Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
این کلاهبردار را شناسایی کنید+عکس - شبکه نیوز
آدینه، 27 مهر 97 ساعت 03:27 ق.ظ / Fri, 2018 October 19

- اجتماعی - این کلاهبردار را شناسایی کنید+عکس

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

این کلاهبردار را شناسایی کنید+عکس

تاریخ 19 تیر 1392 ساعت 11:04:21
کد خبر: 035248
کلاهبرداری که با مدارک مفقود شده شخص دیگری اقدام به افتتاح حساب جاری و کشیدن چک‌های بی محل می‌کند را شناسایی کنید.
این کلاهبردار را شناسایی کنید+عکس

 

 

 

با مراجعه تعدادی از کسبه بازار و فروشندگان مواد غذایی، کیف و کفش به دادسرای ناحیه 14 تهران و طرح شکایت از فردی به نام احد، پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری تشکیل و به دستور شعبه پنجم بازپرسی، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

مالباختگان پس از حضور در پایگاه ششم در اظهارات مشابه عنوان داشتند که فردی با مراجعه به محل کار آنها و به بهانه‌های مختلف اقدام به خرید اقلام از آن‌ها کرده و در ازای آن، چک دریافت کرده و زمانیکه برای وصول چک به بانک شعبه کیانشهر مراجعه کرده‌اند از سوی بانک به آنها اعلام شده که حساب بانکی متعلق به آقای احد فاقد موجودی لازم برای وصول چک است.

 

 

یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: من در کار خرید و فروش کیف در منطقه میدان خراسان هستم، شخصی که خود را احد معرفی کرده بود، اقدام به خرید کیف از من کرد و در ازای آن مبلغ 197 هزار تومان به بنده تحویل داد و من کیف‌های فروخته شده را از طریق پیک به منطقه‌ای در شهرری ارسال کردم؛ دو روز بعد، زمانیکه برای وصول چک اقدام کردم، متوجه شدم که چک وصول نشده و در حساب صاحب حساب پولی وجود ندارد.

 

 

مالباخته‌ای دیگر که در زمینه فروش مواد غذایی فعالیت دارد نیز در اظهارات مشابه عنوان داشت که صاحب حساب اقدام به خرید 500 کیلوگرم برنج از وی کرده و در ازای آن، یک فقره چک به مبلغ 930 هزار تومان تحویل داده که در زمان وصول چک از سوی بانک اعلام شده است که پولی در حساب وجود ندارد.

 

 

با آغاز رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان با مراجعه به شعبه بانک و بررسی مدارک شناسایی، به محل سکونت احد در خیابان وحدت اسلامی مراجعه و اطلاع پیدا کردند که متهم اصلی پرونده شخص دیگری است که با جعل هویت و سوء‌استفاده از مدارک شناسایی متعلق به احد اقدام به افتتاح حساب و دریافت دسته چک کرده است.

 

 

احد پس از اطلاع از موضوع کلاهبرداری به کارآگاهان گفت: در سال 88 مدارک شناسایی بنده مفقود شد که بلافاصله اقدام به دریافت مدارک المثنی کرده و هیچ اطلاعی از حساب بانکی و کلاهبرداری ندارم.

 

 

بررسی سوابق احتمالی و صحت اظهارات احد در دستور کار کاراگاهان قرار گرفت و کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که نامبرده هیچگونه سابقه در هیچکدام از مراجع قضایی و یا انتظامی نداشته و اظهاراتش در خصوص فقدان مدارک شناسایی و تهیه مدارک المثنی کاملا صحت دارد.

 

 

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با انتشار این خبر اعلام کرد: با توجه به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان که بدین شیوه و شگرد و از طریق ارائه چک های بلامحل مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند، دستور انتشار تصویر بدست آمده از متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است.

 

 

لذا از تمامی شهروندان محترم که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و اطلاعاتی در خصوص هویت واقعی، مخفیگاه و یا محل تردد وی دارند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس‌های 21868240 و 33190004 در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.