Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
باید سرمایه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تربیت کرد - شبکه نیوز
شنبه، 24 آذر 97 ساعت 11:19 ق.ظ / Sat, 2018 December 15

- مازندران - باید سرمایه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تربیت کرد

استان‌ها
تبلیغات
«اسفندیار نظری» معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران:

باید سرمایه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تربیت کرد

تاریخ 03 مرداد 1397 ساعت 09:42:30
کد خبر: 057437
شایستگی مدیران مدارس تضمین کننده دستیابی به اهداف آموزش وپرورش است/تغییر رویکرد و نگاه مدیران مدارس به مقوله تعلیم و تربیت و اداره مدرسه به عنوان یک ضرورت مهم باید مورد توجه قرار گیرد/تغییر نگاه مدیران مدارس به مقوله تعلیم و تربیت باید مورد توجه قرار گیرد/امروز مسئله اشتغال به عنوان یک دغدغه و اولویت در دستورکار مدیران ارشد کشوری است.
باید سرمایه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تربیت کرد

 

 

«اسفندیار نظری» معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران:
شایستگی مدیران مدارس تضمین کننده دستیابی به اهداف آموزش وپرورش است

 

«اسفندیار نظری» معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران ضمن تاکید براینکه مدیریت منابع انسانی و آموزش نیروی انسانی مدارس نقش بی بدیلی در ارتقای کیفیت آموزشی و توسعه مشارکت دارد، اظهارکرد: شایستگی مدیران مدارس تضمین کننده دستیابی به اهداف آموزش وپرورش است.

 

به گزارش شبکه نیوز | shabakenews ؛ به نقل از  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «اسفندیار نظری» در گردهمایی مدیران مدارس شهرستان چالوس که در سالن شهید آوینی آموزش وپرورش برگزار شد، گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و منویات مقام معظم رهبری و دستور برای اجرای سند تحول بنیادین از سال ۹۰ در سال تحصیلی آتی از نظر شکل گیری این سند، ساختار 3-3-6 کامل خواهد شد.

 

* باید سرمایه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تربیت کرد

دبیر شورای پروژه مهر آموزش و پرورش مازندران با تأکید بر اینکه در افق ۱۴۰۴ باید سرمایه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تربیت کرد که ایران اسلامی را در منطقه و جهان سربلند کند، تصریح کرد: این امر نیازمند همت عالی در کشور، دولت و مجموعه آموزش و پرورش و همه هستیم تا از این چالش خارج شویم.

 

معاون آموزش و پرورش مازندران با اشاره به ناکارآمدی روش های سنتی و قدیمی در فرآیند تربیت دانش آموزان گفت: تغییر رویکرد و نگاه مدیران مدارس به مقوله تعلیم و تربیت و اداره مدرسه به عنوان یک ضرورت مهم باید مورد توجه قرار گیرد به نحوی که مدیران مدارس با آگاهی از آخرین یافته های حوزه علوم تربیتی و مدیریت نسبت به اداره مدرسه اقدام نمایند.

 

وی با اشاره به نقش مدیران مدارس و تسلط آن ها به آیین نامه ها و مقررات در اجرای مطلوب برنامه ها و کم شدن چالش ها خاطرنشان کرد: تاثیر منابع انسانی بر توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بر کسی پوشیده نیست در همین راستا مدیریت منابع انسانی و آموزش نیروی انسانی شاغل در مدارس بسیار مهم بوده و بدون شک زمینه ساز ارتقای کیفیت آموزشی وتوسعه مشارکت خواهد بود به عبارت دیگر باید خاطر نشان کرد که شایستگی مدیران مدارس تضمین کننده دستیابی به اهداف آموزش وپرورش است.

*تغییر نگاه مدیران مدارس به مقوله تعلیم و تربیت باید مورد توجه قرار گیرد

نظری ضمن برشمردن اهم انتظارات از مدیران مدارس در پروژه مهر 97 همچون: تشکیل شورای پروژه مهر، استفاده از ظرفیت خیرین، مرمت و بازسازی وسایل مستعمل مدارس با استفاده از ظرفیت هنرستان ها وساماندهی آنان، بازبینی و بهسازی وسایل گرمایشی وسرمایشی، تنظیم برنامه سنواتی، اجرای صحیح دستورالعمل ثبت نام، آموزش والدین وتدوین برنامه سالانه و... را یادآور شد و نقش تبادل تجربیات موفق مدیران مدارس را در این زمینه مسیری راهگشا و اثربخش دانست.

