Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
شناخت معارف رضوی مایه سرافرازی و رستگاری انسان خواهد بود - شبکه نیوز
سه شنبه، 01 آبان 97 ساعت 10:56 ب.ظ / Tue, 2018 October 23

- اجتماعی - شناخت معارف رضوی مایه سرافرازی و رستگاری انسان خواهد بود

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

شناخت معارف رضوی مایه سرافرازی و رستگاری انسان خواهد بود

تاریخ 06 مهر 1390 ساعت 03:30:00
کد خبر: 005688
شبکه نیوز: قصه گویی تاثیر گذارترین روش برای افزایش معرفت رضوی در بین کودکان ونوجوانان است
شناخت معارف رضوی مایه سرافرازی و رستگاری انسان خواهد بود
به گزارش شبکه نیوز، مرتضی حیدری ضمن تاثیر شایان بهره گیری از   قصه گویی در ترویج معارف رضوی افزود،  شناخت قرآن وعترت طاهرین بویژه امام رضا (ع) مایه سر افرازی و رستگاری انسان خواهد بود ، لذا در همین خصوص یکی از وظایف مربیان و فعالان عرصه فرهنگی کودک ونوجوان  تعمیق وتسهیل در توسعه معرفت و بهره گیری از قالب های فرهنگی است .

وی گفت، قصه گویی به عنوان روشی تاثیر گذار در جهت انتقال معارف الهی در قرآن بکار گرفته شدو مسلما تاثیر گذارترین  روش برای افزایش معرفت رضوی در بین کودکان ونوجوانان نیز می باشدو بهره گیری از این ظرفیت یکی از برنامه هایی است که کانون پرورش فکری پیش روی خود دارد.

معاون هماهنگی امور استان های کانون پرورش فکری ادامه داد،چرا که با قصه کودکان ونوجوانان بر بال خیال می نشینند و تا اوج کهکشان های ایمان و اعتقاد سفر می کنندو از بوستان رضوی  خوشه های ادب ، محبت و کرامت می چینند و در سایه ایم موهبت ارزشمند به آرامش روان می رسند.

*هدف کانون ، کشف و پرورش استعداد هاست

حیدری  تصریح کرد، هدف کانون ، کشف و پرورش استعداد هاست  خاصه استعداد های دینی که از موهبت های ارزشمند ی است که اندیشه در فطرت انسان دارد و یقینا با تاثیر وجودی که  قصه های رضوی بر دل وجان کودک ونوجوان ما خواهد گذاشت، نوع شخصیت و رفتار آنها برگرفته و شکل یافته از الگو های دینی و اسلامی خواهد بود و از سویی دیگر غبار رذالت ، بدبینی و بدخویی از دل وجان کودک ونوجوان زدوده خواهد شد.

وی افزود، در چنین شرایطی است که مربی  زیرک و معتقد کانون با تکیه بر تکنیک های ارزشمند ، چشمه های زلال معرفت رضوی را به کودک ونوجوان سرازیر می کند، وزیبا ترین صحنه ها راکه آمیخته از توصیف وخلق و خوی رضوی است در شکوفایی ایمان مخاطب و نجات او از گناه و نیرنگ های شیطان بکار می گمارد.

معاون هماهنگی امور استان ها در خصوص کیفی تر سازی جشنواره افزود، قصه گویی در کانون فرایند بسیار گسترده ای دارد ، آنچه که باعث افزایش کیفیت جشنواره قصه گویی رضوی می گردددر ابتدا توسعه آموزش ، تعیین اهداف و برنامه های دقیق است .

وی گفت، از آنجایی که حوزه معرفت رضوی بسیار گسترده است ،تبیین فرایند مناسبی برای این حوزه ضروری به نظر میرسد لذا  توسعه و تعمیق فعالیت های مذهبی جز اهداف مدیریت بوده و در حال پیگیری است که  در اینده نزدیک  شاهد تحول مهم در این عرصه خواهیم بود و بر همین اساس امیدواریم که همه زمینه ها برای رسیدن به چنین اهدافی فراهم آید.

* شخصیت امام رضا (ع) با ان معارف بزرگ و  کرامات عظیم در روابط انسانی بسیار تاثیر گذار است

این مدیر فرهنگی کشور در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد رویکرد بین المللی  که این جشنواره در سال دوم خود به ان دست یافت چیست ، پاسخ داد، اساسا رویکرد ملی و فراملی به معنی فراهم شدن زمینه ها در جهت مشارکت همگانی برای تبیین ، توصیف و گسترش یک موضوع مهم در رویکردی بین المللی است و لذاشناخت  و بهر گیری از شخصیت  امام رضا (ع) در جهت ارایه الگویی جهانی در توسعه روابط انسانی بسیار تاثیر گذار است.

حیدری ادامه داد، ساده گرفتن این موضوع ممکن است اسیب های جبران ناپذیری را در پی داشته با شداز جمله که باید تبلیغات و اطلاع رسانی وسیع و گسترده ای در این خصوص صورت بگیرد تا از حضور و توان افراد علاقمند ،  نویسندگان و اندیشمندان و همینطور عاشقان اهل بیت در سراسر جهان برخوردار باشیم.

وی در پایان بامثبت خواندن عملکرد  اطلاع رسانی جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی از مسئولین و عوامل اجرایی  این جشنواره تقدیر نمود.

 
Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.