Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
چی بخریم ؟ چی نخریم؟ - شبکه نیوز
شنبه، 24 آذر 97 ساعت 09:57 ق.ظ / Sat, 2018 December 15

- مازندران - چی بخریم ؟ چی نخریم؟

استان‌ها
تبلیغات

چی بخریم ؟ چی نخریم؟

تاریخ 18 شهریور 1397 ساعت 18:56:57
کد خبر: 057611
شاید این روزهای   این  سوال رو بارها شنیده باشیم  که  با این قیمت دلار و سکه  اگر پولمان را از بانک بیرون بیاوریم و دلار و سکه  بخریم، سود میکنیم یا ضرر؟
 چی بخریم ؟ چی نخریم؟

شاید این روزهای   این  سوال رو بارها شنیده باشیم  که  با این قیمت دلار و سکه  اگر پولمان را از بانک بیرون بیاوریم و دلار و سکه  بخریم، سود میکنیم یا ضرر؟

 

 حالا تو این بازار نابسامان سکه و ارز  که شیبش زیادی رو به بالاست و بگفته مدیران فقط یک حباب سادست ،رئیس کل بانک مرکزی میگه  «به مردم به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم تا در بازار ارز سرمایه گذاری کنند، چرا که تجربه نشان داده طی سالهای گذشته سرمایه گذاری در خرید ارز هیچ گاه سودآور نبوده است به این معنا که اگر فردی پول خود را در نظام بانکی با همان نرخهای مصوب سپرده گذاری کرده بود، طی پنج سال گذشته ۸۰ درصد سود کرده بود؛ در حالی که از سال ۹۲ تاکنون افزایش نرخ ارز تنها ۵۰ درصد بوده است، بنابراین سرمایه گذاری درخرید ارز به هیچ عنوان سودآور نیست

شاید هم شایعاتست  که میگن دلار تا 15 هزار تومان هم افزایش می یابد،برخی ها را وسوسه کرده باشد، اما واقعیت این است که سرمایه گذاری در بازار ارز، ریسک بسیار بالایی دارد. به خصوص آنکه این موج افزایشی،عملا خریدارانی ندارد و قیمتها روی تابلو بالا می رود. حتی صرافها هم از خرید ارز در این روزها خودداری می کنند. همه این علائم نشان می دهد که بازار هیجانی است.

البته با این آمار نا متقارن  حجم واردات که  بسیار بیشتر از صادرات است، اگر می‌خواهیم از تلاطمات بین‌المللی در امان باشیم چاره‌ای نداریم جز این‌که صنایع محور و تولید محور باشیم، اما  از قدیم گفتن از  حرف تا عمل راه زیاده  و با این میزان  تولید  در کشور فاصله کیلومتری داریم.

سجاد وهابی خنکدار پژوهشگر و خبرنگار

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.