Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
نقش رسانه ها در ترویج معارف رضوی حائز اهمیت است - شبکه نیوز
سه شنبه، 01 آبان 97 ساعت 11:12 ق.ظ / Tue, 2018 October 23

- اجتماعی - نقش رسانه ها در ترویج معارف رضوی حائز اهمیت است

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

نقش رسانه ها در ترویج معارف رضوی حائز اهمیت است

تاریخ 03 مهر 1390 ساعت 03:30:00
کد خبر: 005624
شبکه نیوز: رسانه ها یکی از کارآمد ترین ابزار برای انتقال فرهنگ و سمت سو دهی به افکار عمومی به حساب می آیند.
نقش رسانه ها در ترویج معارف رضوی حائز اهمیت است

مسئول  کمیته اطلاع رسانی جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی ، نقش رسانه ها را در ترویج معارف رضوی حائز اهمیت  دانست.

به گزارش شبکه نیوز به نقل از کمیته اطلاع رسانی جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی کانون پرورش فکری مازندران ، رضا عابدی با بیان اهمیت کارکرد رسانه در ترویج فرهنگ و تنویر افکار عمومی افزود ، رسانه ها یکی از کارآمد ترین ابزار برای انتقال فرهنگ و سمت سو دهی به افکار عمومی به حساب می آیند.

وی گفت، هر چه قدرت رسانه در بهره گیری از ابزار ها نوین ارتباطی ودانش مربوط به آن ،  سرعت انتقال پیام و همچنین وسعت حوزه انتشارو مهمتر ازهمه درستی خبر بیشتر باشد ، اثر بخشی و پذیرش پیام در مخاطب نیز افزایش می یابد.

مسئول کمیته اطلاع رسانی جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی تصریح کرد، تمامی انبیاء و اولیای الهی برای نشر معارف و راهنمایی بشر ازکتب آسمانی  و گفتگوی چهره به چهره به عنوان ابزار انتقال پیام خداوند استفاده نمودند و نکته اساسی در تمامی روش هایی که پیامبران برگزیدند نوع ابزار انتقال می باشد که  انواع هنر را در خود جای داده وقصه یکی از موثر ترین این ابزار ها  است .

عابدی با مهم خواندن نقش قصه درتوسعه فرهنگ  از گذشته تا حال تاکیدکرد ، بهره گیری از داستان در جهت راهنمایی بشر، اشاره به جایگاه ویژه این هنر در انتقال پیام دارد ، بخصوص در کودکان ونوجوانان که آینده سازان و پایه های اساسی  جامعه محسوب می شوند.

مسئول روابط عمومی کانون پرورش فکری مازندران ادامه داد،  همانگونه که همه می دانیم ، نقش  حقیقی رسانه ها  روشنگری و آگاهی بخشی است و این در موازات رسالت انبیاءو ائمه اطهار (ع) است و چه بسا این مورد جایگاه اصحاب رسانه را در افکار عمومی بویژه در جوامع دینی سخت تر خواهد نمود.

وی خاطر نشان کرد ، کانون پرورش فکری نیز در راستای فعالیت های چهل گانه خود از قصه گویی به عنوان ابزاری موثر در ترویج معارف تربیتی  برای  کودکان ونوجوانان  بهره می جوید و  برگزاری جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی  نیز که توسط کانون پرورش فکری مازندران صورت می گیرد، یکی از همین کارکرد هاست که هدف اساسی در آن ترویج معارف رضوی در کودکان ونوجوانان و حتی بزرگسالان می باشد.

عابدی افزود ، کار فرهنگی ، ابزار فرهنگی می خواهد و البته همت بلند و خالص ، لذا شایسته است تا با توجه به نقش اساسی اصحاب رسانه های جمعی ، از فعالیت و قلم آنها در ترویج معارف الهی که گفتمان اصلی انقلاب می باشد استفاده لازم بعمل آید.

وی اظهار داشت، جهان امروز با تمامی پیشرفتی که داشته به شدت دچار بحران معنویت شده و این در حالی است که ما پیشینه غنی فرهنگی و معرفتی برگرفته از معارف اهل البیت خاصه معارف رضوی را دارا هستیم .

عابدی ادامه داد، دبیرخانه جشنواره بین المللی رضوی می تواند با  استفاده ازظرفیت و توان رسانه و همچنین تقویت آن در عرصه های انتشار معارف رضوی از این سلاح نرم در برابر هجمه های فرهنگی و همینطور گسترش فرهنگ اسلامی بهره اساسی گیرد.

مسئول کمیته اطلاع رسانی جشنواره بین المللی رضوی با بیان حدیثی از امام رضا (ع) که خداوند رحمت کند کسی را که معارف ما زنده نگاه می دارد  ، یادآور شد، به شکر خداو لطف امام رضا (ع) مازندران  به عنوان دیار علویان  میزبان دو رویداد رضوی همچون ،جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی و نامه ای به امام رضا (ع) است و می طلبد تا رسانه ها بویژه مطبوعات ازظرفیت خود در اطلاع رسانی گسترده و جامع این مناسبت مهم تلاش نمایند.

وی افزود، در همین راستا ،  کانون پرورش فکری مازندران به منظور قدردانی از فعال ترین ، مطبوعات ، خبر گذاری و خبر نگار که بیشترین فعالیت را در انتشار اخبار جشنواره مزبور داشته اند در روز جشنواره تقدیر خواهد نمود .

گفتنی است ، جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی 10 و 11 مهر ماه سال جاری با حضور قصه گویان برگزیده داخلی و خارجی ، مسئولین کشوری و استانی و هچنین شخصییت های دینی و فرهنگی در کانون پرورش فکری مازندران برگزار خواهد شد.

 
Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.