Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
در سال گذشته در مجموعاً دو هزار و 614 میلیارد تومان یارانه در استان پرداخت شد. - شبکه نیوز
چهار شنبه، 21 آذر 97 ساعت 03:40 ب.ظ / Wed, 2018 December 12

- اجتماعی - در سال گذشته در مجموعاً دو هزار و 614 میلیارد تومان یارانه در استان پرداخت شد.

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

در سال گذشته در مجموعاً دو هزار و 614 میلیارد تومان یارانه در استان پرداخت شد.

تاریخ 19 آبان 1389 ساعت 03:30:00
کد خبر: 002338
شبکه نیوز: یارانه پرداختی انرژی در مازندران چند برابر کل اعتبارات استان است
در سال گذشته در مجموعاً دو هزار و 614 میلیارد تومان یارانه در استان پرداخت شد.

 مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری گفت: مجموع یارانه پرداختی سال گذشته انرژی در مازندران چندین برابر کل اعتبارات استان مازندران بوده است.

محمدرضا مظلومی در پنجمین جلسه شورای روابط عمومی صنعت نفت مازندران که با موضوع نقش روابط عمومی ها در هدفمند کردن یارانه ها برگزار شد، افزود: در سال گذشته در مجموعاً دو هزار و 614 میلیارد تومان یارانه در استان پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه ایران به دلیل شرایط خاص خود با دو پدیده نفتی بودن اقتصاد و یارانه ای بودن آن عجین شده است ادامه داد: بعد از انقلاب تلاش بسیاری شده تا وابستگی به درآمدهای نفتی کم ویارانه ها فراروده های نفتی حذف شود.

مظلومی گفت: تا امروز عزم جدی برای اجرای هدفمند کردن یارانه ها فراهم نبود تا اینکه در دولت نهم کارهای زیربنایی آن انجام گرفت و در دولت دهم اجرایی شد.

وی با بیان اینکه 85 درصد یارانه ها مربوط به انرژی است ، هدف از پرداخت یارانه را ایجاد رفاه دانست و ادامه داد: اجرای این طرح در بلند مدت ایجاد رفاه برای مردم را به دنبال خواهد داشت.

مدیرشرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری ، کاهش سهم طبقات درآمدی بالا و افزایش سهم طبقات درآمدی پایین از یارانه ها را از مزایای هدفمند سازی یارانه ها برشمرد.

وی افزود: منطقی شدن مصرف حامل های انرژی و جلوگیری از قاچاق فراورده های نفتی ، اصلاح نسبی قیمت ها ، شفاف سازی بودجه دولت و کاهش اتلاف منابع ، اصلاح ساختار درآمد هزینه بنگاه های تولید کننده کالای یارانه ای و بهره گیری از یارانه پرداختی دولت به سوخت در جهت سازندگی از دیگر مزیت های هدفمندی یارانه ها است.

مظلومی خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از سه میلیارد و900  میلیون لیتر انواع فراورده های نفتی در استان مصرف شده است.

رئیس شورای روابط عمومی صنعت نفت مازندران نیز اجرایی شدن طرح هدفمند کردن یارانه ها را یک ضرورت دانست و با اشاره بر لزوم اطلاع رسانی در طرح هدفمند سازی یارانه ها در بخش انرژی اظهار داشت: روابط عمومی های صنعت نفت در تسریع اجرای طرح تحول اقتصادی دولت نقش بسیار حساسی دارند وباید نسبت به فرهنگ سازی آن در جوامع مسئولانه اقدام نموده  تا پاسخ گوی نسل امروز و آینده باشند.

رحیم محمدی با اشاره به اقدامات فرهنگی انجام شده درشرکت پخش فراورده های نفتی ساری گفت: در خصوص هدفمند کردن یارانه ها اطلاع رسانی بسیارخوبی از طریق اصحاب رسانه انجام شد و مواردی چون آغاز به کار کمیته اجرایی قانون هدفمند کردن یارانه ها ، حضور نمایندگان نفت ساری در مدارس و بحث در خصوص مصرف بهینه سوخت و قانون هدفمند کردن یارانه ها ، ارسال پیام از طریق سامانه پیام کوتاه به مشتریان ، برگزاری مسابقه مقاله نویسی و نقاشی در سطح استان جهت فرهنگ سازی از دیگر اقدامات این شرکت بوده است.

وی خواستار فعالیت در راستای هدفمند کردن یارانه ها از سوی شرکت های تابعه وزارت نفت در تمام سطوح شد و افزود: هدفمند کردن یارانه ها به منظور حذف یارانه ها نیست ، بلکه در این طرح سعی شده یارانه ها به صورت عادلانه میان اقشار مختلف توزیع شود.

مدیر روابط عمومی پخش فرآورده های نفتی ساری با اشاره به اینکه پیشرفت اقتصادی با اجرای عدالت محقق می شود ، ادامه داد: روابط عمومی ها باید تلاش کنند تا از قطار پیشرفت اقتصادی کشورعقب نمانند وشاکرخداوند باشند که توفیق خدمتگزاری برای آنها فراهم شده است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.