Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
طرح برخورد با موتورسیکلت‌سواران متخلف در مازندران اجرا می‌شود‌ - شبکه نیوز
یک شنبه، 29 مهر 97 ساعت 11:06 ق.ظ / Sun, 2018 October 21

- مازندران - طرح برخورد با موتورسیکلت‌سواران متخلف در مازندران اجرا می‌شود‌

استان‌ها
تبلیغات

طرح برخورد با موتورسیکلت‌سواران متخلف در مازندران اجرا می‌شود‌

تاریخ 09 خرداد 1397 ساعت 16:10:00
منبع: tasnim
کد خبر: 056780
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران از اجرای طرح ساماندهی و برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف استان از ۱۰ خرداد ماه خبر داد.
طرح برخورد با موتورسیکلت‌سواران متخلف در مازندران اجرا می‌شود‌

به گزارش شبکه نیوز از ساری، به‌نقل از پایگاه خبری پلیس‌، سرهنگ مهدی باقری اظهار داشت: موتورسیکلت به دلیل ویژگی‌های خاص خود امروزه مورد توجه بسیاری از افراد جامعه قرار گرفته اما به دلیل رعایت نشدن قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی برخی از موتورسواران صدمات و آسیب‌های جبران ناپذیری بر افراد متحمل شده است.

وی افزود: امروزه جولان برخی موتورسواران در خیابان‌ها و پیاده روهای شهر صرف نظر از عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و انواع تخلفاتی که در بین موتور سواران شایع است، تحمیل حجم انبوهی از امکانات جامعه برای جبران خسارت‌های ناشی از این وسیله نقلیه موجب نگرانی مردم شده است.

باقری، خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری از تخلفات ناشی از حوادث رانندگی و اجرای دقیق قوانین و مقررات مرتبط، طرح ساماندهی و انضباط‌بخشی موتورسیکلت سواران از 10 خرداد ماه در سطح استان به اجرا در خواهد آمد.

باقری با اشاره به اینکه 35 درصد از تلفات فوتی ناشی از حوادث رانندگی را موتورسیکلت‌سواران تشکیل می‌دهند، هدف از اجرای این طرح را ارتقا نظم و انضباط ترافیکی، انتظام بخشی به عبور و مرور موتورسیکلت سواران در راستای کاهش تخلفات و حوادث ناشی از آن برشمرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران، با بیان اینکه اجرای این طرح در دستور کار مشترک عوامل انتظامی و پلیس راهور استان قرار گرفته است، تصریح کرد: رانندگی بدون گواهینامه، عدم استفاده از کلاه ایمنی، تغیر در اصالت و ارکان وسیله نقلیه و هرگونه حرکات نمایشی مانند دور زدن درجا و یا حرکت موتور سیکلت بر روی یک چرخ و مزاحمت برای نوامیس مردم از مهم‌ترین موارد قابل توجه در اجرای این طرح به شمار می‌روند.

باقری گفت: در صورت توقیف موتورسیکلت، آموزش راکب قبل از ترخیص وسیله نقلیه از دیگر اقدامات پلیس راهور استان در اجرای این طرح است.

وی از راکبان موتورسیکلت خواست با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و توجه به هشدارهای ماموران پلیس، فرهنگ خود را در جامعه به نمایش بگذارند.

9515

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.