Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
ساخت نرم افزار جامع فرآیند پیمان سپاری جهت کاهش فساد اداری و مالی در شهرداری ساری - شبکه نیوز
دو شنبه، 02 مهر 97 ساعت 10:40 ق.ظ / Mon, 2018 September 24

- مازندران - ساخت نرم افزار جامع فرآیند پیمان سپاری جهت کاهش فساد اداری و مالی در شهرداری ساری

استان‌ها
تبلیغات
در جلسه کمیسیون طرح و برنامه شورا صورت گرفت:

ساخت نرم افزار جامع فرآیند پیمان سپاری جهت کاهش فساد اداری و مالی در شهرداری ساری

تاریخ 27 خرداد 1397 ساعت 15:20:32
منبع: رییس روابط عمومی شورای اسلامی شهرساری
کد خبر: 057214
حرکت مدیریت شهری در پنج سال اخیر در راستای توسعه مرکز استان بر محور گردشگری ثمربخش بوده اما باید برای تداوم این روند نقشه راه تعیین کنیم چرا که در غیر این صورت بازدهی های لازم حاصل نخواهند شد/ ساخت نرم افزار جامع فرآیند پیمان سپاری جهت کاهش فساد اداری و مالی در شهرداری ساری/
ساخت نرم افزار جامع فرآیند پیمان سپاری جهت کاهش فساد اداری و مالی در شهرداری ساری

 

 

 

در جلسه کمیسیون طرح و برنامه شورا صورت گرفت:

بررسی پیش نویس طرح جامع و تفصیلی گردشگری شهر ساری و ساخت نرم افزار جامع فرآیند پیمان سپاری

 

ساری-مهدی جوزن سرپرست روزنامه ثروت مازندران:

جلسه کمیسیون طرح و برنامه شورای اسلامی شهر ساری برگزار شد.

این جلسه به ریاست قاسم قاسمی با حضور سید مسعود مدینه و سید علی آقامیری اعضای شورا و محمد محبوب معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری با دستور کار بررسی طرح جامع و تفصیلی گردشگری شهر ساری و طرح ساخت نرم افزار جامع فرآیند پیمان سپاری در تالار جلسات این شورا برگزار شد.

 

نرم افزار جامع فرآیند پیمان سپاری شهرداری قطعاً در کاهش فساد اداری و مالی موثر خواهد بود

قاسم قاسمی رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورای اسلامی شهر ساری با اشاره به ضرورت و اهمیت طرح جامع و تفصیلی گردشگری شهر ساری اظهار داشت: حرکت مدیریت شهری در پنج سال اخیر در راستای توسعه مرکز استان بر محور گردشگری ثمربخش بوده اما باید برای تداوم این روند نقشه راه تعیین کنیم چرا که در غیر این صورت بازدهی های لازم حاصل نخواهند شد.

وی با بیان اینکه پیش نویس طرح جامع و تفصیلی گردشگری برای مناطق یک و سه شهرداری ساری آماده شده است، افزود: بررسی طرح های گردشگری، کمیت و کیفیت ساختار اقتصادی – اجتماعی جمعیت گردشگر، کمیت و کیفیت تأسیسات، تسهیلات و خدمات گردشگری، ظرفیت سنجی فضاهای اقامتی و گردشگری، میزان و چگونگی اثربخشی مدیریت دولتی و بخش های خصوصی بر گردشگری و راهبردهای توسعه گردشگری سرفصل های هفت گانه پیش نویس این طرح هستند.


* کاهش فساد اداری و مالی در شهرداری

 

قاسم قاسمی رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورای اسلامی شهر ساری همچنین در خصوص طرح ساخت نرم افزار جامع فرآیند پیمان سپاری در شهرداری نیز با بیان اینکه طراحی این نرم افزار قطعاً در کاهش فساد اداری و مالی در شهرداری موثر خواهد بود، اذعان داشت: این نرم افزار قابلیت کسب اطلاع از جزئیات قراردادهای شهرداری را به صورت آنلاین از طریق تلفن های همراه میسر می سازد.

وی ادامه داد: دستیابی به اطلاعات مربوط به قراردادها از طریق این نرم افزار فقط برای اعضای شورای اسلامی شهر و شخص شهردار ساری ممکن خواهد بود و هیچ فرد دیگری نمی تواند به آنها دسترسی داشه باشد.

 

رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورای اسلامی شهر ساری افزود: اگر این نرم افزار با رعایت تمامی اصول های امنیتی طراحی و پیاده سازی شود، قدم بعدی می تواند چگونگی روند واگذاری پروژه ها به پیمانکاران باشد که دسترسی به آن اطلاعات برای اعضای شورا در هر زمان و مکان مقدور خواهد شد.

وی با انتقاد از عملکرد اداره طرح و برنامه شهرداری ساری اذعان داشت: متأسفانه این اداره نتوانسته مثمر ثمر باشد و باید در این خصوص فکری اساسی بشود.

 

سید مسعود مدینه رئیس شورای اسلامی شهر ساری:

انجام مطالعات در حوزه گردشگری چراغ راه مدیریت شهری است

 

سید مسعود مدینه رئیس شورای اسلامی شهر ساری در این جلسه ضمن بیان اینکه شورای شهر در سالهای اخیر در مسیری قرار گرفته که به معنای واقعی تصمیم سازی می کند، پیاده سازی استاندارد مدیریت کیفیت در شهرداری ساری را ضروری خواند و اظهار داشت: در این استاندارد دو محور اساسی وجود دارد که عبارتند از ایجاد پروژه ها با پیوست اشتغال و توسعه شهر بر محور صنعت گردشگری.

