Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
بخوای نخوای همینه که هست... - شبکه نیوز
دو شنبه، 26 آذر 97 ساعت 09:15 ب.ظ / Mon, 2018 December 17

- مازندران - بخوای نخوای همینه که هست...

استان‌ها
تبلیغات

بخوای نخوای همینه که هست...

تاریخ 26 شهریور 1397 ساعت 11:48:22
کد خبر: 057622
افزایش تعرفه‏ های خودرویی در هفته گذشته، پیغامی را به تحلیلگران منتقل کرده که تدوین استراتژی چندساله در صنعت خودروی کشور، معنای مشخصی ندارد.
بخوای نخوای همینه که هست...

 

افزایش تعرفه‏ های خودرویی در هفته گذشته، پیغامی را به تحلیلگران منتقل کرده که تدوین استراتژی چندساله در صنعت خودروی کشور، معنای مشخصی ندارد.

صنعت خودرو در ایران صنعت عجیب و پیچیده ‏ای از لحاظ تکنیکی نیست اما تا دلتون بخواد تاکتیک محوره که گاهی این تنوع تاکتیک در کنترل قیمت و بازار نه تنها مسئولان کار بلد دولت رو بلکه مدیران حامی تولید ملی و خودروی ملی سوار رو هم شکه کرده به‏ شمار می‏رود که ،چرا که بعید است بهترین تحلیلگران این بازار در پیش ‏بینی این افزایش را در آینده صنعت خودروی ایران پیش بینی میکردند. .

اما به‏ نظر می‏‏ رسد قواعد سرمایه‏ گذاری در صنعت خودروی ایران فارغ از هرگونه معادلات و معاملات پیش‏رو است و عوامل مختلفی در سیاست‏گذاری وضعیت موجود بازار دخیل هستند. کسانی که در این بازار فعالیت می‏کنند علاوه ‏بر اینکه با تحولات خودرویی ایران ازجمله وضعیت خودروسازان داخلی، عرضه‏ کنندگان رسمی یا متفرقه مطلع باشند، بلکه باید بتوانند دانش و تخصص کافی در پیش ‏بینی نرخ تغییرات ارزی، اخبار روز و دیپلماسی سیاسی، مدیریت دولتی و بازرگانی داشته تا بتوانند بنابر هر یک از این اتفاقات نسبت ‏به تعیین استراتژی خود اقدام کنند، آن‏ هم فقط برای تدوین استراتژی کوتاه‏ مدت.

نرخ خودروهای وارداتی یکباره افزایش می ‏یابد و در ازای آن نرخ خودروهای تولیدی تغییر چندانی نخواهد کرد. در این حالت فاصله طبقاتی به‏ شدت زیاد می‏ شود. پولدارها پولدارتر شده و ضعفا ضعیف ‏تر می‏شوند. اگر کسی نتواند بار خود را تاکنون بسته باشد، قطعا بعد از این به مراتب سخت ‏تر می‏تواند اقدام کند.

نتیجه اینکه صنعت خودرو با یک معادله تک مجهولی راحت روبروست که میگه : بخوای نخوای همینه که هست...

 

 

 سجاد وهابی خنکدار - پزوهشگر

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.