یک شنبه، 03 شهریور 98 ساعت 07:43 ق.ظ / Sun, 2019 August 25

- مازندران - مراسم تجلیل از معلولین در بابلسر برگزار شد

استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات
با حضور مدیر کل بهزیستی استان مازندران؛

مراسم تجلیل از معلولین در بابلسر برگزار شد

تاریخ 19 آذر 1397 ساعت 14:21:18
کد خبر: 057733
مهمترین اقدام حمایتی از معلولان را بازبینی و اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولین عنوان کرد و گفت: اکنون وظیفه مدیران دولتی است تا با اجرای دقیق این قانون برای حمایت ازمعلولان در حوزه های مختلف بکوشند و برای رسیدن به نقطه مطلوب عزم جدی و حضور پررنگ تمامی دستگاه ها ضروریست.
مراسم تجلیل از معلولین در بابلسر برگزار شد

 

 

با حضور مدیر کل بهزیستی استان مازندران؛


مراسم تجلیل از معلولین در بابلسر برگزار شد

 

به مناسبت هفته معلولین، با حضور مدیر کل بهزیستی استان مازندران؛ مراسم تجلیل از معلولین در بابلسر برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی بهزیستی مازندران دکتر آرام در ابتدا ضمن تبریک روز جهانی معلولین، و روز دانشجو، با بیان اینکه روز جهانی معلولین، فرصتی برای شناخت هر چه بهتر جامعه نسبت به مسایل، مشکلات و توانمندی های معلولین است،

 

گفت: امروز به مثابه فراخوانیست برای حضور تمامی آحاد جامعه و مسئولین برای حرکت قانونمند در مسیر احقاق حقوق افراد دارای معلولیت. مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه 10 الی 15 درصد افراد هر جامعه را معلولین تشکیل میدهند و با اشاره به اینکه در دین مبین اسلام همواره بر تکریم افراد ناتوان تاکید شده است افزود: در جامعه اسلامی که کرامت انسانی اساس و پایه شکل گیری آن است ، به ظهور رساندن توانمندی های تک تک افراد جامعه تلاش های بیشتری می طلبد.

 

وی با تقدیر از اقدامات ویژه و ماندگار دکتر محسنی در ارتقا سطح زندگی جامعه هدف بویژه معلولین و برگ زرین کارنامه وی در تلاش برای تصویب قانون جامع حمایت از حقوق معلولین تصریح کرد: اگر حمایت ها و تلاش های جانانه دکتر محسنی نبود شاید این قانون مهم همچنان در پیچ و خم مجلس بلا تکلیف بود.

 

دکتر سعید آرام  ضمن تقدیر از اقدامات نمایندگان مجلس بخصوص نمایندگان مازندران ،مهمترین اقدام حمایتی از معلولان را بازبینی و اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولین عنوان کرد و گفت: اکنون وظیفه مدیران دولتی است تا با اجرای دقیق این قانون برای حمایت ازمعلولان در حوزه های مختلف بکوشند و برای رسیدن به نقطه مطلوب عزم جدی و حضور پررنگ تمامی دستگاه ها ضروریست.

 

دکتر آرام با اشاره به خدمات درمانی،آموزشی.مستمری،اشتغالزایی که در سازمان بهزیستی انجام میشود خاطرنشان کرد: بهزیستی بعنوان متولی اصلی امور معلولین تحت هیچ شرایطی از حقوق معلولین کوتاه نخواهد آمد.

 

  دکتر آرام مدیر کل بهزیستی مازندرانبا تاکید بر توانمند سازی و اشتغال پایدار بعنوان سر فصل اقدامات بهزیستی در حوزه معلولین افزود:فراگیرسازی امکانات و توانمندسازی اجتماعی ویژه حدود 50 هزار معلول مازندران از اقدامات مهم بهزیستی برای معلولین است بطوریکه از ابتدای سال 97 تاکنون 28 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به هزار و 350 نفر ازجامعه هدف پرداخت شده است و 2200 نفر نیز از خدمات بیمه ای بهزیستی بهره مند هستند.

دکتر آرام مدیر کل بهزیستی مازندران با بیان اینکه یکی از برنامه های مهم دولت تدبیر خانه دار کردن تمامی خانواده های دارای دو عضو معلول است، با تاکید بر تاثیر پیشگیری بر کاهش بروز معلولیت ها گفت: غربالگری شنوایی، غربالگری بینایی و مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج تنها بخشی از اقدامات پیشگیرانه بهزیستی در کاهش معلولیت ها میباشد. دکتر آرام با بیان تاکید بر اینکه معلولین با توانمندی هایشان نقش خود را در جامعه ایفا کرده اند و اکنون نوبت جامعه است تا با اعتماد به آنها زمینه های حضور و مشارکت اجتماعی را برایشان فراهم نماید متذکر شد: وجود ۱۰ هزار ورزشکار معلول و ۲۲ مدال آور در مازندران بیانگر توان بالا و اراده قوی این عزیزان است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.