Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
1عده تبعض‌جو درمقابل گفتمان عدالت محور اقدام بجنگ کردند - شبکه نیوز
دو شنبه، 19 آذر 97 ساعت 04:19 ب.ظ / Mon, 2018 December 10

- اجتماعی - 1عده تبعض‌جو درمقابل گفتمان عدالت محور اقدام بجنگ کردند

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات
علم الهدی : برقراری عدالت دغدغه اصلی حضرت علی(ع) بود

1عده تبعض‌جو درمقابل گفتمان عدالت محور اقدام بجنگ کردند

تاریخ 16 خرداد 1397 ساعت 00:48:13
منبع: tasnim
کد خبر: 057001
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه جریان مظلومیت حضرت علی(ع) در تمام تاریخ بی‌نظیر و کم سابقه است، گفت: حضرت علی(ع) نه به وسیله یک یهودی بلکه به وسیله یک حافظ قرآن به شهادت می‌رسد، این مسئله نتیجه انحراف مردم از رهبری است.
1عده تبعض‌جو درمقابل گفتمان عدالت محور اقدام بجنگ کردند

 

 

برقراری عدالت دغدغه اصلی حضرت علی(ع) بود

 

به گزارش تسنیم، آیت الله سیداحمد علم الهدی شامگاه سه شنبه در مراسم شب قدر در محل مهدیه مشهد اظهار داشت: در واقعه 15 خرداد، مردم از قرن‌ها و سال‌ها قبل مصونیت اهل بیت(ع) را شنیده بودند و تمام جریان عاشورای امام حسین(ع) در مغز و اندیشه آنها رسوخ کرده بود و در ایام شهادت سیدالشهدا قرار دشتند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: مردمی که مظلومیت امیرالمومنین(ع) را به عنوان یک واقعه تاریخی شاهد بودند، هنگامی که مشاهده کردند یک جریان مرجعیت و رهبری از تبار امیرالمومنین(ع) و سیدالشهدا(ع) در معرض تهاجم دشمنان خدا قرار گرفته با عبرت از عاشورا و مظلومیت امیرالمومنین(ع) به میدان آمدند و در حمایت از این جریان رهبری در سایر شهرها 15 هزار شهید و کشته دادند.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: در حقیقت واکنش این نسل در برابر توجه در مظلومیت اهل بیت پیغمبر(ص) بود که در نسل ما این عکس‌العمل ارائه شد و در مقابل جنایات و ستمگری و نظام ستمگر این مردم با دست خالی قیام کرده و به استقبال گلوله رفتند و 15 هزار انسان جان دادند.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر مردم در حمایت از رهبر، رهبر وابسته به تبار اهل بیت(ع) و وابسته به امام معصوم(ع) بربیایند و همین جریان حمایت از رهبری، در میان مردم به صورت فرهنگ قطعی شود، اسباب فرج فراهم خواهد شد، جریان دومی که اتفاق افتاد این بود که بعد از رحلت امام در سال 1368 مردم جریان رهبری امت را پیگیری کردند و در نتیجه این جریان، رهبری بعد از امام در جامعه ما تثبیت شد، مردم در تمام فراز و نشیب‌ها و سختی‌ها همراه بودند و کاملا دفاع و پشتیبانی کردند و با پیشامد هر جریانی با ضد ولایت مقابله کردند؛ در نتیجه دشمن بر جامعه ما مسلط نشد و تداوم در خط امام پابرجا بود.

 

امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه نوع مظلومیت حضرت علی(ع) در تمام تاریخ بی‌نظیر و کم سابقه است اظهار داشت: در زندگی حضرت علی(ع) مصادیقی از حمایت از جریان رهبری را شاهد هستیم. در جریان نخست حضرت علی(ع) در روزی که پیامبر رسالت خود را در نزد خویشان مطرح کردند به ایشان پیوستند و از همانجا مقابله افراد شروع شد زیرا پیامبر اعلام کردند بعد از من جانشین من حضرت علی(ع) است.

 

آیت الله علم الهدی افزود: مقابله با حضرت علی(ع) پس از رحلت پیامبر نیز این انحراف را ادامه داد. حتی زمانی که مردم قرار شد با حضرت بیعت کنند این بیعت در چارچوب یک بیعت آسمانی و با یک رهبر آسمانی نبود و حضرت از این بیعت امتناع داشتند و کار به جایی رسید که جمعیت به ایشان فشار آوردند و از درب خانه ایشان بالا رفتند.

 

وی گفت: حضرت علی(ع) در نخستین سخنرانی که برای مردم کردند فرمودند اگر من بخوام در جامعه شما حکومت کنم، مثل گذشتگان نیست،
باید جامعه را به جامعه زمان پیغمبر(ص) برگردانم. جامعه شما باید زیر و رو شود و به جامعه زمان پیغمبر برگردد.بعد از اعلام این موضع، به جای اینکه جامعه بپذیرد، با امیرالمومنین(ع) سر جنگ شدند،کار به جایی رسید که امیر مومنان(ع) که در مقام اجرای عدالت بودند جامعه نوع مدیریت را نپذیرفت اما حضرت در مقابل ناملایمات شکایتی نداشتند.

 

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه برقراری عدالت دغدغه اصلی حضرت علی(ع) بود اظهار داشت: کنار زده شدگان از قدرت جنگ با نظام اسلامی را راه انداختند. شکست خوردند و از تمامی مقام‌ها کنار زده شده بودند و اینها که منزوی شده بودند جنگ را راه انداختند تا با علی(ع) به جرم برقراری عدالت مقابله کنند و مقابله با حضرت تا اینجا اوج گرفته بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: جریان ناکثین نیز فرصت‌طلب بودند و به جنگ علی(ع) آمدند، یک عده تبعض‌جو در مقابل گفتمان عدالت محور حضرت علی(ع) شروع به جنگ کردند.

 

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه حضرت علی(ع) نه به وسیله یک یهودی بلکه به وسیله یک حافظ قرآن به شهادت می‌رسد، بیان کرد: این مسئله نتیجه انحراف مردم از رهبری است. جریان تحجر به اسم دین و خدا و علی(ع) که مظهر الله است، حضرت را به شهادت می‌رسانند. شعاری در میان ما رایج است که می‌گوید ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند و حضرت اهل کوفه را این گونه توصیف می‌کنند که آنها نه جزو غاصبین بودند و نه جزو خوارج. همین مردم که از ولایت جدا شدند کارشان به جایی رسید که فردای شهادت آن حضرت به سمت حضرت امام حسن(ع) آمدند و امامت را بدون اشکال پذیرفتند.

 

وی با بیان اینکه حضرت پیش بینی عداوت‌ها را کرده بودند افزود: برای همین اصرار داشتند تشییع ایشان شبانه و مخفیانه باشد. این مظلومیت در طول تاریخ منحصر به حضرت علی(ع) و فرزندانش است.

 

Bookmark and Share
ناشناس
19 خرداد 1397 ساعت 12:06:41
- 0
ارسال پاسخ
عدالت حضرت علی موازماست کشیدن بودجلوی اختلاسهارابگیرندکه مردم احساس عدالت کنندنه حمایت ازضالم مردم پای اسلام مانده اندچکاربایدانجام بدن که نداده اندمسئولین حرف رهبری راگوش کنند مردم همه واحدویک صداهستندقدراین صداقت وامانتداری مردم ورهبری رابدانیم
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.