Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
تدوین سند بازاریابی آموزش های فنی و حرفه‎ای ویژه بانوان - شبکه نیوز
پنج شنبه، 22 آذر 97 ساعت 04:42 ق.ظ / Thu, 2018 December 13

- مازندران - تدوین سند بازاریابی آموزش های فنی و حرفه‎ای ویژه بانوان

استان‌ها
تبلیغات

تدوین سند بازاریابی آموزش های فنی و حرفه‎ای ویژه بانوان

تاریخ 19 مرداد 1397 ساعت 11:50:07
کد خبر: 057503
تدوین سند بازاریابی آموزش های فنی و حرفه‎ای ویژه بانوان استان مازندران آموزش به عنوان مهم ترین راهبرد توانمندسازی در راستای اشتغال آفرینی و مشارکت مولد زنان

 

تدوین سند بازاریابی آموزش های فنی و حرفه‎ای ویژه بانوانبه گزارش شبکه نیوز shabakenews ؛ تدوین سند بازاریابی آموزش های فنی و حرفه‎ای ویژه بانوان استان مازندران در راستای اشتغال آفرینی آنان اهمیت خاص خود را داشته تا جایی که آموزش به عنوان مهم ترین راهبرد توانمندسازی زنان در میان مجامع علمی و بین المللی مطرح و مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران سید حسین درویشی مدیرکل این اداره به خبرنگار ما گفت: ضرورت و الزام اقتصادی، اجتماعی مشارکت مولد زنان در برنامه های توسعه در تاریخ تکامل و پیشرفت جوامع بشری همیشه مطرح بوده است و هنوز در جوامع در حال توسعه، تعادل مطلوب و قابل قبول در امر مشارکت عادلانه زن و مرد در فعالیت های اقتصادی و استفاده منصفانه از فرصت های مشارکت و بروز خلاقیت و استعداد برقرار نشده است.

وی بیان کرد: هر گونه برنامه ریزی در راستای اهداف برنامه های توسعه می بایست متضمن توجه به همه اقشار جامعه و زنان در کنار مردان به عنوان بخشی از نیروی انسانی باشد و ﭘر واضح است که به منظور برنامه ریزی دقیق اجتماعی، اقتصادی، آموزشی، شناخت کامل عرضه و تقاضا و کمیت و کیفیت نیروی کار به ویژه بر حسب جنسیت امری ضروری و لازم است. 

او ادامه داد: این آموزش­ها علاوه بر تقویت مهارت­های پایه؛ مهارت­های فردی؛ مهارت­های فکری؛ قابلیت­های فردی دارای منافع مادی در جهت خود اتکایی زنان و ایجاد فرصت­های شغلی برای آنان خواهد شد.  ارتقای سطح آگاهی شغلی زنان با توجه به نقش مؤثر آنان در فعالیت های اجتماعی و اقتصادی، منجر به بهبود روش های تولید و ارایه خدمات و محصولات و استفاده هر چه بیشتر و بهتر از امکانات می گردد.

درویشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران اظهار داشت: فعالیت زنان در مشاغل شرایطی را فراهم می نماید تا ضمن کمک به اقتصاد خانواده، بخشی از اهداف توسعه اقتصادی کشور نیز تامین گردد. آموزش های فنی و حرفه ای با رشد استعدادها، خلاقیت، نوآوری و ارتقای سطح مهارت و تخصص، این امکان را به آنان می بخشد تا نقش های بیشتر و متنوع تری را در جامعه ایفا نمایند.

وی در بیان اهداف این آموزش ها گفت: این آموزش ها جهت ایجاد آمادگی برای انجام مشاغل و یا شروع کسب و کار از طریق فراهم آوردن مهارت‎های لازم و یا ارتقای سطح توانمندی های حرفه ای افراد ارایه می گردد و این اداره کل همواره درصدد است تا با مقایسه مستمر میزان انطباق آموزش های مهارتی با مسیر توسعه استان و برنامه های اقتصادی پیش بینی شده، برنامه های آموزشی خود را هماهنگ سازد. باید در حوزه آموزش زنان استان تحلیلی از همسویی آموزش های ارایه شده را در محورها و فعالیت های برنامه ریزی شده بویژه در سند توسعه اشتغال استان بر اشتغال زنان مهارت آموخته و یا جویای کار، انجام و پیشنهادهای خود را در جهت همسویی و هم راستایی هرچه بهتر ارایه نماید.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران ادامه داد: این اداره کل با داشتن مراکز و آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در سطح استان اقدام به ارایه آموزش های مهارتی به منظور ایجاد زمینه اشتغال و یا ارتقای سطح مهارتی افراد نموده است. آموزش های ارایه شده برای هر دو قشر زنان و مردان در قالب استانداردهای مهارتی شغل و شایستگی بوده است و در بخش های مختلف تابعه مراکز و آموزشگاه های آزاد ارایه می شود. با توجه به نوع استاندارد های مهارتی ارایه شده به زنان، سهم زیادی از این آموزش ها دارای قابلیت ایجاد اشتغال برای آنان را داشته، آنچه مسلم است؛ آمار و ارقام دوره های آموزش فنی و حرفه ای بانوان در هر دو بخش دولتی و خصوصی مشخص و معین است. تنوع مهارت ها نیز شناخته شده است. اینکه چه تعداد از این آموزش دیدگان مشغول بکار بوده اند و یا با گذراندن این آموزش ها دارای شغل می شوند نیز بواسطه انجام فرآیندی تحت عنوان رهگیری اشتغال مهارت آموختگان و نیز با استفاده از سامانه اینترنتی تحت عنوان سامانه رصد اشتغال قابل پیش بینی و پیگیری است.

درویشی در پایان گفت: اگر ارایه آموزش های مهارتی در استان فاقد توسعه و هدفمندی لازم باشد به مرور شاهد کاهش تعداد متقاضیان و مخاطبان فراگیری آموزش ها خواهیم بود. لازم است ضمن شناخت وضعیت فعلی برخورداری بانوان از آموزش های فنی و حرفه ای و مقایسه آن با متوسط سرانه ملی این آموزش ها، موانع توسعه آموزش های مهارتی بانوان شناخته شده و دلایل عدم استقبال آنان از آموزش های مهارتی مشخص گردد.

 

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.