Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
مازندران میزبان قصه گو های خارجی - شبکه نیوز
سه شنبه، 01 آبان 97 ساعت 11:55 ق.ظ / Tue, 2018 October 23

- اجتماعی - مازندران میزبان قصه گو های خارجی

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

مازندران میزبان قصه گو های خارجی

تاریخ 30 خرداد 1390 ساعت 03:30:00
کد خبر: 004573
شبکه نیوز: 100 درصد مخاطبان کانونی دانش آموزان هستند
مازندران میزبان قصه گو های خارجی
مدیر کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران گفت: در دهه کرامت امسال مازندران میزبان قصه گو های خارجی است.

به گزارش شبکه نیوز قاسم عزیز زاده گرجی در جلسه شورای معاونان آموزش و پرورش مازندران که در کانون پرورش فکری استان برگزار شد با بیان اینکه 100 درصد مخاطبان کانونی دانش آموزان هستند، اظهارداشت: 26 مرکز کانون پرورش فکری در سطح استان فعال است که از این تعداد 23 مرکز ثابت ودومرکز  به صورت سیار ونیز یک کتابخانه پستی فعالیت فرهنگی، هنری وادبی دارد.

وی با اشاره به اینکه کانون پرورش فکری به امر کتابخوانی مخاطبان خود توجه ویژه ای دارد، افزود: مراکز کانون پرورش فکری استان دارای بیش از 6000 جلد کتاب برای سنین مختلف است که آموزش های مختلف از طریق مهارت کتابخوانی صورت می گیرد.

گرجی ادامه داد: کانون پرورش فکری از کودکان ونوجوانان روستاهای دور دست استان غافل نشده است وبا راه اندازی کتابخانه سیار روستایی  توانسته در جذب مخاطب به ترویج کتابخوانی بپردازد.
مدیر کانون پرورش فکری مازندران از راه اندازی کتابخانه سیار روستایی در لاریجان آمل خبرداد وگفت: فعالیت در بخش سیار روستایی با صرف کمترین هزینه بیشترین بهره برداری از ظرفیت های دانش آموزان  می شود که در این بخش بزودی روستاهای لاریجان آمل تحت پوشش کتابخانه سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران قرار می گیرد.

وی یادآور شد: 140 مربی کانونی در سطح استان فعالیت آموزش تخصصی را با اولویت امور مربوط به کودکان ونوجوانان دارندکه در این بخش پرورش ذهن کودکان در کنار آموزش های فرهنگی، هنری وادبی انجام می شود.

عزیززاده گرجی با بیان اینکه رسالت وماموریت کانون رابطه مستقیمی با آموزش و پرورش دارد اظهارداشت: کشف وپرورش استعداد وظیفه ذاتی کانون پرورش فکری است وبه آموزش صرف متکی نیست.

وی کشف استعداد مخاطبان کانونی را در این نهاد فرهنگی از طریق خواندن حداقل 20 تا 30 کتاب عنوان کرد وبیان داشت: مرحله اول ورود کودکان ونوجوانان به کانون مربیان می توانند درک کنند که این کودک در کدام بخش از فعالیت های فرهنگی، هنری وادبی دارای استعداد است و هدایتگری در پرورش استعداد بعد از شناسایی وتوانمندی آنان انجام می شود.


گرجی ادامه داد: کودکان ونوجوانان بر اساس استعداد های کشف شده به سمت 40 عنوان فعالیت تعریف شده کانونی هدایت می شوند.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران  با تاکید براینکه کانون به دنبال تشکیل کلاس برای دانش آموزان نیست اظهارداشت: کانون پرورش فکری تنها به کمیت مخاطبان خود نمی پردازند بلکه برای اجرای اهداف خود حتی برای یک دانش آموزی که از این نهاد فرهنگی، هنری وادبی استقبال کند کلاس را تشکیل می دهد.

وی ایجاد سالن های سینمایی در کانون پرورش فکری را گامی نوین در جهت تعالی ذهن کودکان ونوجوانان دانست وخاطر نشان کرد: کودکان ونوجوانان نیاز دارند که سینمایی مربوط به خود داشته باشند وفیلم های متناسب با سنشان اکران شود که در این بخش کانون پرورش فکری توانسته است در تمام مراکز کانونی استان سینما کودک را ایجاد و مخاطبان کانونی بعد از پخش فیلم به نقد وتحلیل فیلم ها می پردازند.

گرجی  با اعلام اینکه 19 نمایش عروسکی توسط اعضای کانون پرورش فکری تولید شده است گفت:  هفته آینده نمایش های عروسکی تولید شده توسط اعضای کانونی در سطح استان اکران وتوسط کودکان ونوجوانان کانونی نیز نقد وتحلیل خواهد شد.
مدیر کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران قصه گویی را ابزار تربیتی دانست وافزود: فعالیت برجسته کانون پرورش فکری قصه گویی است که این ابزار تربیتی وآموزشی نامحسوس با قدمت زیادی در جوامع رایج است ودر این بخش کانون توانسته دوره های آموزشی ویژه ای را برای مربیان خود برگزار کند.
وی ادامه داد: در بخش قصه گویی با استفاده از حضور حجت السلام راستگو واسماعیلی که از اساتید حوزه ودانشگاه هستند با عنوان مدیریت محافل شادی ونحوه انتقال مفاهیم برای مربیان ومسئولان کانونی استان کلاس های آموزشی موثری برگزار شد که خروجی مطلوبی ا در برداشته است.

گرجی فعالیت کانون پرورش فکری را در جشنواره  قصه گویی رضوی  وبین المللی شدن این فعالیت معنوی وفرهنگی برای حاضران در جلسه تشریح کرد ویادآور شد: با توجه به استقبال زیادی که در سال گذشته از جشنواره قصه گویی رضوی شده است امسال این فعالیت به صورت بین المللی در مازندران برگزار می شود.

وی افزود: دهه کرامت امسال مازندران میزبان قصه گوهای خارجی است که تاکنون استقبال خوبی  در این بخش شده است.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران اظهارداشت: کانونی به درستی در شهرستان ها معرفی نشده است وچون مخاطبان کانونی را دانش آموزان تشکیل می دهند ضرورت دارد آموزش وپرورش در جهت شناساندن توانمندی ها وسوق دادن دانش آموزان به این نهاد فرهنگی همت کنند.

وی خاطر نشان کرد:ساعات آموزشی کانون طوری تنظیم شده است که با شیفت مدارس همخوانی دارد وفضا برای استفاده دانش آموزان از ظرفیت های کانونی فراهم شده است.
Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.