Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی مشترک میان دانشگاه و مرکز تحقیقاتی دهلی - شبکه نیوز
شنبه، 24 آذر 97 ساعت 08:16 ق.ظ / Sat, 2018 December 15

- مازندران - انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی مشترک میان دانشگاه و مرکز تحقیقاتی دهلی

استان‌ها
تبلیغات
خبرنگار شبکه نیوز دربابل گزارش داد:

انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی مشترک میان دانشگاه و مرکز تحقیقاتی دهلی

تاریخ 09 خرداد 1397 ساعت 16:17:16
منبع: arya
کد خبر: 056782
خبرگزاری شبکه نیوز - تفاهم نامه همکاری فی مابین دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و مرکز تحقیقاتی دهلی هند (Indian Institute of Technology Dehli)منقعد گردید.

به گزارش خبرنگار شبکه نیوز  دربابل، دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در راستای برقراری ارتباط و بهره‌مندی از تجارب و ظرفیت دانشگاه‌ها و مؤسسات معتبر داخلی و خارجی، موفق به عقد تفاهم نامه همکاری فی مابین دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و مرکز تحقیقاتی دهلی هند (Indian Institute of Technology Dehli) گردید.

براساس این تفاهم نامه که به امضای رؤسای طرفین رسید، زمینه ارسال 20 دانشجو از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به مرکز تحقیقاتی دهلی هند جهت گذراندن دوره های کوتاه مدت و بلند مدت فراهم گردیده است. علاوه بر این، انجام پروژه های مشترک دکترا، تبادل اساتید با تجربه، برگزاری کارگاه ها و سمینارهای مشترک و همچنین ایجاد امکانات مناسب تحقیقاتی برای دانشجویان و اساتید از دیگر مفاد این تفاهم نامه می باشد.

در این مرکز که با بودجه 8 میلیون دلاری از سوی دولت مرکزی تهیه و تجهیز گردیده است، تمامی امکانات برای تولید ذرات نانو و استفاده آن در موارد کاربردی و تعیین خصوصیات آن و تحقیقات پیشرفته بر روی آن ها موجود می باشد.

مرکز تحقیقاتی دهلی هند یکی از مراکز پیشرفته تحقیقاتی هندوستان بشمار می‌رود که مجهز به برترین و قویترین تجهیزات تحقیقاتی به روز دنیا می باشد. این مؤسسه تحقیقاتی حائز رتبه 172 جهانی نظام رتبه بندی کیو اس (QS) و 41 در بین مراکز تحقیقاتی و دانشگاه های قاره آسیا در نظام فوق می باشد.

لازم به ذکر است با توجه به حرکت رو به رشد دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل مقرر شد تا مؤسسه فناوری هند در دهلی در خصوص ایجاد دوره های مشترک در سطح کارشناسی ارشد و دکتری در زمینه های جدید و بین رشته ای با دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل همکاری و مساعدت نماید.

در خاتمه، دو طرف بر گسترش همکاری ها و استفاده مناسب از توانمندی های یکدیگر از طریق برنامه ریزی های پژوهشی مشترک با سرمایه گذاری طرفین و نیز برگزاری جلسات علمی مشترک تأکید کردند.

گفتنی است مدت اعتبار این تفاهم نامه 5 سال است که البته قابل تمدید نیز می باشد.

9515

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.