Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
هواپيمايي با 239 مسافر كه نيست شد - شبکه نیوز
چهار شنبه، 21 آذر 97 ساعت 03:33 ب.ظ / Wed, 2018 December 12

- اجتماعی - هواپيمايي با 239 مسافر كه نيست شد

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

هواپيمايي با 239 مسافر كه نيست شد

تاریخ 03 فروردین 1393 ساعت 10:08:25
کد خبر: 043905
با آغاز سومین هفته‌ی جست‌وجوی هواپیمای مفقودشده‌ی مالزی ایرلاین، هنوز سوال‌ها و ابهام‌های اصلی درباره‌ی سرنوشت این هواپیما بی‌پاسخ مانده است.
هواپيمايي با 239 مسافر كه نيست شد

 

به گزارش دویچه وله، چین اعلام کرده که در تازه‌ترین تصاویر ماهواره‌ای از نواحی جنوبی اقیانوس هند شیئ‌ای مشاهده شده که ممکن است باقی‌مانده‌ی هواپیمای مفقود شده باشد. جست‌وجوها در منطقه‌ای که در تصاویر ماهواره‌ای چین مشاهده شده، به شکل جدی‌تری پیگیری می‌شود و تعدادی از کشتی‌ها و هواپیماها برای جست‌وجوی دقیق راهی این منطقه شدند.

 

 

دولت هند اما دیروز شنبه به شکل رسمی به دولت مالزی اعلام کرد که اثری از هواپیما در آب‌های تحت نظارت این کشور به چشم نخورده است. این در حالی است که دولت‌های هند، چین و ژاپن در دو روز گذشته هواپیماهای بیشتری را برای جست‌وجو به دنبال یافتن اثری از بوئینگ ۷۷۷ مالزی اعزام کرده‌اند. کشتی‌های نیروی دریایی استرالیا و چین نیز راهی جنوب اقیانوس هند شدند و جست‌وجوهای بیشتر در این منطقه را آغاز کردند. مقامات وضعیت آب‌وهوا در منطقه را برای جست‌وجو خوب و مناسب اعلام کردند.

 

 

وارن تراس، معاون نخست‌وزیر استرالیا در گفت‌وگو با خبرنگاران بار دیگر اعلام کرد که شیئ مشکوکی که در تصاویر ماهواره‌ای این کشور به چشم خورده است، ممکن است بخشی از تکه‌وپاره‌های هواپیمای مفقود شده باشد و به همین دلیل جست‌وجوها در این منطقه جدی‌تر شده است. او تاکید کرد:« اگر هواپیما در آب‌های استرالیا سقوط کرده باشد، ما آن را پیدا خواهیم کرد.»

 

 

هشام‌الدین حسین، وزیر دفاع مالزی نیز تاکید کرده است که زمان دارد از دست می‌رود. باطری جعبه سیاه هواپیما تا حداکثر ۳۰ روز می‌تواند دوام بیاورد و زمان چندانی برای پیدا کردن و گوش دادن به صداهای جعبه سیاه باقی نمانده است. وزیر دفاع مالزی گفت که وزرات‌خانه‌ی تحت مدیریت او از جست‌وجو برای یافتن اثری از هواپیما دست نخواهد کشید. جست‌وجوی دوباره در دریای آندامان در محدوده‌ی بین دو کشور هند و تایلند نیز بار دیگر از سر گرفته شد. جست‌وجوها این‌بار بیشتر در مناطق شمالی این دریا متمرکز است.

 

 

دولت مالزی از پنتاگون خواست تا هواپیماهای جاسوسی "پی ۸" و "پی ۳" آمریکایی را برای جست‌وجوی دقیق‌تر در اختیار آن‌ها قرار دهد. پنتاگون اعلام کرد که درخواست دولت مالزی را بررسی خواهد کرد. آمریکا که خود یکی از کشورهای درگیر در عملیات جست‌وجو است از این دو مدل هواپیمای جاسوسی در جست‌وجوها استفاده کرده است.

 

 

خانواده‌های مسافران هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ مالزی روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای مالزی را متهم کردند که حقایقی را درباره هواپیمای مفقود شده از آن‌ها پنهان می‌کند. این بیانیه‌ همچنین تاکید دارد که دولت مالزی و مسئولان مالزی ایرلاین با آن‌ها "به شیوه‌ای احمقانه" رفتار می‌کنند. خانواده‌های مسافران که بیشتر آن‌ها شهروندان چین بودند، روز شنبه ملاقات دیگری با مقامات مالزی داشتند. آن‌ها می‌گویند بسیاری از سوال‌های آن‌ها در این دیدار بی‌پاسخ ماند.

 

 

مجله‌ی "تایم" آمریکا نیز در گزارش مفصلی که در آخرین شماره‌ی خود درباره‌ی هواپیمای ناپدیدشده نوشت، گفته است که خشم خانواده‌ها که بیشترشان در هتلی در شهر پکن مستقر شده‌اند، به برخوردهای فیزیکی با مسئولان مالزی ایرلاین نیز منجر شده است. بنا به این گزارش برخی خانواده‌های مستاصل از وضعیت کنونی، به سوی مسئولان این خطوط هوایی بطری‌های آب پرتاب کرده‌اند.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.