Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش :تنها 5 درصد نیروی کار در ایران مدرک فنی و حرفه ای - شبکه نیوز
آدینه، 30 شهریور 97 ساعت 08:08 ق.ظ / Fri, 2018 September 21

- اجتماعی - مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش :تنها 5 درصد نیروی کار در ایران مدرک فنی و حرفه ای

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش :تنها 5 درصد نیروی کار در ایران مدرک فنی و حرفه ای

تاریخ 10 آبان 1389 ساعت 04:30:00
کد خبر: 002451
شبکه نیوز: تربیت عملی با ورود به رشته های فنی و حرفه ای ، چاره ساز توسعه و ترقی کشور است .
مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش :تنها 5 درصد نیروی کار در ایران مدرک فنی و حرفه ای


محسن جعفرآبادیمدیر کل دفتر برنامه ریزی و آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش در همایش نمایندگان نشریات کمک آموزشی رشد در باشگاه فرهنگیان ساری یکی از مشکلات امروز جامعه را عدم ارزشمندی کار دانست و گفت : با حل این مشکل نحوه نگرش به آموزش های فنی و حرفه ای در مدارس تغییر می یابد .

 

وی افزود : بر اساس آمار سازمان بین المللی کار در سال 2007 تنها 5 درصد از 23 میلیون نفر نیروی کار در ایران دارای مدرک دیپلم یا فوق دیپلم فنی و حرفه ای بوده اند .

 

وی تصریح کرد : بین نرخ ثبت نام در آموزش های فنی و حرفه ای و تتولید ناخالص داخلی سرانه کشور ها رابطه مثبتی وجود دارد زیرا آموزش های فنی و حرفه ای به افزایش سرمایه کمک می کند و این افزایش سرمایه به توسعه پایدار منتج می شود .

 

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش افزود : بر اساس آمار یونسکو 86 درصد کشورهای دنیا در دوره متوسطه یا راهنمایی آموزش حرفه ای رسمی دارند .

 

جعفرآبادی تصریح کرد : درصد آموزش های عملی حرفه ای به کل دوره سه ساله متوسطه در ایران 37 درصد است در حالی که این آمار در سایر کشور ها بین 60 تا 70 درصد می باشد .

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.