Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
مرگ رفتگر! - شبکه نیوز
یک شنبه، 25 آذر 97 ساعت 02:08 ق.ظ / Sun, 2018 December 16

- مازندران - مرگ رفتگر!

استان‌ها
تبلیغات
حادثه ای که درپس جشن های گلریزان چند ده میلیاری گم شد

مرگ رفتگر!

تاریخ 22 خرداد 1397 ساعت 11:01:40
منبع: انعکاس شمال
کد خبر: 057165
تمام دارایی این مرد زندگی اش بود و البته آبرویی که تا آن روز به دندان گرفته و حفظش کرده بود. مدت ها بود که از بیماری دیابت رنج می برد. هزینه درمان خیلی بیشتر از درآمد اندک این رفتگر شهرداری ساری بود.

 

 

حادثه ای که درپس جشن های گلریزان چند ده میلیاری گم شد
مرگ رفتگر!

 


تمام دارایی این مرد زندگی اش بود و البته آبرویی که تا آن روز به دندان گرفته و حفظش کرده بود. مدت ها بود که از بیماری دیابت رنج می برد. هزینه درمان خیلی بیشتر از درآمد اندک این رفتگر شهرداری ساری بود. اما وقتی در بن بست زندگی گرفتار شد و راه گریزی نیافت، رفتن بی بازگشت را برگزید تا باری بر شانه های نحیف زندگی شان نباشد. استقامتش که ترک برداشت جان در کف دست گرفت تا برود. برود تا خانواده اش لحظه لحظه آب شدن شمع وجودش را شاهد نباشند.

برود تا بر گره هایی که بر ریسمان زندگی اش چنگ زده بودند، خود نیز گره ای تازه نباشد. می دانست تصمیم غیر منطقی گرفته است.

می دانست که آفریننده اش این کار را از او نخواهد پذیرفت، اما خواست برود. برود تا سایه ای از بیماری اش برآسمان زندگی اش نباشد. شاید درد امان محمد رضا را بریده بود. شاید مخارج کمرشکن درمان دیابت قبل از مرگ خود خواسته او را کشته بود. شاید و هزاران شاید و اگر بی پاسخ که پاسخش را باید از خودش می شنیدیم. ازهستی که اکنون بود شده و ساکت و آرام، بدون درد جانکاه دیابت. بدون آنکه نیازی به گلریزان در ایام کرامت برایش باشد. بی آنکه سرش را برای مبلغی کمک هزینه درمان در برابر کارفرمایانش خم کند،

رفتن و نیست شدن را انتخاب کرد. محمد رضا ناچار از رفتن بود. او باید می رفت تا دیگرحق رفتگران ضایع نشود. مرگ او فریادی از گلوی خسته کارگران زحمت کشی بود که سرما و گرما را بجان می خرند تا رفا ه و آسایش را برای مردم شهر به ارمغان بیاورند. آنها کار می کنند تا مدیران راحت تر بتوانند پله های ترقی را بالا بروند. در جشن گلریزان 50 میلیون تومان کمک کنند تا هم ردیف استاندار باشند.کاش این میلیون های لعنتی دردی را می کاست و آلامی بر درد فقر و نداری و بی پولی مردان زحمت کش شهرمان بود. کاش مدیران ما جاده صاف کن عفریت مرگ نبودند. کاش مرگ فقرا و ننگ اغنیا هم صدایی داشت.کاش...


محمد رضا کلانتری را ساروی ها با نام "مش رضا" می شناختند. همان مردی که 20 سال از عمرش را صرف رفت و روب خیابان‌های مرکز مازندران کرد تا امروزعده‌ای راه بروند و جلسه بگذارند نام ساری را با تعریف و تمجیدهای مختلف مزین کنند اما نمی‌دانند زیر پوست این شهر خیلی‌ها زحمت می‌کشند که دسترنجشان نادیده گرفته می‌شود و حتی اجازه ندارند از حقوق حقه خود دفاع کنند.


مرحوم رضا کلانتری از زحمت‌کشان نارنجی پوش ساروی بود. مردی که شانه هایش توان شرمندگی در برابر خانواده را تاب نیاورد و اکنون سنگینی خروارها خاک سقف آسمانش شده است.
در گفت‌وگوی ساده پای درد و دل خانواده او نشستیم ماحصل آن را در ذیل می خوانید:
*شاید زنده می ماند!
با چشمی اشک بار از سختی های کارش برایمان گفتند. از اینکه او حتی هیچ زمان فرصت نداشت تا لباس تمیز ونو بپوشد. آنقدر در کارش غرق شده بود که گویا هیچ وقت نمی خواهد طعم خوشی را بچشد. باجناق "مش رضا" در عین نا باوری از این اتفاق تلخ ودر حالی که بغض گلویش را گرفته بود گفت که شهرداری باید امکاناتی را برای این قشر فراهم کند تا آنها بتوانند موقع برگشت از محل کارشان جایی برای دوش گرفتن داشته باشند تا بالباس تمیز از محل کار خارج شوند.


