Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
انتقال آب دریای خزر به کویر سمنان طرح درستی نیست و اگر چنانچه ما بی‌توجهی کنیم، تنش و نزاع آبی ایجاد خواهد شد - شبکه نیوز
چهار شنبه، 28 آذر 97 ساعت 01:36 ب.ظ / Wed, 2018 December 19

- مازندران - انتقال آب دریای خزر به کویر سمنان طرح درستی نیست و اگر چنانچه ما بی‌توجهی کنیم، تنش و نزاع آبی ایجاد خواهد شد

استان‌ها
تبلیغات
پدر علم جغرافیای کشور در ساری: + تصاویر

انتقال آب دریای خزر به کویر سمنان طرح درستی نیست و اگر چنانچه ما بی‌توجهی کنیم، تنش و نزاع آبی ایجاد خواهد شد

تاریخ 08 تیر 1397 ساعت 17:31:10
منبع: روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران
کد خبر: 057321
فرزند خردسال هرگاه نیاز به چیزی داشت، در ابتدا نیاز خود را به هر روشی که می‌داند، طرح می‌کند و اگر به نیازش توجهی نشود، اقدام دیگری خواهد کرد. مناطق کم‌آب نیز در ابتدا، مطالبه خود را بیان می‌کنند و اگر چنانچه ما بی‌توجهی کنیم، تنش و نزاع آبی ایجاد خواهد شد و در ادامه به یک بحران امنیتی و سیاسی تبدیل خواهد شد.
انتقال آب دریای خزر به کویر سمنان طرح درستی نیست و اگر چنانچه ما بی‌توجهی کنیم، تنش و نزاع آبی ایجاد خواهد شد

 

 

پدر
علم جغرافیای کشور گفت: انتقال آب دریای خزر به کویر سمنان، طرح درستی نیست به این دلیل که این دریا در معرض پس‌رفت قرار دارد.
 

شبکه نیوز |  shabakenews  ؛  پروفسور «پرویز کردوانی» در همایش «بحران آب، آموزش و فرهنگ‌سازی» که با حضور دانشجویان و اساتید دانشگاه فرهنگیان مازندران، دبیران و معلمان جغرافیا، زمین‌شناسی و سرگروه‌های آموزشی استان در باشگاه فرهنگیان مرکز استان برگزار شد، گفت: معلمان ضرورت فرهنگسازی در مصرف آب را به دانش آموزان آموزش دهند.

وی به ارزش‌های زیست‌محیطی و اثر مستقیم محیط زیست بر زندگی و سلامت انسان و به دلایل کم‌آبی در کشور و حتی مناطقی چون گیلان و مازندران پرداخت و تأکید کرد: شما معلمان به دانش‌آموزان یاد بدهید آب مایه  حیات است، خاک بستر حیات است، هوا نیاز حیات است و آتش لذت حیات است و تمام این نعمت‌ها را خداوند برای ما آفرید و اگر درست استفاده نکنیم، ضرر و آسیب آن مستقیما به خود ما برمی‌گردد.

این استاد برجسته محیط زیست در خصوص بحران‌هایی که در اثر کم‌آبی ایجاد شد، گفت: فرزند خردسال هرگاه نیاز به چیزی داشت، در ابتدا نیاز خود را به هر روشی که می‌داند، طرح می‌کند و اگر به نیازش توجهی نشود، اقدام دیگری خواهد کرد. مناطق کم‌آب نیز در ابتدا، مطالبه خود را بیان می‌کنند و اگر چنانچه ما بی‌توجهی کنیم، تنش و نزاع آبی ایجاد خواهد شد و در ادامه به یک بحران امنیتی و سیاسی تبدیل خواهد شد.

دکتر کردوانی با اشاره به پژوهش و تجربیات خود، بر ضرورت مدیریت مصرف آب در سطوح مختلف تاکید کرد و ادامه داد: انتقال آب دریای خزر به کویر سمنان، طرح درستی نیست به این دلیل که این دریا در معرض پس‌رفت قرار دارد.  

آموزش و پرورش نهاد فرهنگ‌ساز جامعه است

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران نیز در این خصوص گفت: آموزش و پرورش نهاد فرهنگ‌ساز جامعه است و برای فرهنگ‌سازی در  مسائل حیاتی چون بحران آب، آموزش و پرورش بهترین نقطه شروع است.

«اسفندیار نظری» افزود: بر همین اساس تصمیم گرفته شد تا این همایش با هدف پررنگ کردن سهم معلمان، آگاه‌سازی دانش‌آموزان به‌عنوان نسل آینده ساز و نسلی که بخشی از بار سنگین بحران کم‌آبی، زندگی آنان را تحت تاثیر قرار خواهد داد، با همکاری انجمن جغرافیای مازندران، گروه‌های آموزشی  و معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش استان برگزار شود.

وی با بیان اینکه مازندران ازاستان‌ها و مناطقی است که در مقایسه با سایر مناطق، از بارندگی سالانه خوبی برخوردار است، تصریح کرد: اما به همان نسبت، مصرف آب در حوزه کشاورزی این استان نیز زیاد است و به همین جهت، نیاز به مدیریت مصرف داریم و محوری‌ترین کار در مدیریت مصرف، فرهنگ‌سازی است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران در ادامه افزود: این نشست به درس انسان و محیط زیست هم مربوط است که از درس‌های جدیدی است که علاوه بر درس جغرافیا، به دانش‌آموزان آموزش داده خواهد شد.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.