Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
هنرستان های کاردانش نقش کلیدی در رفع معضل بیکاری دارند - شبکه نیوز
دو شنبه، 19 آذر 97 ساعت 04:26 ب.ظ / Mon, 2018 December 10

- مازندران - هنرستان های کاردانش نقش کلیدی در رفع معضل بیکاری دارند

استان‌ها
تبلیغات
مدیر آموزش و پرورش چالوس:

هنرستان های کاردانش نقش کلیدی در رفع معضل بیکاری دارند

تاریخ 02 خرداد 1397 ساعت 23:06:51
کد خبر: 056567
مدیر آموزش وپرورش چالوس با تاکید بر اهمیت و نقش ویژه و موثر هنرستان ها در بهبود وضعیت تولید و اشتغال زایی در جامعه گفت: هنرستان های فنی حرفه ایی و کار و دانش نقش کلیدی در دانش بنیان کردن اقتصاد کشور، مهارت آموزی آینده سازان جامعه و رفع معضل بیکاری دارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «سلیمان عبدالهی» در همایش تجلیل از همکاران و دانش آموزان هنرستان فنی و حرفه ای  وکاردانش این شهرستان در سالن شهید مرتضی آوینی، با اشاره به اهمیت کاربردی نمودن آموزش و توجه به مهارت در آموزش و پرورش، گفت: اشتغال باید از اساس بهینه شود و مهارت آموزی باید دانش بنیان شود چرا که تقویت و توسعه بخش فنی و حرفه ای در آموزش و پرورش گام بسیار اساسی در راستای  ایجاد اشتغال و کمک به اقتصاد مقاومتی  است.

وی ادامه داد: فارغ التحصیلان هنرستانی با توجه به رویکرد جدید استقرار نظام آموزش متوسطه در شاخه فنی و حرفه ای و سه ساله شدن این آموزش ها، در آموزش های نظری و کارگاهی توام با یکدیگر شایستگی های لازم را کسب کرده و بدون آزمون ورودی مقاطع دانشگاهی را  به راحتی طی کرده  و بصورت مستقیم آماده ورود به بازار کار شوند.

عبدالهی همچنین با اشاره به درخشش دانش آموزان کشور در المپیادهای فنی مختلف از جمله فیزیک، شیمی، ریاضی، کامپیوتر و زیست شناسی تصریح کرد: دانش آموزان ایرانی در حقیقت جزو شاخص ترین استعداد های جهان محسوب می شوند و همه ساله تعدادی از رتبه های برتر المپیاد های جهانی را به خود اختصاص می دهند.

مدیرآموزش و پرورش چالوس با تأکید بر اینکه هنرستان ها و مراکز کار و دانش از ضروریات توسعه پایدار در کشور به شمار می آیند گفت: برای برخورداری از یک کشور مستقل، پایدار و غیر وابسته، توجه به هنرستان ها  و رفع نیازهای آنان  امری ضروری است.

وی گفت: برای استقرار پایه دوازدهم و سه ساله شدن هنرستانها باکمبود فضای هنرستانی در شهرستان روبه رو هستیم که برنامه این مدیریت  و کمیته فضا ی آموزشی، هدایت ساخت وسازهای سازمان نوسازی به سمت ایجادهنرستان ها  ویاری خیرین مدرسه ساز، پشتیبانی شهرداری وشورای شهر  و ساماندهی مجدد فضا های آموزشی هست تا این نیازها مرتفع شود.

عبدالهی در پایان  افزود: هدف ازآموزش دانش آموزان در هنرستانها این است که این گروه از دانش آموختگان بعد از تحصیل با مهارت های مناسبی که کسب کرده اند بتوانند  وارد بازارکارشوند.

شایان ذکراست در این همایش مدیران و همکاران برگزیده هنرستانها و دانش آموزان افتخار آفرین، تجلیل به عمل آمد. 9807

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.