برادرهمسر مرحوم کلانتری گفت که چرابا توجه به وضعیت جسمی وبیماری اش او را به فضای سبز یا نگهبانی نبردند. بسیاری از کارکنان وضعیت بد تراز این رادارند و خیلی ناراضی هستند اما کسی نیست حتی به حرف‌هایشان گوش کند.


شهرداری با اینکه از وضعیت جسمی این فرد خبر داشت و می دانست او هرلحظه تحت درمان است دردوماه گذشته بیمه‌اش را پرداخت نکرد. من به‌عنوان یک خویشاوند حرف نمی‌زنم برای دفاع از کارگران دارم صحبت می‌کنم تا کسی در این شرایط قرار نگیرد، مارا درک نمی ‌کند .این شخص خیلی ساده وبی ریا به مسئولیتی که به او سپرده بودند به درستی عمل می کرد .
ما از هیچ ارگانی شکایت نداریم، اما از نظر وجدانی شهرداری باید جوابگو باشد ومسئولیتی که در قبال این قشر زحمت کش دارد به خوبی ایفای نقش کند. تا دیگر حقی از کارگری ضایع نشود.


کارکنان ومدیران شهری حتی به خودشان اجازه ندادند تا درمراسم تدفین وختم او شرکت کنند.


چطوروقتی پدر یک خودکار به دست فوت می کند تمام شهررا بنر باران می کنند اما برای یک رفتگر ساده که کار او هم کمتر از جهاد کردن نبود حتی یک بنر در شهر نصب نشد وتنها یک بنرتوسط یکی از همکارانش به درب منزل آوردند که آن هم جز بی احترامی به خانواده اش چیز دیگری نبود .اگر موقع انتخابات بود همه می‌آمدند اما افسوس در این چند روز که ما داغداریم تا الآن یک نفرشان هم برای دلجویی نیامده است. چطور برای پدر ... 50مجلس ترحیم گرفتند. مگر انسان‌ها باهم فرق دارند؟حالا این رفتگر بااین‌همه سابقه خدمت که یک‌بار هم لباس تمیز نپوشید، حتی ارزش یک تسلیت و دلجویی ساده را هم نداشت؟


بالای 30سال درشهر زندگی می کرد اوسال های اول درفضای سبز شروع به کار کرداما در آن زمان به خاطر مشکلات ودرگیری فیزکی که با شهردار وقت برایش پیش آمد از کارش اخراج شد اما بعد ها به عنوان نیروی شرکتی مجددا مشغول به کار شد. آن سال ها هم به خاطر دفاع از حق وحقوق ضایع شده کارگران دفاع کرد اما همه از سادگی اش سوء استفاده می کردند.
از شهرداری تقاضا داریم حداقل به داد مریض‌هایی امثال این رفتگر برسد چون حقشان این نیست. به خدا اگر می‌خواستند می‌توانستند 5سال پیش او را بازنشسته کنند حداقل با نصف حقوق این کار را می‌کردند شاید الآن زنده بود...


برای روشن شدن ماجرا با دو تن از اعضا هیات مدیره شرکت دریا دلان که مش رضا نیز زیر مجموعه آن محسوب می شود تماس گرفتیم. علی احمدی وفخرالدین محمودی عضو هیئت مدیره شرکت دریادلان خیلی جدی هر گونه مشکلی در باره بیمه را رد کرده و گفتند:کارگران شهرداری مشکل بیمه ای ندارند!وبیمه همه کارگران این شرکت پرداخت شده است.


اما محمد حسن محمدی کیادهی نماینده کارگران در شهرداری ساری در این باره نظری مخالف گفته های دو عضو هیات مدیره دریادلان دارد. اوگفت که شهرداری به بیمه بدهکار است بیمه هم به شهرداری بدهکار است با پیگیری هایی که صورت گرفت قرار است تهاتر انجام شود اما این موضوع باعث به تاخیر افتادن پرداخت بیمه کارگران شده وموجب گردیده تا دفترچه های کارگران از سوی بیمه تمدید اعتبار نشود.


کیادهی در خصوص کسر شدن حق السهم بیمه کارگران از حقوقشان تاکید کرد: کسر شدن بیمه از حقوق و درج آن در فیش های حقوقی و پرداخت نکردن بیمه توسط شهرداری خلاف قانون است ولی با نشستی که با شهردارساری در این خصوص داشتیم، دستور پیگیری ودفاع از حق وحقوق کارگران داده شد./ انعکاس شمال

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.