Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
دوربین مدار بسته راز تصادف ساختگی را فاش کرد - شبکه نیوز
آدینه، 30 شهریور 97 ساعت 03:55 ب.ظ / Fri, 2018 September 21

- اجتماعی - دوربین مدار بسته راز تصادف ساختگی را فاش کرد

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

دوربین مدار بسته راز تصادف ساختگی را فاش کرد

تاریخ 12 خرداد 1397 ساعت 10:38:42
منبع: bartarinha
کد خبر: 056908
ساعت 9 شب ۲۹ تیر سال گذشته، مأموران کلانتری 169 مشیریه خبر وقوع تصادف مرگباری را به بازپرس کشیک قتل اعلام کردند.  

به نقل از شبکه نیوز|shabakenews: ساعت 9 شب ۲۹ تیر سال گذشته، مأموران کلانتری 169 مشیریه خبر وقوع تصادف مرگباری را به بازپرس کشیک قتل اعلام کردند.

به دنبال اعلام این خبر، تحقیقات به دستور بازپرس سجاد منافی آذر آغاز شد. نخستین بررسی‌ها حکایت از آن داشت که یک دستگاه پژو 206 با مرد میانسالی کنار خیابان تصادف کرده و از صحنه متواری شده است. گرچه در نگاه اول به نظر می‌رسید که موضوع تصادف غیرعمد باشد اما مدارکی در صحنه به‌دست آمد که نشان می‌داد این تصادف عمدی بوده و مرد 65 ساله به قتل رسیده است.

پس از بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل حادثه مشخص شد که خودرو پژو 206 پس از برخورد عمدی با مرد میانسال از صحنه متواری شده است اما از آنجا که شماره پلاک خودرو قابل خواندن نبود تحقیقات میدانی آغاز شد و تعدادی از شماره‌های پلاک خودرو به دست آمد. کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت با بررسی بیش از 5700 خودرو سرانجام موفق به شناسایی صاحب فراری خودرو شدند.

از سویی در تحقیق از خانواده مقتول مشخص شد که 13 سال قبل مقتول زمینی داشته که از سوی افراد ناشناس با سند‌سازی اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز در ملک او کرده بودند اما مرد میانسال شکایت کرده و دادگاه با محکوم کردن متهمان آنها را مجبور به پرداخت جریمه چند میلیاردی و بازپس دادن ملک کرده بود. همین مسأله نیز باعث کینه و اختلاف شده بود. یکی از آنها مرد میانسالی به نام جعفر بود.

این درحالی بود که صاحب خودرو پژو 206، همان مردی بود که در پرونده سندسازی محکوم شناخته شده بود. جعفر بازداشت شد و زمانی که با مدارک پلیسی مواجه شد به قتل اعتراف کرد. او گفت: بعد از این‌که دادگاه حکم را صادر کرد، تصمیم به انتقام گرفتم و با همدستی یکی از دوستانم نقشه را طراحی کردیم. می‌خواستم با تصادف ساختگی از مرد میانسال انتقام بگیریم و برای همین شب حادثه از محل کار مقتول او را تعقیب کردیم. هنگام تعقیب مرد میانسال سوار بر خودرو مزدا 3 خود شد و در بین راه با جدول خیابان برخورد کرد. هنگامی که از ماشین پیاده شد تا موضوع را بررسی کند با خودرو به او زده و از محل متواری شدیم.
به‌دنبال اعتراف متهم، همدست او بازداشت شد. با دستگیری عاملان این تصادف مرگبار به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران، متهمان به محل حادثه منتقل شده و به بازسازی صحنه جنایت پرداختند./9515

کلمات کلیدی:

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.