Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
هم اندیشی رسانه استانی با ائمه جمعه استان درراستای مقابله با جنگ نرم - شبکه نیوز
پنج شنبه، 26 مهر 97 ساعت 10:40 ق.ظ / Thu, 2018 October 18

- اجتماعی - هم اندیشی رسانه استانی با ائمه جمعه استان درراستای مقابله با جنگ نرم

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

هم اندیشی رسانه استانی با ائمه جمعه استان درراستای مقابله با جنگ نرم

تاریخ 03 فروردین 1389 ساعت 03:30:00
کد خبر: 001809
شبکه نیوز : نشست هم اندیشی ائمه جمعه سراسر استان با رسانه استانی، برای مقابله با جنگ نرم، با حضور مدیران صداوسیمای مازندران، برگزار شد.
هم اندیشی رسانه استانی با ائمه جمعه استان درراستای مقابله با جنگ نرم

شبکه نیوز :

 
نماینده ولی فقیه در مازندران دراین همایش با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری که افزایش معرفت دینی هدف اصلی رسانه ملی باید باشد تصریح کرد: صداو سیما حوزه های علمیه و مراکز علمی دانشگاهی باتدوین برنامه های جامع وکلان برای رسیدن به این هدف تلاش کنند.
 
آیت الله طبرسی افزود: جنگ نرم حربه تاریخی دشمن برای مقابله با تفکر دینی است و چون خواسته دشمن درجنگ سخت محقق نشده است، جنگ نرم را با هدف تزلزل در ارکان خانواده ها  پیش گرفتند.وی احیاء خرده فرهنگهای بومی، ملی را یکی از راهکارهای مقابله با جنگ نرم اعلام کرد و با قدردانی ازساخت فیلمهای مذهبی دررسانه ملی گفت: تبیین پیام قرآن ومعارف الهی درحوزه های دیگر صداو سیما نیز باید پررنگ تر شود.

مدیرکل صداو سیمای مرکز مازندران هم در این همایش با اشاره به اینکه صداو سیمای شبکه طبرستان آماده دریافت نقدهای عالمانه و منصفانه است گفت: نقد غیرعالمانه سوء استفاده بیگانگان را به همراه خواهد داشت.

حمیدی با اشاره به اینکه رسانه ملی بدلیل فراگیربودن به تعداد مخاطبانش منتقد دارد گفت: سیاست رسانه استانی همگامی در توسعه و وحدت بخشی دستگاههای اجرایی استان است. وی کیفی سازی برنامه های شبکه طبرستان، تولید برنامه های فاخر و ساخت مستندهای تاثیرگذار در حوزه فرهنگ را رویکرد امسال رسانه استانی اعلام و تصریح کرد: صداو سیمای مرکز مازندران آماده بهره گیری ازنظرات و اندیشه های نخبگان دینی و فرهنگی است.

برخی از ائمه جمعه استان در این هم اندیشی دیدگاههای خود درباره مسائل فرهنگی، ضرورت آسیب شناسی برای مقابله با جنگ نرم و لزوم وحدت و همدلی مسئولان برای رفع آسیبهای اجتماعی و ضرورت دشمن شناسی بیان کردند.

حجت الاسلام والمسلمین معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائمشهردر این همایش با بیان اینکه معضلات فرهنگی دربرخی مناطق استان جدی است: تشکیل نشستهای تخصصی برای یافتن راه حلهای مناسب به منظور مقابله با ناهنجاریها را خواستار شد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه بهشهر نیز با قدردانی از تدبیر رسانه ملی در معرفی چهره واقعی جریان فتنه در حوادث بعد از انتخابات تصریح کرد: هوشیاری و برنامه ریزی مناسب مدیران رسانه ملی بسیاری از توطئه های دشمنان و مخالفان نظام را خنثی کرد.

امام جمعه بهشهر افزود: عصبانیت بیگانگان و عناصر خودفروخته داخل کشور از رسانه ملی بیانگر عملکرد مناسب این رسانه در تولید و پخش برنامه های فاخر و تاثیرگذاری چون  مستند امام روح الله، شاخص و دفاع مقدس است .

حجت الاسلام راشدی امام جمعه چالوس در این نشست با اشاره به اینکه وحدت و همدلی مسئولان نیاز امروز جامعه است گفت: دشمنان در صدد ایجاد تفرقه در بین مسئولان و بدبین کردن مردم به نظام است. 

حجت الاسلام باقرزاده امام جمعه رامسر نیز با اشاره به تاثیرگذاری رسانه در جریان سازی فرهنگی گفت: مجریان برنامه ها در آراستگی به ظواهر اسلامی بیشتر دقت کنند.

حجت الاسلام قربانی امام جمعه پل سفید در این همایش با تاکید بر ضرورت آسیب شناسی برنامه های رسانه ملی گفت: برای کاهش آسیبهای اجتماعی تولید و پخش فیلمها براساس شناخت واقعی از جامعه باید باشد.

حجت الاسلام رسولی امام جمعه سورک نیز حضور بیشتر ائمه جمعه در برنامه های فرهنگی و معارفی رسانه استانی را خواستار شد.

حجت الاسلام کشیری امام جمعه زیراب گفت: متاسفانه برای مقابله با جنگ نرم دشمن دستگاههای فرهنگی آنگونه که انتظار می رفت به وظایف خود عمل نکردند .

حجت الاسلام یوسفی امام جمعه کیاکلا نیز کیفی شدن نحوه پخش خطبه های نماز جمعه را در صداو سیمای مازندران خواستار شد.

حجت الاسلام تقی پور امام جمعه بندپی شرقی نیز در این همایش گفت: شبکه طبرستان برای پاسخگویی به شبهات فرهنگی جامعه از نظرات کارشناسی ائمه جمعه بیشتر استفاده کند.

حجت الاسلام رضایی امام جمعه کله بست نیز رسانه ملی را رسانه ای جامع و کلان نگر دانست و گفت: بسیاری از انتقادهای ما از برنامه های رسانه نشان می دهد ما برنامه ها را کامل رصد و نگاه نمی کنیم درحالیکه رسانه ملی و استانی برای همه اقشار و سلیقه ها برنامه تولید می کند.

حجت الاسلام مهدوی امام جمعه شیرگاه نیز انتقاد را لازمه پویایی یک مجموعه دانست و افزود: انتقاد ما از صدا و سیما به منزله سهل انگاری و کم کاری این رسانه تاثیرگذار نیست بلکه هدف دقت بیشتر برای توسعه برنامه های فاخر و تاثیرگذار است.

 در پایان این جلسه بیانه مشترکی در 12 بند قرائت شد که در آن با تاکید بر ولایت خواهی و ولایت پذیری مردم مازندران برلزوم برنامه ریزی موثر و تمام شمول نهادهای فرهنگی و قضایی برای ریشه کنی پدیده های ضد ارزشی در جامعه تاکید شد.

حمایت قاطع از مواضع رئیس جمهور در سخنرانی اخیر در سازمان ملل، ایجاد شرایط مطلوب با رعایت شئون اسلامی برای هموطنان در تعطیلات تابستانی و شناسایی قابلیتهای فرهنگی استان برای مقابله با جنگ نرم از جمله مواد دیگر این بیانیه بود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.