Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
اجرای طرح نشاط معنوی در 24 امامزاده شاخص مازندران - شبکه نیوز
چهار شنبه، 28 آذر 97 ساعت 12:36 ب.ظ / Wed, 2018 December 19

- اجتماعی - اجرای طرح نشاط معنوی در 24 امامزاده شاخص مازندران

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

اجرای طرح نشاط معنوی در 24 امامزاده شاخص مازندران

تاریخ 21 خرداد 1390 ساعت 03:30:00
کد خبر: 004494
شبکه نیوز: مهلت ثبت نام تا تاریخ 3 /4/90 می باشد که افراد علاقمند می توانند با مراجعه به ادارات اوقاف وامور خیریه در سطح شهرستانها نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
اجرای طرح نشاط معنوی در 24 امامزاده شاخص مازندران حجت الاسلام سیف الله سهرابی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران، با بیان این که این طرح برنامه‌ای کشوری است که بر اساس ابلاغیه ملی در امامزاده‌های شاخص برگزار می‌شود، گفت: طرح نشاط معنوی در24  امامزاده شاخص مازندران برگزار می‌شود.
وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری برای تبدیل اماکن متبرکه به اماکن فرهنگی افزود: کلاس های طرح نشاط معنوی نیز در راستای تحقق بخشیدن به رهنمودهای مقام معظم رهبری در امامزاده ها اجرایی می شود و نقش سازنده‌ای در به‌کارگیری فرامین و دستورالعمل‌های قرآن خواهد داشت.
 مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران امامزاده ها و اماکن متبرکه را بهترین مکان برای تقویت باورهای دینی جوانان و نوجوانان دانست و خاطر نشان کرد: در فصل تابستان از فضای اماکن متبرکه در جهت ترویج  باروهای دینی نسل جوان جامعه استفاده خواهد شد.
 وی اهداف برگزاری طرح نشاط معنوی را ، ایفای نقش فعال در جهت قطب فرهنگی  بقاع متبرکه- بهینه سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در تابستان- تقویت بنیه های اعتقادی و مذهبی قشر نوجوان و جوان با استفاده از فضای معنوی امامزادگان- ترویج اندیشه های ناب حضرت امام (ره) ومقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تبلیغ وترویج فعالیت های فرهنگی و آموزشی امامزادگان و بقاع متبرکه دانست.

سهرابی گفت: مهلت ثبت نام  تا تاریخ  3 /4/90  می باشد که افراد علاقمند می توانند با مراجعه به ادارات اوقاف وامور خیریه در سطح شهرستانها نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

وی ادامه داد: مدت دوره طرح در دو بازه زمانی می باشد که دوره اول از تاریخ5/4/90 لغایت 5/5/90 و دوره دوم از تاریخ   15/5/90 لغایت 5/6/90 می‎باشد.

 مدیر کل اوقاف وامور خیریه مازندران تصریح کرد: مخاطبین این طرح  دانش آموزان دختر و پسر  از  8- 16 سال   (در سه مقطع ابتدایی- راهنمایی- متوسطه) می باشند و کلاسها بصورت تفکیک شده برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: مواد  آموزشی دوره ابتدایی عبارتند از : مباحث قرآنی (آموزش روخوانی، روانخوانی)- آموزش آداب اسلامی و اجتماعی- داستانهای زندگانی پیامبران و  امامان معصوم (علیهم السلام)- آموزش احکام  متناسب (طهارت، نماز) و مواد آموزشی دوره راهنمایی: مباحث قرآنی (آموزش  قرائت، حفظ و  مفاهیم  قرآن کریم)- بیان اصول عقاید با محورهای ( نبوت، امامت )- آموزش آداب اسلامی و اجتماعی- داستانهای زندگانی پیامبران و امامان معصوم(علیهم السلام)- آموزش احکام  متناسب (تقلید - تکلیف، طهارت- به ویژه وضو و غسل -  نماز، روزه )- مباحث اخلاقی از قبیل هنجارهای ارتباطات اجتماعی و دوستیابی- کلاسهای هنری اعم از آموزش خطاطی، نقاشی و مواد آموزشی دوره متوسطه شامل: مباحث قرآنی (آموزش معارف قرآن کریم)- بیان اصول عقاید با محورهای (توحید، نبوت، امامت و ولایت فقیه)- بیان احکام  شرعی به خصوص احکام جوانان و نوجوانان- مباحث اخلاقی اعم از (روابط اجتماعی، رفتار با پدر و مادر، حجاب و ...)- برگزاری جلسات پاسخ به شبهات دینی با استفاده از اساتید مجرب- کلاسهای هنری اعم از آموزش خطاطی، نقاشی می باشد

    سهرابی فعالیتهای تفریحی، ورزشی و اجتماعی را فوتبال، شنا، تیراندازی، دو میدانی- برگزاری اردوهای سیاحتی، زیارتی به اماکن مقدسه و مناطق تفریحی استان- برپایی نماز جماعت و قرائت ادعیه و برگزاری مراسم مذهبی در این اماکن متبرکه- فعال نمودن خدام افتخاری فرهنگی بقاع- برگزاری مسابقات فرهنگی وکتابخوانی- فعال کردن کتابخانه های امامزادگان و بقاع متبرکه عنوان کرد.

وی گفت:  در طول برگزاری طرح نشاط معنوی باید به نحوی درجهت ترویج فرهنگ وقف نیز اقدامات لازم از طریق مربیان وکلاسهای آموزشی و فضای بقاع متبرکه استفاده شود.

 قابل ذکر است لیست اماکنی که طرح نشاط معنوی برگزار خواهد شد به شرح ذیل می باشد

ردیف

شهرستان

امامزاده شاخص اجرای طرح

آدرس

1

بهشهر

بقعه بی بی زینب (س)

گلوگاه خورشید کلا بقعه بی بی زینب

2

ساری

امامزاده عباس (ع)

بقعه ملامجدالدین(ع)

تکیه پهنه کلا

ساری بلوار طالقانی  - آستانه امامزاده عباس (ع)

ساری میدان شهدا بقعه ملامجدالدین

ساری جاده کیاسر تکیه پهنه کلا

3

قائمشهر

امامزاده ابوطالب(ع)

امامزاده عبدالحق(ع)

امامزاده حمزه(ع)

زیرآب آستانه امامزاده ابوطالب(ع)

زیرآب پایین آستانه امامزاده عبدالحق (ع)

قائمشهر خ تهران امامزاده حمزه (ع)

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.