Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
کمبود زمین در مازندران، سدی بزرگ برای ساخت مسکن محرومان - شبکه نیوز
یک شنبه، 25 آذر 97 ساعت 12:10 ق.ظ / Sun, 2018 December 16

- مازندران - کمبود زمین در مازندران، سدی بزرگ برای ساخت مسکن محرومان

استان‌ها
تبلیغات
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران اعلام کرد

کمبود زمین در مازندران، سدی بزرگ برای ساخت مسکن محرومان

تاریخ 06 خرداد 1397 ساعت 11:56:35
منبع: isna
کد خبر: 056668
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران گفت: کمبود زمین یکی از مهم ترین مشکلات پیشرو جهت ساخت مسکن برای محرومان و خانواده های تحت پوشش کمیته امداد است. 
کمبود زمین در مازندران، سدی بزرگ برای ساخت مسکن محرومان

رضا نوروزی درگفت وگو با ایسنا مازندران،با بیان این که کمیته امداد امام خمینی مازندران در ماه مبارک رمضان چند کار را در راس فعالیت های خود قرار می دهد اظهار کرد: برای خالی نبودن سفره افطار و سحر فقرا و محرومین تعداد 200 هزار "همیان مولا" در بین خیرین و اصناف توزیع شد و هرکس بنا به صنف و توانایی خود، کالاهایی را از جمله مواد غذای به درون همیان ها می گذارند و کمیته امداد  نیز در این ماه  بین محرومان توزیع می کند. 

* مفتاح الجنه برنامه ای برای سرکشی از زندگی محرومان 

وی طرح "مفتاح الجنه" را یکی دیگر از فعالیت‌های کمیته امداد در ماه رمضان عنوان کرد و گفت:این برنامه هرساله در این ماه به هدف سرکشی از وضعیت زندگی محرومان و خانواده های تحت پوشش با حضور مسئولان شهرستانی، ائمه جمعه و خیرین از خانواده های تحت پوشش کمیته امداد صورت می گیرد تابرخی مشکلات با کمک خیرین برطرف شود. 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران برگزاری جشن رمضان در برخی از شهرهای استان را از دیگر فعالیت های پیش بینی شده در این ماه با همکاری صدا و سیما و خیران و مسئولان دانست و افزود: امسال بیش از 10 جشن در سطح استان برگزار می شود و در این جشن ها با دعوت از خیرین بالقوه که کمتر با کمیته امداد در ارتباط هستند، برای ساخت 150 باب مسکن ایتام کمک گرفته می شود. 

نوروزی با اشاره به برگزاری جشن رمضان برای نخستین بار برای مازندرانی های ساکن تهران در هفتم خرداد بیان کرد: طبق هماهنگی‌های انجام شده این جشن در یکی از سالن‌های "بوستان گفت و گو" تهران برگزار شده و هدف از آن ارتباط متمرکز و هدفمند با خیرانی که در طول سال با کمیته امداد در ارتباط هستند. 

*هشت هزار دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد مازندران قرار دارند 

وی در ادامه حامی یابی برای ایتام و به ویژه برای فرزندان محسنین را از دیگر فعالیت های این ماه عنوان کرد و متذکر شد: حدود هشت هزار دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد مازندران قرار دارند که از این تعداد حدود سه هزار دانش آموز جز ایتام و دارای حامی هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران با بیان این که در کل استان 30 هزار حامی فعال، پنج هزار از ایتام و محسنین را تحت پوشش دارند تصریح کرد:جمعی از خانواده های محسنین کمیته امداد استان نیز یا از حامیان کمی برخوردار بوده و یا اصلا حامی ندارند. 

نوروزی با بیان این که جشن های گلریزان نیز با کمک خیران در شهرستان ها برگزار می شود تاکید کرد: در ماه رمضان سال 96 حدود هشت میلیارد تومان توسط خیران در قالب تعهد برای آزادی زندانیان، ساخت مسکن، برآورده شدن آرزوی فرزندان ایتام در جشن گلریزان و سبدهای کالا از طریق همیان مولا دریافت شد و امسال پیش بینی می شود این عدد به بیش از 9 میلیارد تومان برسد. 

*ساخت575 واحد مسکونی برای محرومان در مازندران در سال 96 

وی خاطر نشان کرد: در سال 96 تعداد 330 ساخت مسکن در تعهد کمیته امداد استان بود، اما خوشبختانه 575 واحد احداث شد که بخشی از طریق روحانیون در دریافت زکات و خیران و بخشی نیز از طریق اعتبارات مرکز تامین شد.

 وی یادآور شد:در 6 ماه نخست امسال نیز 50 درصد واحدهای مسکونی با کمک بسیج سازندگی احداث شد. 

* وجود کمبود زمین برای ساخت مسکن محرومان 

این مسئول با بیان این که در سال 97 برای ساخت 400 واحد مسکن برنامه ریزی شده، اما برنامه کمیته امداد استان افزایش این واحدهای مسکونی به بیش از 700 واحد است تصریح کرد:  متاسفانه معضل بزرگ سد راه این برنامه ریزی، کمبود زمین در مازندران است.

* هشت هزار خانه غیر مقاوم در سطح روستاهای مازندران وجود دارد

نوروزی گفت:در استان مازندران تعداد چهار هزار و 500 مستاجر تحت پوشش کمیته امدادو هشت هزار خانه غیر مقاوم در سطح روستاها وجود دارد که نیازمند ساخت و مقاوم سازی است. 

 
وی اضافه کرد: هر مددجو که خانواده دو و  سه نفره داشته باشند و زمین در اختیار کمیته امداد قرار دهند این آمادگی  وجود دارد که کمیته امداد برای آن ها مسکن بسازد؛البته قیمت مصالح افزایش چشم‌گیری داشته و این امر خدمت رسانی را پرهزینه کرده است.
 
کد9515
Bookmark and Share
مریم احمدی
06 خرداد 1397 ساعت 12:38:15
- 0
ارسال پاسخ
حالا به خانواده های بیچاره که رسید زمین کم اومد؟؟؟؟؟؟؟؟
غریبه ی سرگردان
06 خرداد 1397 ساعت 22:34:55
- 0
ارسال پاسخ
چرا دنبال زمین میگردین،اینقدر خانواده امدادی هستن که خودشون هم زمین دارن هم بخشی از هزینه ی ساخت رو تقبل میکنن، ولی متاسفانه فقط شعار میبینم کل هزینه ی عمرانی کمیته امداد در سال زیر ۵ تا که اونم دوسالی میکشه تا انجام بشه
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.