Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
کسب جایگاه ۵۵ دانشگاه صنعتی نوشیروانی در میان دانشگاه های جوان برتر جهان - شبکه نیوز
یک شنبه، 25 آذر 97 ساعت 03:22 ق.ظ / Sun, 2018 December 16

- مازندران - کسب جایگاه ۵۵ دانشگاه صنعتی نوشیروانی در میان دانشگاه های جوان برتر جهان

استان‌ها
تبلیغات

کسب جایگاه ۵۵ دانشگاه صنعتی نوشیروانی در میان دانشگاه های جوان برتر جهان

تاریخ 21 خرداد 1397 ساعت 14:07:07
کد خبر: 057153
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در فهرست منتشر شده برترین دانشگاه جهان در رتبه بندی جهانی تایمز در سال ۲۰۱۸ به عنوان برترین دانشگاه کشور در این رتبه بندی معرفی گردیده است.
کسب جایگاه ۵۵ دانشگاه صنعتی نوشیروانی در میان دانشگاه های جوان برتر جهان

 

 

کسب جایگاه ۵۵ دانشگاه صنعتی نوشیروانی در میان دانشگاه های جوان برتر جهانبه گزارش پایگاه خبری و تحلیلی شبکه نیوز|shabakenews ،

پایگاه رتبه بندی تایمز برای هفتمین سال متوالی فهرستی از برترین دانشگاه های جوان دنیا با قدمتی کمتر از ۵۰ سال را منتشر نمود.

در این فهرست، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل که برای نخستین بار در این نظام رتبه بندی شرکت نموده است، موفق به کسب برترین دانشگاه جوان کشور و همچنین کسب رتبه ۵۵ میان دانشگاه های جوان دنیا گردیده است. این دانشگاه توانسته بعد از دو دانشگاه کوچ و سابانچی ترکیه، مقام سوم دانشگاه جوان را در بین کشورهای منطقه و اسلامی از آن خود کند.
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل پیش از این نیز در فهرست منتشر شده برترین دانشگاه جهان در رتبه بندی جهانی تایمز در سال ۲۰۱۸ به عنوان برترین دانشگاه کشور در این رتبه بندی معرفی گردیده است.
تایمز در سال ۲۰۱۸ در رتبه بندی دانشگاه های جوان، تعداد دانشگاه های مورد بررسی خود را از ۲۰۰ دانشگاه در سال ۲۰۱۷ به ۲۵۰ دانشگاه در سال ۲۰۱۸ افزایش داده و سهم ایران از دانشگاه های جوان و برتر دنیا شامل ۳ دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه گیلان است که به ترتیب رتبه های ۵۵، ۱۵۰-۱۰۱ و ۲۵۰-۲۰۱ را کسب کرده اند. 
رتبه بندی تایمز یکی از مشهورترین نظام های رتبه بندی بین المللی است که هر ساله دانشگاه های برتر دنیا را بر اساس ۱۳ شاخص عملکردی در قالب ۵ معیار کلی آموزش، پژوهش، استنادات، درآمد صنعتی و وجهه بین المللی جهت انجام مقایسه های جامع و متوازن مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار می دهد. 
در ارزیابی دانشگاه های جوان، جهت انجام بررسی های مطلوب تر، به شاخص های نظرسنجی شهرت دانشگاهی وزن کمتری اختصاص داده شده است. 
همچنین در رتبه بندی تایمز از سه منبع اطلاعاتی شامل اطلاعات حاصل از نظرسنجی ها، اطلاعات ارائه شده از سوی دانشگاه ها و اطلاعات پژوهشی دانشگاه ها در پایگاه استنادی اسکوپوس جهت محاسبه شاخص ها و نمرات بهره گرفته شده است.
دکتر مصطفی رحیم نژاد رئیس دفتر همکاری های علمی و بین المللی، ضمن تبریک به مناسبت این موفقیت چشمگیر به تمامی اساتید، کارمندان و دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، این جایگاه ارزنده را نتیجه تلاش های بی شائبه تمامی اهل علم و دانش این دانشگاه دانست و خاطر نشان کرد می توان با برنامه ریزی های هدفمند در جهت بین المللی سازی هرچه بیشتر این دانشگاه قدم برداشت./9515

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.