یک شنبه، 03 شهریور 98 ساعت 07:59 ق.ظ / Sun, 2019 August 25

- مازندران - همایش روز جهانی معلولین با حضور دکتر آرام

استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات

همایش روز جهانی معلولین با حضور دکتر آرام

تاریخ 19 آذر 1397 ساعت 15:33:37
کد خبر: 057734
مدیر کل بهزیستی مازندران با تقدیر از اقدامات ویژه و ماندگار دکتر محسنی در ارتقا سطح زندگی جامعه هدف بویژه معلولین و برگ زرین کارنامه وی در تلاش برای تصویب قانون جامع حمایت از حقوق معلولین تصریح کرد: مهمترین اقدام حمایتی از معلولان بازبینی و اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولین بود و اکنون وظیفه مدیران دولتی است تا با اجرای دقیق این قانون برای حمایت ازمعلولان در حوزه های مختلف بکوشند.

 

 

 

با حضور مدیر کل بهزیستی استان مازندران؛


همایش روز جهانی معلولین برگزار شد

 

مدیر کل بهزیستی مازندران با تقدیر از اقدامات ویژه و ماندگار دکتر محسنی در ارتقا سطح زندگی جامعه هدف بویژه معلولین و برگ زرین کارنامه وی در تلاش برای تصویب قانون جامع حمایت از حقوق معلولین تصریح کرد: مهمترین اقدام حمایتی از معلولان بازبینی و اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولین بود و اکنون وظیفه مدیران دولتی است تا با اجرای دقیق این قانون برای حمایت ازمعلولان در حوزه های مختلف بکوشند.


همایش روز جهانی معلولین با حضور محمد دامادی؛ نماینده مردم شریف ساری در مجلس، دکتر سید سعید آرام مدیر کل بهزیستی مازندران، موسی قاسم پیشه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی ، آرزو ولی پور مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران، طوسی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران، دکتر محسنی رییس شورای شهر نوشهر، معاونین و مشاورین بهزیستی مازندران و جمع کثیری از جامعه معلولین استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی مازندران دکتر آرام در ابتدا ضمن تبریک روز جهانی معلولین، روز مجلس و روز دانشجو، با بیان اینکه 12 آذر فرصتی برای شناخت هر چه بهتر جامعه نسبت به مسایل، مشکلات و توانمندی های معلولین است، گفت: امروز به مثابه فراخوانیست برای حضور تمامی آحاد جامعه و مسئولین برای حرکت قانونمند در مسیر احقاق حقوق افراد دارای معلولیت. مدیرکل بهزیستی مازندران اظهار داشت:معلولان نیز باید با حضور فعال حصار محدودیت ها را بشکنند و با شکوفایی و نمایش توانمندی هایشان به دور از محدودیت ها، جامعه را با مشکلاتشان آشنا کنند.

 

وی با بیان اینکه جامعه مبتنی بر خردورزی و تفکر علاوه بر آشنایی با محدودیت ها برنامه ریزی های مدونی برای تمامی افرادش در نظردارد افزود: جامعه اسلامی که کرامت انسانی اساس و پایه شکل گیری آن است ، تلاش های بیشتری را می طلبد. مدیر کل بهزیستی مازندران با تقدیر از اقدامات ویژه و ماندگار دکتر محسنی در ارتقا سطح زندگی جامعه هدف بویژه معلولین و برگ زرین کارنامه وی در تلاش برای تصویب قانون جامع حمایت از حقوق معلولین تصریح کرد: مهمترین اقدام حمایتی از معلولان بازبینی و اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولین بود و اکنون وظیفه مدیران دولتی است تا با اجرای دقیق این قانون برای حمایت ازمعلولان در حوزه های مختلف بکوشند.

وی حضور و عزم جدی تمامی دستگاه ها و بستر سازی برای مشارکت فعال معلولان در جامعه را خواستار شد و با بیان اینکه ده الی 15 درصد افراد هر جامعه را معلولین تشکیل میدهند، ادامه داد: جامعه ای که قادر به مشارکت و استفاده از توانایی تمامی آحادش نباشد جامعه معلول است10. دکتر آرام با اشاره به خدمات درمانی،آموزشی.مستمری،اشتغالزایی که در سازمان بهزیستی انجام میشود خاطرنشان کرد: بهزیستی بعنوان متولی اصلی امور معلولین با تمام وجود از حقوق آنها دفاع میکند. مدیرکل بهزیستی مازندران افزود:فراگیرسازی امکانات و توانمندسازی اجتماعی ویژه حدود 50 هزار معلول مازندران از اقدامات مهم بهزیستی برای معلولین است.

مدیر کل بهزیستی مازندران با تاکید بر برنامه دولت تدبیر بر خانه دار کردن تمامی خانواده های دارای دو عضو معلول ، یکی دیگر از اقدامات سازمان بهزیستی را تامین تسهیلات اشتغالزایی و بیمه عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال 97 تاکنون 28 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به هزار و 350 نفر ازجامعه هدف پرداخت شده است و 2200 نفر نیز از خدمات بیمه ای بهزیستی بهره مند هستند. وی در پایان با تاکید بر تاثیر پیشگیری بر کاهش بروز معلولیت ها گفت: غربالگری شنوایی، غربالگری بینایی و مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج تنها بخشی از اقدامات پیشگیرانه بهزیستی در افزایش معلولیت ها میباشد.

در پایان از معلولین موفق در عرصه های هنری، فرهنگی ورزشی و اقتصادی تجلیل بعمل آمد. گفتنیست در حاشیه این مراسم نمایشگاه توانمندی های جامعه معلولین برپا بود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.