Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
محافل انس با قرآن کریم در مازندران برگزار شد - شبکه نیوز
دو شنبه، 26 آذر 97 ساعت 09:35 ب.ظ / Mon, 2018 December 17

- مازندران - محافل انس با قرآن کریم در مازندران برگزار شد

استان‌ها
تبلیغات
حجت الاسلام حیدری، مدیر کل اوقاف مازندران:

محافل انس با قرآن کریم در مازندران برگزار شد

تاریخ 12 خرداد 1397 ساعت 11:43:04
کد خبر: 056930
به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران ویژه برنامه‌های محافل قرآنی با حضور قاری بین المللی در مازندران برگزار شد/ با وجود بیش از هزار و ۳۶۱ امامزاده شناسایی شده و بیش از پنج هزار مسجد، بقعه متبرکه، حسینیه، سقا خانه و تکایا در استان تاکنون برنامه ریزی مناسبی برای بهره برداری فرهنگی از اماکن دینی صورت نگرفته است.
محافل انس با قرآن کریم در مازندران برگزار شد

 

محافل انس با قرآن کریم در مازندران برگزار شد


به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران ویژه برنامه‌های محافل قرآنی با حضور قاری بین المللی در مازندران برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران ، حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: ویژه برنامه‌های محافل قرآنی استان با حضور قاریان بین المللی ، حمید شاکر نژاد، سید جواد حسینی ،علیرضا رضایی ، پیمان ایازی و دیگر قاریان مطرح کشوری و استانی در شهر های مازندران برگزار شد.


وی افزود: محفل انس با قرآن کریم در امامزاده حمزه (ع) میاندورود بعد از نماز مغرب و عشاء هفت خرداد همراه با ضیافت افطاری با تلاوت استاد حمید شاکرد نژاد، پیمان ایازی و سید صادق مسلمی برگزار شد.


وی افزود: تلاوت حمید شاکر نژاد در امامزاده قاسم(ع) بابل 6 خرداد از دیگر برنامه های قرآنی این اداره کل بوده است.
حجت الاسلام حیدری افزود: تلاوت قاری بین المللی استاد سید جواد حسینی در روز شنبه 5 خرداد در مسجد شکوهی ساری و مسجد فقیه محله جویبار، یکشنبه 6 خرداد در مسجد جامع کلاردشت، دوشنبه 7 خرداد در مسجد سجادیه آمل و مسجد فاطمه زهرا بابل، سه شنبه 8 خرداد در مسجد جامع نور، چهارشنبه 9 خرداد در امامزاده عبدالوافی کلار آباد عباس آباد، پنج شنبه 10 خرداد درز مسجد اعظم محمودآباد انجام شد.


وی با اشاره به برگزاری محافل انس با قرآن کریم با تلاوت استاد علیرضا رضایی قاری بین المللی گفت: محفل قرآنی این قاری بین المللی پنجشنبه١٠خرداد ساعت ١٨ در مصلى نماز جمعه بابلسر، ساعت٢١:٣٠ امامزاده قاسم (ع) بابل و جمعه ١١خرداد ساعت١٣ مصلی نماز جمعه قائمشهر، ساعت ۱۷ مسجد حضرت ابوالفضل (ع) کوچه نیایش نکا و ساعت ٢١:٣٠ امامزاده عبد الحق (ع) در بهشهر برگزار شد.


مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: با وجود بیش از هزار و ۳۶۱ امامزاده شناسایی شده و بیش از پنج هزار مسجد، بقعه متبرکه، حسینیه، سقا خانه و تکایا در استان تاکنون برنامه ریزی مناسبی برای بهره برداری فرهنگی از اماکن دینی صورت نگرفته است.
حجت الاسلام حیدری از امامزادگان و بقاع متبرکه به عنون ظرفیتی مناسب برای پذیرش و استقبال از مسافران نوروزی دانست و افزود: این اماکن ارزشمند یک ظرفیت بالقوه‌ای برای توسعه گردشگری مذهبی به شمار می‌روند.


وی با بیان این که باید بستر‌های لازم برای تقویت سفر‌های مذهبی در کشور فراهم شود، گفت: در حال حاضر و با توجه به وجود هزاران امامزاده و بقعه متبرکه در استان این ظرفیت کاملاً مهیا است.


مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان این که زمینه توسعه و گسترش توریسم مذهبی در استان باید فراهم شود، افزود: مازندران با توجه به این که نخستین حکومت شیعی در آن پایه گذاری شده است از پتانسیل بالایی برای توسعه گردشگری مذهبی را دارد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.