Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
ورود دادستان تهران به پرونده روزنامه «شرق» - شبکه نیوز
دو شنبه، 19 آذر 97 ساعت 04:09 ق.ظ / Mon, 2018 December 10

- اجتماعی - ورود دادستان تهران به پرونده روزنامه «شرق»

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

ورود دادستان تهران به پرونده روزنامه «شرق»

تاریخ 05 مهر 1391 ساعت 17:49:33
کد خبر: 018379
وزیردادگستری با اعلام برخی از جزئیات پرونده روزنامه شرق گفت: دادستان تهران محکم پای کار ایستاده است.

شبکه نیوز :

مرتضی بختیاری در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد اظهارات وزیر ارشاد مبنی بر اعلام شکایت در خصوص کاریکاتور منتشر شده در روزنامه شرق به وزیردادگستری گفت: بنده طی بررسی هایی که انجام دادم پرونده به سرعت تشکیل شده و در حال بررسی است.

وی افزود: صبح امروز هم دادستان تهران مدیرمسئول روزنامه را به دادسرا احضار کرد و تا پایان پرونده محکم در خصوص توهین این روزنامه ایستاده است.

وزیردادگستری اعلام کرد: متاسفانه کاریکاتور منتشر شده در روزنامه شرق پیش از این در یکی از رسانه های ضد انقلاب منتشر شده بود و حال این کاریکاتور با همان شکل در روزنامه شرق منتشر شده است که این اقدام مجازات در پی دارد.

بختیاری اظهار داشت: این اقدام روزنامه شرق درست در هفته دفاع مقدس اتفاق افتاده که امیدواریم دستگاه قضایی موضوع را با دقت و سرعت همیشگی که در پرونده ها دارد پیگیری کند.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز پدرام پاک‌آئین مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد اعلام کرد: روز گذشته به محض درج کاریکاتور توهین‌آمیز روزنامه شرق اخطار کتبی خطاب به مدیرمسئول این روزنامه ارسال شد و موضوع به دادستان عمومی و انقلاب تهران هم برای رسیدگی اعلام شده است.

در این کاریکاتور کارتونی نقاشی شده که افراد به جای بستن سربند به روی پیشانی سربندها را به روی چشمان خود می بندند و وزارت ارشاد این نقاشی را توهین به ارزشهای دفاع مقدس عنوان کرده است.

ناصر سراج عضو هیئت نظارت بر مطبوعات هم در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: به زودی نتیجه هیئت نظارت در خصوص روزنامه شرق اعلام می شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.