای باید باشد که مدیریت جامع مشاوره در مدارس ایجاد شود.

شایان ذکر است؛ در این مراسم دکتر مصطفوی معاون مشاوره ای مدیرکل امورتربیتی و مشاورهای وزارت آموزش و پرورش، شعبانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران، علی نژاد معاون مدیرکل و مدیرآموزش و پرورش شهرستان بابل نیز به همراه همکاران حضور داشتند.9807

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.