 

وی با تأکید بر اهمیت برنامه محور بودن در حوزه گردشگری گفت: توصیه من این است که کارگروهی در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری جهت بررسی فرصت هایی که صنعت گردشگری برای شهر ساری ایجاد می کند، تشکیل شود.

مدینه انجام مطالعات در حوزه گردشگری را حیاتی دانست و از آن به عنوان چراغ راه مدیریت شهری یاد کرد و افزود: این موضوع اثبات شده است که معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری دیگر به برگزاری همایش های چند صد نفری در مناسبت های خاص ختم نمی شود چرا که  امروز بدون هیچ گونه تبلیغاتی برنامه پرمحتوای شب های سکوت با استقبال 5 هزار نفری شهروندان با کیفیت عالی به اجرا در می آید که جا دارد قدردانی خود را از آقای محبوب و همکارانش در این معاونت بعمل آورم.

 

وی همچنین با استقبال از طرح ساخت نرم افزار جامع فرآیند پیمان سپاری در شهرداری ساری گفت: هر چه دسترسی به اطلاعات بیشتر باشد تصمیم گیری ها در مدیریت شهری و به ویژه برای اعضای شورای شهر بهتر انجام خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر ساری با تأکید بر اینکه این نرم افزار می تواند به مدیریت منابع در شهرداری کمک شایانی نماید، تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع اسناد مربوط به قراردادها، ضروری است در این زمینه هماهنگی های لازم با اداره حراست شهرداری انجام شود تا پیش از هر اقدامی سطح دسترسی ها که بسیار حائز اهمیت است، کنترل شوند.

 

سید علی آقامیری عضو کمیسیون طرح و برنامه شورای شهر ساری:

بی برنامگی اداره طرح و برنامه شهرداری ساری جای تأمل دارد


سید علی آقامیری عضو کمیسیون طرح و برنامه شورای شهر ساری ضمن استقبال از هر دو طرح مورد بحث در جلسه این کمیسیون گفت: اینکه شورا برای اصلاح ساختار اداری و به حداقل رساندن تخلفات و اقدامات غیر قانونی تلاش می کند و در تصویب و به اجرا رساندن چنین طرح هایی پیشقدم می شود، بسیار جای خرسندی دارد.

وی نیز همچون قاسمی رئیس کمیسیون به انتقاد از عملکرد اداره طرح و برنامه شهرداری ساری پرداخت و اذعان داشت: در مدت حدود 10 ماهی که از عمر شورای پنجم می گذرد تاکنون حتی یک مورد برنامه پیشنهادی از این اداره برای بررسی و تصویب به شورا ارائه نشده که این بی برنامگی جای تأمل دارد.

 

آقامیری با بیان اینکه امروز شهرداری باید بیش از هر زمان دیگری برنامه محور باشد، افزود: البته شاید دوستان در اداره طرح و برنامه شهرداری اقداماتی انجام می دهند اما اینکه اعضای شورای شهر در جریان آنها نباشند، زیبنده نیست.

وی ادامه داد: به نظرم همین طرح های مهم و اثرگذاری که توسط آقای قاسمی در جلسه کمیسیون طرح و برنامه مطرح شده باید از سوی شهرداری به شورا ارائه می شد اما متأسفانه شاهد این موضوع نیستیم.

 

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر ساری همچنین بار دیگر از تلاش های معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری و به ویژه برگزاری مطلوب برنامه شب های سکوت در ماه مبارک رمضان قدردانی کرد.

 

محمد محبوب معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری:

کارگروه گردشگری در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تشکیل شده است

 

محمد محبوب معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری نیز در این جلسه با ارائه گزارشی اجمالی از عملکرد این معاونت در سه ماهه اول سال 97 اظهار داشت: اگر حمایت های اعضای محترم شورا و شهردار نبود قطعاً برنامه های معاونت به خوبی به مرحله اجرا نمی رسید.

وی با بیان اینکه از زمان آغاز مسئولیتش در شهرداری تمامی برنامه های معاونت فرهنگی و اجتماعی برابر مصوبات شورای شهر در بودجه سالانه بوده است، افزود: موضوعات برای بررسی در شهرداری زیاد است و معتقدم باید با همکاری مرکز اسناد، پژوهش ها و مطالعات شهری شورا نسبت به شناسیایی و رفع آسیب ها اقدام کنیم.

 

محبوب به تشکیل کارگروه گردشگری در معاونت فرهنگی و اجتماعی از گذشته اشاره و تصریح کرد: این کارگروه با حضور کارشناسانی از میراث فرهنگی و جمعی از صاحب نظران در حوزه گردشگری در شهرداری شکل گرفته و بعنوان مثال در حوزه برند سازی در حال طرح ریزی هستیم.

وی در پایان با تأکید بر اینکه برنامه راهبردی شهرداری ساری باید جدی گرفته شود، خاطرنشان کرد: اگر دقت نظر در این موضوع انجام شود در فصل تدوین بودجه سالانه شهرداری با هیچ گونه مشکلی روبرو نخواهیم شد که این امر ما را به دستیابی به اهداف مان نزدیک تر خواهد ساخت.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.