Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
100هزارخودرو فرسوده در پایتخت است - شبکه نیوز
سه شنبه، 29 خرداد 97 ساعت 01:42 ق.ظ / Tue, 2018 June 19

- اجتماعی - 100هزارخودرو فرسوده در پایتخت است

اخبار امروز
استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات

100هزارخودرو فرسوده در پایتخت است

تاریخ 17 آذر 1391 ساعت 22:25:25
کد خبر: 026205
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به توقیف حدود 8 هزار خودروی آلاینده، دودزا و فرسوده طی هفته گذشته گفت: همچنان مالکان خودروهای فرسوده توقیفی بلاتکلیفند.

 

سردار حسین رحیمی، با اشاره به پایداری جوی و افزایش غلظت آلاینده‌ها در هفته گذشته گفت: بر این اساس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نسبت به تشدید برخورد با خودروهای دودزا، آلاینده، فاقد برگه معاینه فنی و فرسوده اقدام کرده است.

وی افزود: بر این اساس طی یک هفته گذشته حدود 20 هزار خودرو اعمال قانون یا توقیف شده‌اند که از این تعداد حدود 8 هزار خودرو به دلیل نقص فنی موثر، دودزا بودن، نداشتن برگه معاینه فنی و رسیدن به سن فرسودگی روانه پارکینگ‌ها شدند.

رییس پلیس راهور تهران با اشاره به اینکه حدود 30 درصد خودروهای توقیفی در طرح تشدید برخورد با خودروهای آلاینده، «فرسوده» هستند به ایسنا گفت: به مالکان خودروهای آلاینده و دودزا پس از توقیف، 48 ساعت مهلت داده می‌شود تا نسبت به رفع نقص و آلایندگی خودرو خود اقدام و پس از دریافت برگه معاینه فنی معتبر با مراجعه به پلیس نسبت به رفع توقیف خودرو و دریافت مدارک خود اقدام کنند.

یکصد هزار خودرو فرسوده در پایتخت تردد می‌کنند

وی در پاسخ به سوالی در خصوص تکلیف خودروهای فرسوده توقیفی گفت: آمارها نشان می‌دهد حدود یکصد هزار خودروی فرسوده حداقل در شهر تهران وجود دارد که اکثر مالکان آنها اقشار ضعیف جامعه هستند و از طریق همین خودرو امرار معاش می‌کنند. از سوی دیگر ماهانه حدود 24 میلیون خودروی شهرستانی وارد پایتخت شده و یا از پایتخت عبور می‌کنند که بخشی از آنها فرسوده هستند.

رییس پلیس راهور تهران با اشاره به برنامه کاهش آلودگی هوا در 8 شهر بزرگ کشور گفت: بر این اساس تمامی خودروهای سواری شخصی با سن 20 سال، وانت بار با 15 سال، موتور سیکلت با 8 سال، تاکسی با 10 سال، مینی‌بوس با 10 سال، میدی باس با 12 سال، اتوبوس شهری با 8 سال، اتوبوس برون شهری با 12 سال و کامیون و کشنده با 20 سال سن فرسوده محسوب شده و اجازه تردد در معابر تهران و 7 شهر بزرگ کشور را ندارند و نیروی انتظامی موظف شده است از تردد آنها در این شهرها جلوگیری کند.

وی با اشاره به اینکه مکاتبات لازم با استانداری تهران، سازمان حفاظت محیط زیست و ستاد حمل و نقل و سوخت کشور در خصوص تعیین تکلیف خودروهای فرسوده توقیفی انجام شده است تصریح کرد: مالکان این خودروها هر روز به پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ مراجعه می‌کنند و خواستار تعیین تکلیف وضعیت خود هستند.

رییس پلیس راهور تهران با اشاره به اینکه برخی از مالکین این خودروها با ارائه اسنادی مدعی‌اند که بیش از یک سال است برای تعویض خودروی خود ثبت‌نام کرده‌اند اما خبری از جایگزینی خودرو نیست به ایسنا گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ برابر وظایف قانونی خود نسبت به ادامه اجرای طرح تشدید برخورد با خودروهای آلاینده دودزا و فرسوده در پاییز و زمستان پایتخت اقدام می‌کند و این طرح تعطیل شدنی نیست.

وی خاطرنشان کرد: با ادامه اجرای این طرح قطعا تعداد بیشتری از خودروهای فرسوده به پارکینگ‌ها منتقل می‌شوند که مسئولان ذیربط باید هرچه سریعتر تکلیف این خودروها را مشخص کنند چرا که پلیس نمی‌تواند بر اساس قانون، مجوز ترخیص آنها را صادر کند.

رییس پلیس راهور تهران در خصوص اجرای محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد گفت: با توجه به خروج پایتخت از شرایط هشدار از روز پنجشنبه زمان و محدوده اجرای طرح‌های ترافیک و زوج و فرد به حالت عادی بازگشته است.

به گفته وی طرح ترافیک از ساعت 6:30 تا 17 و زوج و فرد از 6 تا 19 اجرا می‌شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.