Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
آب آشامیدنی چشمه وتانکر عامل مسمومیت حدود 150 نفر در نوشهر شد - شبکه نیوز
سه شنبه، 01 آبان 97 ساعت 10:54 ق.ظ / Tue, 2018 October 23

- مازندران - آب آشامیدنی چشمه وتانکر عامل مسمومیت حدود 150 نفر در نوشهر شد

استان‌ها
تبلیغات
گزارش‌هایی از مسمومیت ناشی از نوشیدن آب منتشر شد + عکس

آب آشامیدنی چشمه وتانکر عامل مسمومیت حدود 150 نفر در نوشهر شد

تاریخ 28 تیر 1397 ساعت 21:19:27
کد خبر: 057404
این نخستین بار نیست که گزارش‌هایی از مسمومیت ناشی از نوشیدن آب  منتشر می‌شود. در هفته‌های اخیر با افزایش گرما، قطعی برق و آب برخی از مردم در جنوب ایران به دلیل نوشیدن آب مسموم و روانه بیمارستان شدند/شواهد موجود و بازرسی‌های انجام شده حاکی از آلودگی آب در یکی از چشمه‌های آبی بوده است که شورا و دهیار روستا به دلیل کمبود آب از آن استفاده و در این رابطه قصور کردند.
  آب آشامیدنی چشمه وتانکر عامل مسمومیت حدود 150  نفر در نوشهر شد

 

 

رییس بیمارستان نوشهر:

  آب آشامیدنی احتمالا عامل مسمومیت حدود 150  نفر در نوشهر شد

 


 اخیرا گزارش‌هایی از مسمومیت ناشی از نوشیدن آب در ایران منتشر شده است.

در پی مسمومیت ۱۰۰ نفر در نوشهر، محمد سلطان تویه، رییس بیمارستان نوشهر در استان مازندران اعلام کرد که احتمالا آب آشامیدنی باعث این مسمومیت شده است.

براساس گزارش خبرگزاری‌ها بیشترین تعداد مسمومان بین سنین ۲ تا ۱۴ سال هستند که با علایم اسهال و استفراغ به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.

بنابر گزارش‌ها، ماموران شبکه بهداشت و درمان نوشهر نیز برای بررسی و آزمایش آب آشامیدنی به منطقه اعزام شده‌اند.

این نخستین بار نیست که گزارش‌هایی از مسمومیت ناشی از نوشیدن آب در ایران منتشر می‌شود. در هفته‌های اخیر با افزایش گرما، قطعی برق و آب برخی از مردم در جنوب ایران به دلیل نوشیدن آب مسموم و روانه بیمارستان شدند.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان نوشهر با بیان اینکه عامل اصلی مسمومیت مردم در نوشهر قصور دهیار و شورای روستای بندپی نوشهر در تامین آب آشامیدنی بوده است، گفت: تعداد مسمومان در نوشهر به 150 نفر افزایش یافت.

سیدرحیم سیدپور در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت مسمومان روستای بندپی بخش مرکزی نوشهر، اظهار کرد: با توجه به آزمایشات اولیه که انجام شد علت مسمومان اهالی، آلودگی آب آشامیدنی است و البته نتیجه قطعی این آزمایش تا فردا (جمعه) اعلام می‌شود.

وی افزود: شواهد موجود و بازرسی‌های انجام شده حاکی از آلودگی آب در یکی از چشمه‌های آبی بوده است که شورا و دهیار روستا به دلیل کمبود آب از آن استفاده و در این رابطه قصور کردند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان نوشهر تصریح کرد: آب روستا توسط چشمه‌ای در بالادست تامین می‌شد که وارد مخزن و منبع اصلی روستا می‌شود اما با کم شدن آب روستا در این چند روز شورا و دهیار اقدام به استفاده از چشمه‌ای دیگر که ظاهرا آب رودخانه‌ای بوده است، می‌کنند و آب آن را بدون بهسازی توسط لوله‌هایی وارد منبع اصلی روستا کردند.

سیدپور اضافه کرد: تاکنون ۱۵۰ تن با آب روستا مسموم شدند که ۱۱۰ تن به بیمارستان و مابقی به مراکز درمانی و کلینیک بخش خصوصی مراجعه کردند و تحت درمان قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد مراجعه کنندگان زیر۱۴‌سال بودند، خاطرنشان کرد: این بیماران به دلیل پایین بودن سنشان تحت نظر بیشتری قرار دارند.

این مسئول با اشاره به اینکه ۳۵ نفر در حال حاضر بستری هستند، یادآور شد: تعداد مراجعان رو به کاهش است و نشان می‌دهد که بیماری در کنترل قرار گرفت.

سیدپور گفت: از شب گذشته کلرزنی مسیر مخزن انجام و مخزن لایروبی و امروز نیز دستگاه کلر زن نصب شد.

بیش از ۵۰ نفر از اهالی شهر رفیع از توابع شهرستان هویزه در استان خوزستان روز سه شنبه به دلیل مسمومیت به بیمارستان منتقل شدند.

شکرالله سلمان زاده، رییس مرکز بهداشت خوزستان که آمار مسمومان را اعلام کرده بود، گندزدایی نشدن آب آشامیدنی را دلیل مسمومیت این افراد عنوان کرد.

رییس مرکز بهداشت خوزستان همچنین گفته بود که بیش از ۲۵ نفر از اهالی این شهر نیز به اسهال خونی مبتلا شده‌اند.

درباره مشکل کم آبی بیشتر بخوانید:

در همین حال مهرداد قنواتی، سرپرست معاونت بهره برداری شرکت آب خوزستان روز گذشته با تاکید بر اینکه آب شبکه توزیع در شهر رفیع هویزه سالم است، گفت که در روزهای اخیر نظارت‌ها بر روند کلرزنی و توزیع آب در شبکه این شهر بیشتر شده است.

 

همچنین ایرج نظری، رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به مشکلات ایجاد شده در خصوص سلامت آب و مسمومیت اهالی برخی مناطق خوزستان گفت: "باید دراین شرایط دقت در کارها چند برابر شود، تا شاهد مشکلات تکراری مثل مسمومیت اهالی ابوالفارس، رامهرمز و رفیع نباشیم."

گزارش‌های مسمومیت ناشی از آب در سال جاری نخستین بار از رامهرمز منتشر شد. بیش از برخی از مردم رامهرمز در اوایل خرداد در اثر مصرف آب ناسالم دچار مسمومیت شدند.

به گفته شاهدان عینی مشکل مردم منطقه یا قطعی آب و روی آوردن مردم به آب‌های راکد و برکه‌ها به دلیل کم آبی یا عدم گندزدایی و کلر زدن آب لوله‌ها پس از وصل شدن شبکه سراسری است.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.