Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
فروش، مهم‌ترین چالش صنایع دستی - شبکه نیوز
دو شنبه، 19 آذر 97 ساعت 02:59 ق.ظ / Mon, 2018 December 10

- مازندران - فروش، مهم‌ترین چالش صنایع دستی

استان‌ها
تبلیغات

فروش، مهم‌ترین چالش صنایع دستی

تاریخ 29 خرداد 1397 ساعت 14:26:59
کد خبر: 057233
فروش و مارکتینگ مهم‌ترین چالش صنایع دستی است  که یکی از دلایل این مشکل  تعداد کم جایگاههای تخصصی فروش صنایع دستی  در استان میباشد
فروش، مهم‌ترین چالش صنایع دستی

به گزارش شبکه نیوز سجاد وهابی خنکدار پژوهشگر مازندرانی   با اشاره به  صنایع دستی موجود در استان  مانند  قالی بافی، گلیم بافی، جاجیمچه بافی، بافت گلیچه، چوقا، شمد و ملحفه، سوزن دوزی، رنگرزی و چاپ سنتی سفالگری و سرامیک سازی، فراورده‌های پوست و چرم، هنرهای مرتبط با فلز، هنرهای مرتبط با چوب، حصیر بافی، طراحی سنتی و نگارگری، صحافی و جلدسازی سنتی، صنایع دستی دریایی عروسک‌سازی گفت: بازار فروش مهم ترین چالش صنایع دستی استان است.

وهابی  خنکدار با  بیان اینکه صنایع‌دستی متکی به منابع داخلی است، گفت: هرچند صادرات صنایع دستی طی این سال ها چهاربرابرشده اما به دلیل ضعف ساختاری صنایع دستی کشور باید این مقدار صادرات ۱۰برابر شود تا شاهد رونق اقتصادی از طریق صادرات صنایع دستی باشیم.

وی با اشاره به نقش صنایع‌دستی در توسعه صادرات، اظهار کرد: توسعه صادرات بر پایه صنایع‌دستی علاوه بر ارزآوری می‌تواند برای موارد بحرانی در این کشور و استان راهگشا باشد.

این پژوهشگر  با اشاره به اینکه باید با هماهنگی فرادستگاهی و بین دستگاهی به سمت بازارهای جهانی حرکت کنیم گفت:به دلیل اشتغال زایی عرصه صنایع دستی شورای عالی صادرات غیرنفتی باید از صنایع دستی و فرش حمایت ویژه کند.

وی یادآورشد: حتی پس از برجام به دلیل بازنشدن کامل دروازه های بازارجهانی چالش فروش صنایع دستی همچنان دامن گیر هنرمندان این عرصه است.

وهابی  افزود:برای رشد و پویایی صنایع دستی ابتدا باید در داخل کشور فرهنگسازی صورت گرفته و سپس برای صادرات تبلیغات ویژه در خارج از کشور برای شناساندن آثار هنرمندان انجام گیرد.

وی افزود: یکی از مشکلات ما در فروش محصولات  قاچاق میباشد افزود: با فرهنگسازی و جلوگیری از قاچاق صنایع دستی و نگاه ویژه به این حوزه می توان بین دو تا سه میلیون شغل ایجاد کرد.

سجادوهابی خاطرنشان کرد: یکی از دلایل عدم فروش محصولات صنایع دستی در استان  مازندران تعداد کم جایگاههای تخصصی فروش صنایع دستی  در استان میباشد تا شرایط عرضه محصولات هنرمندان صنایع دستی فراهم شده است

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.