Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
ماجرای آرشیو عکس دختران در گوشی شیاد اینترنتی - شبکه نیوز
یک شنبه، 06 خرداد 97 ساعت 04:32 ب.ظ / Sun, 2018 May 27

- اجتماعی - ماجرای آرشیو عکس دختران در گوشی شیاد اینترنتی

اخبار امروز
استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات

ماجرای آرشیو عکس دختران در گوشی شیاد اینترنتی

تاریخ 13 آبان 1395 ساعت 04:05:25
کد خبر: 054495
متهم که جوانی 32 ساله است و هنوز هم ازدواج نکرده دستگیر و در رویارویی با ادله و مدارک غیر قابل انکار صراحتاً به ارتکاب مزاحمت برای دختر جوان اعتراف کرد.

 

 

 

ماجرای آرشیو عکس دختران در گوشی شیاد اینترنتی

 
 
 
کلاهبرداری

 

شیاد اینترنتی که با جعل عنوان و سوء استفاده از موقعیت خود، دختران ساده لوح را فریب می داد، در مشهد دستگیر شد.

 

به گزارش گروه حوادث شبکه نیوز /؛  دختری جوان به همراه پدر برای ارجاع شکوائیه خود به پلیس فتا استان مراجعه کرد. این دختر جوان که دانشجوی ترم یک در رشته ای مرتبط با زبان انگلیسی بود اظهار داشت: هنگام برگشت از دانشگاه با همکلاسی خود در داخل واگن مترو در خصوص فراگیری جدی زبان انگلیسی صحبت می کردیم و گاهی هم به شوخی لغات انگلیسی را به کار می بردیم که مردی جوان به ما نزدیک شد و به زبان انگلیسی عذر خواهی کرد و خود را روس تبار معرفی کرد و با دادن شماره تلفن خود به من از قطار شهری پیاده شد و رفت.

 

من شماره او را در گوشی خودم ذخیره و در تلگرام برایش پیامی مبنی بر اینکه چطور و به چه وسیله ای می توانم به زبان انگلیسی مسلط شوم فرستادم، در ابتدای این چت، جملات وی انگلیسی بود و بعد متوجه شدم که او ایرانی است.  به این شکل ارتباط تلگرامی ما آغاز شد و پس از چند روز مزاحمت های تهدید آمیز این فرد با برداشتن عکس های پروفایلم آغاز شد.

 

او که دانشگاه محل تحصیل مرا نیز شناسایی کرده بود می خواست مرا تحت فشار روحی و روانی قرار دهد. رئیس پلیس فتا خراسان رضوی درباره این پرونده گفت: در پی اعلام این شکایت و با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع ،کارشناسان پلیس فتا وارد عمل شده و با تحقیقات علمی ،متهم پرونده را شناسایی و تحت تعقیب قرار دادند.


سرهنگ جواد جهانشیری افزود: متهم که جوانی 32 ساله است و هنوز هم ازدواج نکرده دستگیر و در رویارویی با ادله و مدارک غیر قابل انکار صراحتاً به ارتکاب مزاحمت برای دختر جوان اعتراف کرد.

 

وی گفت: این فرد در رابطه با انگیزه خود از گرفتن عکس های بی شمار بدون اطلاع افراد از طریق پروفایل های تلگرامی و در شبکه های اجتماعی اظهار داشت این عکس ها را می گرفتم تا افراد مورد نظر را مورد آزار و اذیت روحی قرار دهم.


سرهنگ جواد جهانشیری اظهار داشت: متهم با پوشیدن لباس های خاص و چهره ای شبیه افراد خارجی طعمه های خود را در دانشگاه، خیابان ها، مترو و...، شناسایی و قصد ‌آزار و اذیت آنها را داشت که این خود می تواند نوعی اختلال شخصیتی و رفتاری محسوب شود. وی گفت: پس از بررسی گوشی هوشمند متهم در ‌آزمایشگاه ادله فنی، متاسفانه اکثر حجم اشغال شده در این گوشی هوشمند حرفه ای مربوط به زنان و دختران جوان بوده که از شبکه های اجتماعی برداشت شده و مورد سوء استفاده قرار گرفته است و تحقیقات در این باره ادامه دارد.


وی از شهروندان نیز خواست مراقبت آگاهانه و هوشیارانه ای داشته باشند و از قرار دادن تصاویر خود در فضاهای مجازی و همچنین ارتباط گیری با افراد غریبه به این شکل جدا خودداری کنند.

منبع:جام نیوز

انتهای خبر#

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.