Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
برگزاری انتخابات شرعاً حرام است! - شبکه نیوز
یک شنبه، 25 آذر 97 ساعت 12:59 ق.ظ / Sun, 2018 December 16

- اجتماعی - برگزاری انتخابات شرعاً حرام است!

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

برگزاری انتخابات شرعاً حرام است!

تاریخ 28 دی 1391 ساعت 12:48:06
کد خبر: 028577
یک شیخ وهابی، برگزاری هرگونه انتخابات را "تشبّه به کفار" دانست و آن را حرام اعلام کرد!

 

 یک شیخ وهابی، برگزاری هرگونه انتخابات را "تشبّه به کفار" دانست و آن را حرام اعلام کرد!

در پی افزایش انتقادات درباره انتصاب اعضای مجلس نمایندگان عربستان از سوی پادشاه و تاکید بر برگزاری انتخابات در محافل اجتماعی و پایگاه های اینترنتی عربستان، شیخ عبدالرحمن برّاک در تازه ترین فتوای خود، برگزاری انتخابات را "حرام" و آن را تشبّه به کفار دانست!

براک با نوشتن یادداشتی طولانی در صفحه شخصی خود در سایت تویتر – که رسانه های عربستان امروز چهارشنبه آن را منتشر کردند- آورده است: استفاده از روش انتخابات برای تعیین اعضای مجلس شورا یا هر مجلس دیگر، توسط کفار به کشورهای اسلامی وارد شده و حرام است. این روش همچنین موجب می شود که رأی عالم و جاهل یا زن و مرد با هم برابر باشد و این امر با عقل و شرع تعارض دارد.

این مفتی وهابی در ادامه می افزاید: انتخاب رهبر باید توسط اهل "حلّ و عقد" و افرادِ دارای شأن و منزلت صورت گیرد، نه عامّه مردم. برگزاری انتخابات یک امر مفسده دار است که از سوی دشمنان اسلام به مسلمانان آموزش داده شده و از نظر عقل و شرع حرام است.

برتری دادن نظر اهل "حلّ و عقد" بر رأی عامه مردم، در نزد کسانی که نظر اهل حل و عقد را بر حکم خدا نیز مقدم می دارند، امر تازه ای نیست؛ اما کمتر اتفاق افتاده بود که شیوخ وهابی با امری که مورد اتفاق نظر همۀ عقلای جهان قرار دارد، به این صراحت مخالفت کنند.

براک سال گذشته نیز با تاکید بر حرمت مشارکت زنان در رأی گیری، انتخابات را "از بدترین شیوه های کفار که به کشورهای اسلامی وارد شده" نامیده بود.

عبدالرحمن براک همان کسی است که فتوای جنجالی تخریب و بازسازی کعبه معظمه به منظور جلوگیری از اختلاط زن و مرد در زمان حج را صادر کرده بود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.