 

دبیر استانی پروژه مهر با اشاره به در نظر گرفتن دو موضوع مهم، توسعه ی کمی و کیفی پیش دبستانی و استقرار پایه دوازدهم،آموزش کتب جدیدالتألیف و هدایت تحصیلی گفت: مازندران در بحث هدایت تحصیلی و آگاهی بخشی به خانواده ها، تا امروز بهترین عملکرد را در کشور داشته است.

 

نظری با اشاره به افتخارات کشور ی آموزش وپرورش مازندران خاطر نشان کرد: ما به دنبال کمیت نیستیم بلکه تمامی فعالیت‌های مدیران ستادی و مدارس استان را به صورت شفاف منعکس می‌کنیم تا وسعت برنامه‌ها و طرح‌های مدیران شهرستان‌ها و مناطق مشخص گردد.

* برشمردن اهم انتظارات از مدیران مدارس در پروژه مهر 97

وی در ادامه به استقرار پایه دوازدهم و سازماندهی و بهسازی نیروی انسانی با توجه تحولات نظام آموزشی اشاره کرد وگفت: میزان نیاز به نیروی انسانی در دروس مختلف مشخص شده و سازماندهی به شکل عملیاتی در شهرستان ها ومناطق در حال انجام است.

معاون آموزش و پرورش مازندران ضمن تاکید اهمیت هدایت تحصیلی و حضور دانش آموزان در هنرستان ها و مهارت آموزی بیان کرد: امروز مسئله اشتغال به عنوان یک دغدغه و اولویت در دستورکار مدیران ارشد کشوری بوده و یکی از راه های برون رفت ازآن تقویت رشته های فنی وحرفه ای وکاردانش در هنرستان ها است.

 

وی افزود: البته در سال های اخیر گرایش و علاقمندی بیشتری را برای حضور دانش آموزان در رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش شاهد هستیم که البته هنوز در موضوعاتی چون افزایش و به روز رسانی امکانات هنرستانی جای کار دارد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل با اشاره به اینکه در سال 98 دو کنکور برای فارغ التحصیلان نظام جدید و پیش دانشگاهی برگزار خواهد شد، گفت: دانش آموزانی که در امتحانات نهایی نمرات مناسبی اخذ نکردند می توانند در این امتحانات برای بار دیگر شرکت کنند.

 

*امروز مسئله اشتغال به عنوان یک دغدغه و اولویت در دستورکار مدیران ارشد کشوری

وی تأکید کرد: اول مهر، نوروز تعلیم و تربیت است و پروژه مهر نماد مدیریت، برنامه‌ریزی، سازماندهی و ارزشیابی در سطح مدارس بوده و شورای پروژه مهر نیز به دنبال حرکت و تلاش در راستای فراهم نمودن فضای مناسب و مطلوب برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان است.

 

دبیر شورای پروژه مهر آموزش و پرورش مازندران از مدرسه محوری، مهارت آموزی و توسعه مشارکت به عنوان شعار سال پروژه مهر بیان کرد و افزود: ارتقای رویکرد فرآیند تعلیم و تربیت و همچنین توسعه شاخص‌ها در راستای هدایت تحصیلی و جذب مشارکت به عنوان عناصر مهم در تبلور شعار سال ضروری است که باید مورد توجه مدیران ستادی و مدیران مدارس قرار گیرد.

 

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران در پایان گفت: همچون سال گذشته بر اساس تصمیم شورای پروژه مهر و نیاز استان مازندران، کارگروه جدیدی تحت عنوان فرهنگی و ورزشی با مشارکت معاونین پرورشی - فرهنگی و تربیت بدنی و سلامت به کارگروه‌های شش گانه سال گذشته اضافه شد تا با درایت و مدیریت صحیح کارشناسان این دو حوزه، اولویت‌های بخش فرهنگ، بهداشت و ورزش به صورت ویژه مورد توجه مدیران مدارس قرار گیرد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.