Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
رئیس جمهور مکزیک به دلیل رسوایی همسرش عذرخواهی کرد - شبکه نیوز
پنج شنبه، 26 مهر 97 ساعت 11:13 ب.ظ / Thu, 2018 October 18

- اجتماعی - رئیس جمهور مکزیک به دلیل رسوایی همسرش عذرخواهی کرد

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

رئیس جمهور مکزیک به دلیل رسوایی همسرش عذرخواهی کرد

تاریخ 29 تیر 1395 ساعت 17:39:56
کد خبر: 053420
ایرنا نوشت: 'ارنیکه پنیا نیتو' (Enrique Pena Nieto )رئیس جمهوری مکزیک به دلیل مشارکت همسرش در رسوایی مالی عذرخواهی کرد.

 

 

رئیس جمهور مکزیک به دلیل رسوایی همسرش عذرخواهی کرد

شبکه خبری جهانی بی بی سی امروز سه شنبه گزارش داد: عذرخواهی رئیس جمهوری مکزیک به دلیل رسوایی مالی همسرش صورت گرفت که دوسال پیش اقدام به خرید منزل مسکونی به قیمت هفت میلیون دلار از یک پیمانکار بزرگ دولتی کرده بود.

 

بر اساس این گزارش، پنیا نیتو گفت که این مساله منجر به لطمه زدن به ایمان مردم مکزیک به دولت و ریاست جمهوری شده است. وی در عین حال اضافه کرد که قوانین را نقض نکرده است و وعده داد تلاش ها را برای مبارزه با فساد در کشورش افزایش دهد.


رئیس جمهوری مکزیک در دیدار با رهبران سیاسی در مراسم افتتاح سیستم ضد فساد مالی که نظارت بر سیاستمداران را در مکزیک افزایش می دهد، خواستار بخشش شد.

 

پنیا نیتو گفت: به همین دلیل با تمام فروتنی از شما پوزش می خواهم، عذرخواهی عمیق و صادقانه خود را برای رنجش و خشمی که من باعث آن شدم، تکرار می کنم.

بی بی سی در ادامه گزارش داد: رئیس جمهوری مکزیک پیش از این و در آنزمان که همسرش در باره خرید یک منزل لوکس از 'گروپا هیگا' (Grupo Higa) بزرگترین پیمانکار دولتی، مورد انتقاد قرار گرفت، خشمگینانه واکنش نشان داد.

 

بنا بر این گزارش، 'آنجلیکا ریورا' (Angelica Rivera) همسر پنیا نیتو رئیس جمهوری مکزیک هرگونه تخلفی دراین زمینه را رد کرده و گفته بود وی این منزل را از محل درآمدی که در دوران بازیگری به دست آورده، خریده است. وی بعدها این ملک را که می بایست اقساط آنرا بپردازد، پس داد.

 

این درحالی است که حزب PRI که رئیس جمهوری مکزیک از این حزب است، در انتخابات اخیر محلی به شدت با شکست مواجه شده و پنیا نیتو با انتخابات ریاست جمهوری 2018 روبرو است.

انریکه پنیا نیتو در سال 2012 برای یک دوره شش ساله بعنوان پنجاه و هفتمین رئیس جمهوری مکزیک، دراین مقام منصوب شد.


Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.