Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
در بازار مسکن چه خبر شده؟ - شبکه نیوز
آدینه، 30 شهریور 97 ساعت 03:55 ب.ظ / Fri, 2018 September 21

- اجتماعی - در بازار مسکن چه خبر شده؟

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

در بازار مسکن چه خبر شده؟

تاریخ 08 خرداد 1397 ساعت 11:42:36
منبع: tasnim
کد خبر: 056717
برخی کارشناسان مسکن معتقدند، سیاست‌های پولی و بانکی دولتمردان، موجب رکود و گرانی در بازار مسکن شده است.
در بازار مسکن چه خبر شده؟

به گزارش خبرنگار حوزه دولت شبکه نیوز ، ­سید کمال الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در برنامه تیتر امشب با اشاره به اینکه­ قیمت مسکن باید با نرخ تورم رشد خود را آغاز کند، گفت: به دلیل سیاست‌های پولی و بانکی که توسط دولت مردان اتخاذ شد، شاهد رکود در بازار مسکن هستیم.

 

وی افزود: با تغییر قیمت ارز و کاهش ارزش ملی پول، نقدینگی به سمت مسکن سرازیر و باعث افزایش قیمت مسکن شد.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از روند شناسایی خانه های خالی و گرفتن مالیات از این افراد، تصریح کرد: باید تقاضای واقعی را در بازار مسکن تقویت کنیم و برای متقاضیان مسکن، هدف گذاری کنیم تا کمتر سوداگری اتفاق بیفتد.

 

شهریاری ادامه داد: اگر سرمایه گذاری با هدف سوداگری باشد هیچ وقت متقاضیان واقعی مشخص و شناسایی نمی‌شوند.

 

ایرج رهبر نایب رئیس کانون انبوه‌سازان، با بیان اینکه نباید زمان رکود در بخش مسکن طولانی شود، گفت: زمان رکود جدید 2 برابر رکود قبلی بوده است و باعث ناتوان شدن افراد متوسط و متوسط به پایین در خرید مسکن شده است.

 

مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه املاک هم با اشاره به اینکه در 3 دوره سال 68، 86 و 91 جهش رکود داشتیم، گفت: رونق قبل از عید طبیعی ولی اتفاقات بازار مسکن بعد از عید یعنی در سال 97 بسیار شتاب زده بود.

 

وی ادامه داد: از تاریخ اول فروردین سال 96 تا اول خرداد سال جاری تعداد کل قراردادهای کشور­ 191هزار و 580 بود که از این تعداد قرارداد،­ 94 هزارو 691­ مبایعه‌نامه و 4 هزارو 250 اجاره نامه بوده است.

رئیس اتحادیه املاک گفت: در شهر تهران­ از تاریخ اول فروردین تا پنجم خرداد سال جاری تعداد قراردادها حدود 207هزار بوده است، که 119 هزار تا از آنها مبایعه نامه و حدود 85 هزار تا اجاره نامه است.

 

خسروی قرارداد مسکن در خردادماه سال 96­ را در مقایسه با سال جاری، 2 درصد کاهش رکود اعلام کرد و افزود: مبایعه نامه نسبت به خرداد سال گذشته، 5 درصد و اجاره نامه 9 درصد کاهش داشته است.

9515

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.